3G ve 4,5G Modem Servis Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Türk Telekom (Avea) jet, Turkcell vınn, Vodafone vınn ve 3G - 4,5G modem servis yok hatası sorunu ile karşılaşıyorsanız sizler için kesin çözüm yollarını açıkladık.3 min


0
8 paylaşım

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatör firmaları interneti cebinde taşımak isteyenler için taşınabilir internet cihazlarını üretti. Buna göre Türkiye geneli milyonlarca kişi USB veya Wi-Fi modemleri satın alarak internetlerini taşınabilir hale getirdi. Bu makalemizde sizlere 3G ve 4,5G modem servis yok hatası nasıl çözülür sorusunun cevaplarını açıklayacağız.

Avea – Türk Telekom jet modem, Turkcell Vınn modem, Vodafone vodem veya yeni nesil Wi-Fi modem sahibi olan bazı kullanıcıların servis yok hatası ile karşılaştığı görülmüştür. Bu kullanıcılar ithalatçı firma ve operatör firması ile görüşme yapmasına rağmen bir türlü çözümü bulamamaktadır. Bizlerde sorunları olan kullanıcıların dertlerini dinledik ve Kargamel ailesi olarak 3G – 4,5G modem servis yok hatası nasıl çözülür makalesini ürettik. Bu makalemiz aracılığı ile avea jet servis yok hatası, turkcell vınn servis yok hatası, vodafone vodem servis yok hatası, usb modm servis yok hatası, wifi modem servis yok hatası gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Servis Yok Hatası Nedir

Servis yok hatası SİM kartının okunamadığı, bozulduğu, sim kart okuyucusunun çalışmadığı ya da operatör firmasından kaynaklanan sorunlardan dolayı pek çok kişinin başına gelebilmektedir. İnternette sizler için kapsamlı bir araştırma yaptık ve servis yok hatasının nasıl çözülebileceği hakkında fikirler öğrendik.

Servis Yok Hatası Çözüm Yolları

1-) SİM Kartınızı Kontrol Edin: Öncelikle cihazınız da servis yok hatası varsa sim kartınızı mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Sim kartınızı wifi ya da usb modeminizden çıkartarak farklı bir cihazda test ediniz. Farklı cihazda test ettiğiniz de eğer problem yoksa sim kartınız da hiçbir problem yoktur. Ancak farklı cihazda da sim kart çalışmıyorsa sorun kesinlikle sim kartındadır. Umut ediyoruz ki sorun sim kartınızdadır çünkü operatör firmalarına giderek hemen ücretsiz sim kartınızı çıkartabilirsiniz.

2-) Sim Kart Okuyucunuzu Kontrol Edin: Eğer sim kartınız da her hangi bir problem yoksa sim kart okuyucunuzu kontrol ediniz. USB ya da wifi modeminize sim kartınızı taktığınız da sim kartı okunmuyor, bozuk ya da tam takılmamış gibi bir hata alıyorsanız kesinlikle sim kart bölümünde hata vardır. Cihazınızı teknik servise gönderebilir ya da ben uğraşmak istemiyorum derseniz en yakın telefoncuya giderek sim kart bölümünün bozuk olduğunu ve tamir ettirmek istediğiniz söylerseniz 10 – 20 TL’ye sim kart bölümünü tamir edeceklerdir.

3-) Bölgeniz Kapsama Alanında Mı?: Şimdi geldik üçüncü maddemize eğer yukarıda belirtilmiş olan iki maddeyi geçtiyseniz operatör firmanız ile görüşerek bölgenin kapsama alanında olup olmadığını ve baz istasyonlarında problem olup olmadığını sorgulatmanız gerekmektedir. Örneğin Kargamel ailesinden bir arkadaşımız Ankara’da yaşarken durduk yere internete 3G ile girememeye başlamış ve 2G ile internete girmeye çalışmış. Haftalar sonra bu problem düzelmiş operatör firması ilgili bölgede ki baz istasyonlarında çalışma yaptığından dolayı 3G internet bağlantısında kullanıcılar sıkıntı çekmiş.

Hocam yukarıda dediklerinizin hepsine baktım ancak avea türk telekom jet, 4,5g modem servis yok, turkcell vınn, 4,5 modem servis yok, vodafone vodem, 4,5g modem servis yok hatası alıyorum 3G ve 4,5G modem servis yok hatası nasıl çözülür diye bir soru sorarsanız size bir çözümümüz daha var ancak işler biraz daha büyüyebilir.

IMEI Numaranız Çalınmış Olabilir! (Genel Çözüm)

Şimdi size kötü bir haberimiz var eğer cihazınızda problem olmadığını ve yukarıdaki adımlarda da her hangi bir problem olmadığını ancak halen servis yok hatası aldığınız belirtiyorsanız malesef IMEI numaranız kopyalanmış ya da çalınmıştır. Başkaları tarafından IMEI numaranız kullanıldığı için cihazınız servis yok hatası verecektir.

Hemen Bilişim Teknolojileri Kurumunu arayın ve ihbar hattına bağlanın. Karşınıza çıkan müşteri hizmetlerine durumu anlatınız. Sizden cihazın IMEI adresini isteyecek ve IMEI’nin kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenecektir. Eğer kopyalandıysa sizden birde cihazın içerisinde ki telefon numarasını isteyecektir. Hemen şimdi ithalatçı firmanız ile görüşme yapın ve sizden istenen bilgileri ithalatçı firmaya gönderiniz. İthalatçı firma BTK kurumu ile iletişim kuracak ve IMEI numaranızı sizin hattınıza tanımlayacaktır. Bu sayede bundan sonra kimse sizin IMEI numaranızı çalamayacaktır. Çalsalar bile cihazlarında servis yok hatası ile karşı karşıya kalacaklar çünkü IMEI numaranızı siz cihazınızdan telefon hattınıza tanımlattırmış olacaksınız. Bunu yaparsanız servis yok hatasından kurtulmuş olursunuz.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!