ABD’de Saldırı Düzenlendi 50 Kişi Öldü! Saldırıyı Hangi Terör Örgütü Üstlendi

Amerika Birleşik Devletleri, Las Vegasta saldırı düzenlendi. Saldırıda 50 kişi öldü. Peki saldırıyı hangi terör örgütü üstlendi.2 dk okuma süresi


4
13 paylaşım, 4 puan

Amerika Birleşik Devletleri bilindiği üzere dünyanın pek çok terör örgütüne cephe aldığı için aylardır diken üstünde yaşamaktaydı. ABD’li polis ve askeri birlikler ülkenin dört bir yanında gizli operasyonlar düzenlerken Las Vegas’ta yapılan saldırı eylemini önleyemedi.

Buna göre Amerika Birleşik Devletleri Las Vegas’ta saldırı eyleme yapıldı. Saldırı sonucunda ilk belirlemelerde çok sayıda kişinin yaralandığı belirtiliyordu ve gün içerisinde eylemin sonucunda hayatını kaybeden kişi sayısının giderek arttığı belirtilmekteydi. Yayımlanan son rakamlara göre Las Vegasta düzenlenen saldırı sonucunda 50 kişi öldü ve 406 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralıların bazılarının durumu kötü ve yoğun bakımda tedavileri devam ediyor.

Saldırganın Kimliği Tespit Edildi

saldiri.jpg

Las Vegasta yapılan saldırıcı sonucu Amerika polisi acil toplandı ve bölgenin dört bir yanında operasyonlar düzenlendi. Saldırganın kim olduğu öğrenildi. Buna göre Stephen Paddock isimli 64 yaşında ki şahıs tarafından saldırı eylemi yapıldı ve ABD polisi şahsı yakalamak için operasyon gerçekleştirdi ancak suçluyu bir odada 10 adet silahın yanında cansız yerde yatarken buldu.

Saldırganın kimlik tespiti yapıldıktan sonra nereden geldiği hakkında da araştırmalar yapıldı ve kişinin Asya kökenli olduğu öğrenildi. Asyalı kişini arkadaşı olarak bilinen Marilou Danley’de acil bir şekilde polis binasına götürüldü. Suçlunun arkadaşı olan Marilou Danley’in Facebook hesabını uzun süredir kullandığı ancak bu saldırıdan sonra hesabını da kapattığı iddia ediliyor.

Olay Detayları

Las Vegasta yapılan saldırı sonucunda Amerika Birleşik Devletlerinde yas ilan edildiği ve tarihin en büyük eylemi olarak belirtildi. Bundan öncede Amerika Birleşik Devletlerinde çok sayıda saldırı girişiminde bulunulmuştu fakat can kaybının daha az olduğu bilinmekteydi. Peki saldırı nasıl gerçekleşti ve detayları nedir.

vegas.jpg

Buna göre ABD’ye bağlı Las Vegasta saldırı gerçekleştirildi. Stephen Paddock isimli 64 yaşındaki şahıs Las Vegas bulvarı yakınında bulunan müzik festivalini hedef aldı. Festivalde çok sayıda kişinin olduğu belirtiliyor. Saldırgan 2’si polis olmak üzere olay yerinde çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Son yayımlanan rapora göre 50 kişinin hayatını kaybettiği ve 406 kişinin yaralandığı belirtilmektedir. Yaralıların sağlık müdahaleleri devam etmekte olup bazı kişilerin durumunun halen ciddiyetini koruduğu söylenmektedir. Peki eylemi hangi terör örgütü yaptı.

Hangi Terör Örgütü Üstlendi

Amerika Birleşik Devletleri Las Vegasta düzenlenen bu saldırıdan sonra tüm dünya gözlerini terör örgütlerinden gelecek açıklamaya çevirdi. Buna göre Reuturs saldırıyı DAEŞ’in üstlendiğini belirtti. Bilindiği üzere DAEŞ özellikle ABD ve Avrupa Birliği ülkelerini son zamanlarda oldukça sık tehdit etmekteydi. ABD askeri kaynaklarından alınan bilgiye göre saldırınını DAEŞ tarafından yapıldığı belirtiliyor tabi diğer örgütlerin de bu eylem ile her hangi bir bağlantısının olup olmadığı araştırılmaktadır. ABD’de her hangi bir eylemin gerçekleşmemesi için teyakkuz devam etmekte olup saldırıyı yapan DAEŞ’e karşın her hangi bir harekatın başlayıp başlamayacağı da merak konusu olmuş durumdadır.


Sosyal medyada paylaş!

4
13 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
6
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!