11 Eylül Saldırıları Arkasında Yatan Korkunç Gerçekler

1 dk okuma süresi


1
8 paylaşım, 1 puan

Amerika, 11 Eylül saldırıları ile büyük bir katliamla burun buruna gelmiş olup saldırıların perde arkasında El-Kaide’nin bulunduğunu iddia etmiştir. Olay sonucunda 3,000’den fazla insan hayatını kaybetmiş olup 15 Milyar Dolara yakın maddi hasar kayıtlarının ortaya çıktığı olay sonucunda belirlenmiştir. Bazı kişiler, saldırılar hakkında ise Amerika'nın kendi parmağının olabileceğine dair çeşitli iddialar ortaya atarak bazı kanıtlar ile olayların arkasında yatan gerçekleri dile getirmiştir.

Princeton Üniversitesi, saldırılardan yanlış 3 saat önce bu dehşet olay ile ilgili bir tahminde bulunarak tartışmalara yol açacak bir yayında bulunmuştur. Bu olaylardan birkaç gün öncesinde ise hava sahasında meydana gelebilecek saldırılara bir önlem alabilmek amacı ile tatbikat yapılması planlanılmakta idi. Kaçırılan 4 uçak, olayların gerçekleştirileceği günde ise aynı tatbikatın gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

El-Kaide ve 1993 yılında meydana gelen Dünya Ticaret Merkezi saldırıları üzerine araştırma yapan FBI ajanı John Patric, FBI görevinden ayrılması üzerine Ticaret Merkezinin güvenlik şefi olarak çalışmaya başlamıştı. Birçok kişi, saldırılar sırasında Patric’in de ölmesinin ardında büyük bir gizemin yer aldığını dile getirmektedir.

Kulelerde meydana gelen yangınlar, New York içerisine o kadar seri bir şekilde ilerledi ki, itfaiye görevlileri bu yangınları ancak 100. Gününde söndürebildi. Yangınlar sırasında birçok tarihi eserin yok olması bu saldırıların bir maniple olarak değerlendirilmesi gerekildiğini de dile getirmişlerdir. Olaylar hakkında ne kadar da El-Kaide bağlantısı olduğu dile getirilse de birçok kişinin bu saldırılar arkasında İsrail ve Yahudi ilişkisi olduğundan emin olduklarını dile getirmişlerdir.

Bu konunun en büyük kaynağı ise patlamanın meydana geleceği gün 2,500’den fazla Yahudi'nin o gün işlerinden izin alarak dinlenmek istediklerini dile getirmiş olması. Patlama sırasında hayatını kaybedenler arasında hiçbir Yahudi'nin bulunması uzun yıllardır tartışma konuları arasında yer almaktadır. Öyle ki, bazı kişiler, bu saldırıların üstünü örtebilmek ve yeni bir terör örgütü oluşturabilmek adına El-Kaide isminin yaygın bir şekilde kullanılmasını istemiş gibi görünmektedir.

 


Sosyal medyada paylaş!

1
8 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!