2018 Yılında Kaç Gün Resmi Tatil Var?

2018 yılında kaç gün resmi tatil olacak? Özel sektör ve kamu çalışanlarının 2018 yılında kaç günlük tatil yapacaklarını araştırdık. Kargamel ekibi olarak 2018 yılı tatil günlerini sizler ile paylaşıyoruz.3 min


5
6 paylaşım, 5 puan

2017 yılının bitimine aylar kala çalışanların çoğu şimdiden 2018 yılında kaç gün resmi tatil var haberlerini aramaya başladı. Bilindiği üzere yılın son resmi tatili 29 Ekim olarak bilinmektedir. Bu tarihten sonra yıl başına kadar her hangi bir resmi tatil söz konusu değildir. Peki 2018 yılında çalışanlar kaç gün tatil yapacak bu konu hakkında detaylar nedir.

Kargamel ekibi olarak sizler için 2018 yılında yapacağız tatil günlerini detaylı bir şekilde araştırdık. Hangi resmi tatil hangi güne denk geliyor, hangi resmi tatil de kaç günlük tatil yapacaksınız, 2018 yılında toplam kaç gün tatil var gibi sorularınızın tamamının cevaplarını resmi tatillere göre detaylı bir şekilde veriyoruz.

2018 Yılı Resmi Tatilleri

1-) Yılbaşı Tatili

2018 yılı çalışanlar için uğurlu geleceği benziyor. Çünkü resmi tatil ile yılımız başlıyor. 1 Ocak 2017 tarihi Pazar gününe denk gelmiş ve çalışanlar bir şey anlamamıştı ancak 1 Ocak 2018 tarihi Pazartesi gününe denk geliyor. Yani çalışanlar 30 Aralık Cumartesi gününden başlayarak 1 Ocak 2018 tarihine kadar 3 günlük resmi tatil yapabilecek. (Özel sektör için 2 gün)

2-) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2017 yılında hafta sonuna denk geldiği için çalışanlar resmi tatilden yararlanamamıştı. Ancak önümüzde ki sene 23 Nisan Pazartesi gününe denk gelecek. Bu sayede çalışanlar yine 21 Nisan Cumartesi tarihinden başlayarak toplam 3 günlük resmi tatil yapacaktır. (Özel sektör için 2 gün)

3-) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gün

Her sene 1 Mayıs tarihinde işçiler haklarını aramak için meydanlara dökülmekte basın açıklamalar yapmakta ve zam istemektedir. Önümüzde ki sene 1 Mayıs 2018 tarihi Salı gününe denk gelecek. Yani 30 Nisan 2018 tarihinde de çalışanların izinli sayılması ile resmi izin 28 Nisan 2018 Cumartesi gününden başlayacak ve 4 günlük tatil yapılmış olacak. (Özel sektör için 3 gün)

4-) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 2018 yılında takvime bakıldığında Cumartesi gününe denk geldiği görülmektedir. Yani cumartesi günü zaten resmi tatil olduğu için çalışanlar için çokta bir şey değişmeyecek. (Özel sektör için 1 gün)

5-) Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramının önümüzde ki sene 15 Haziran’da başlaması beklenmektedir. Tabi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu tarih değişebilir ancak şimdilik 14 Haziran Perşembe günü öğleden sonra resmi tatilin başlaması 18 Haziran’a kadar sürmesi bekleniyor. Ramazan Bayramında 4 günlük bir tatil yapılacak. (Özel sektör 3 gün)

6-) 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü

15 Temmuz günü bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Demokrasi ve Birlik Günü olarak belirlenerek bu gün resmi tatil yapılacak. Ancak 2018 yılında 15 Temmuz Pazar gününe denk geliyor. Yani kamuya ya da özel sektöre her hangi bir tatil olmayacak.

7-) Kurban Bayramı

Önümüzde ki 2018 yılında Kurban Bayramı büyük ihtimal ile 20 Ağustos 2018 tarihinde yapılacaktır. Tabi bu tarih de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından değiştirilebilir. Eğer 20 Ağustos 2018 Pazartesinden itibaren resmi tatil yapılırsa 26 Ağustos 2017 tarihine kadar o haftanın komple tatil yapılması ve çalışanlara 9 günlük resmi tatilin verilmesi bekleniyor. (Özel sektör için 5 gün)

8-) 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos 2018 tarihi Perşembe gününe denk gelecektir. Yani normal şartlarda bir günlük tatil var ancak iş yerinden izin alıp Cuma gününü tatile getirenler tatili 4 güne çıkartabilirler.

9-) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Yılın sona tatili olarak bilinen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Pazartesi gününe denk gelecek. Yani çalışanlar 27 Ekim Cumartesi gününden itibaren toplam 3 günlük resmi tatil yapabilecek. (Özel sektör için 2 gün) 

Yukarıda tüm resmi tatillerin ne zaman yapılacağı ve kaç gün olacağı belirtilmiş olup kamu çalışanları için hafta sonu ile resmi tatiller baz alındığında 2018 yılında toplam 116 günlük resmi tatil yapacakları görülmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

5
6 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
8
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
8
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
2
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!