ABD Kıbrıs İçin Harekete Geçti! Adaları Birleştirin

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey ve Güney Kıbrıs için harekete geçerek adaları birleştirmeleri önerisinde bulundu.2 min


0
9 paylaşım

Şu sıralar ülkemiz başta olmak üzere neredeyse tüm dünya ülkelerinde bir gel git olayları yaşanmaya başladı. Her ülke kendi sorunları ile ilgilenmeye çalışırken bir yandan da Kuzey Kore, İran, Irak, Suriye, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri diğer dış ülkelerde yaşanmakta olan sorunlar hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri süper güç olarak bilindiği için yaşanmakta olan her olayı dikkatle yakından takip ediyor ama karışmadıkları bir bu kalmıştı demeden de geçemiyor insan. Kıbrıs harekatı, Kıbrıs da yaşanan zulüm olayları, askerin çıkartma yapması ve Kıbrıs’ın Kuzey ile Güney olarak ikiye ayrılmasını daha dün gibi hatırlıyoruz öyle değil mi?

Peki şu sıralar gündem de ne mi var? Belki kemiklerimiz sızlayacak, belki neden çıkartma yapıldı denilecek, belki o kadar asker boşuna mı şehit oldu denilecek ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi tek bir devlet haline getirilmeye çalışıyor.

ABD Harekete Geçti!

Yunanistan ve İngiltere başta olmak üzere pek çok ülke Kuzey ile Güney Kıbrıs’ta yaşanmakta olan olayları dikkat ile yakından takip etmeye devam ediyor. Ancak şu aralar Amerika Birleşik Devletleri’de Kıbrıs’ı yakın markaja almış haberimiz yokmuş. Peki ABD’de Beşiktaş’a yeni transfer olan Pepe gibi rakibini yakın markaja alıp bulduğu ilk fırsatta topu ele geçirebilmek için hücum eder mi? Aslında cevabı sorunun içerisinde gizli.

kibris.jpg

Erdoğan ile Görüştük Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklama ile Hamburg’da düzenlenen G-20 zirvesinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yaptıklarını ve Kıbrıs için harekete geçtikleri aktarıldı. Peki Kıbrıs gerçekten birleştirilecek mi?

Bu konu hakkında net bir bilgi yok ve kamuoyuna yapılan açıklamalarda da böyle bir durum gözükmüyor. Fakat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adeta Güney Kıbrıs Rum Kesimine yeşil ışık yakmış gibi görünüyor çünkü KKTC ile Güney Kıbrıs arasında yapılmakta olan görüşmeler giderek sıklaşmaya başladı.

gorusme.jpg

Bilindiği üzere Güney Kıbrıs Avrupa Birliğine üye olan bir ülke olarak bilinmektedir. Böyle bir durumda KKTC’nin de Güney Kıbrıs’a bağlanması bekleniyor. Peki Kıbrıs halkı bu duruma nasıl bakıyor. Elbette isteyenlerde var istemeyenlerde var denilebilir. Ancak olası bir birleşme durumundan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin davranışları nasıl olacak Güney Kıbrıs ile Kuzey Kıbrıs vatandaşları anlaşabilecek mi? İşte bu sorular fikir ayrılıklarına sebebiyet veriyor.


Sosyal medyada paylaş!

0
9 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!