AB’den Türkiye’ye Mülteci Şantajına Rest Açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB'ye mülteci konusunda ateş püskürmesi üzerine AB'den mülteci açıklamasına rest bir cevap verildi.2 dk okuma süresi


0
7 paylaşım

Ülkemizde yayımlanan son rakamlara göre 3 milyon – 3 milyon 500 bin civarı mülteci bulunmaktadır. Mültecilere şu anda dünya üzerinde en çok sahip olan ülke Türkiye’dir. Mülteci sorunlarının çözünmesi ve insanların katledilmesinin önüne geçilmesi için Türkiye, Avrupa Birliği ve diğer İslam ülkeleri ile masaya oturmuş ancak bir türlü istediği yanıtları alamamıştır.

İki sene önce Türkiye bilindiği üzere Avrupa Birliğinin mülteci sorununa destek vermemesi üzerine kapıları açmış ve yurt dışına kaçan mültecilere izin vermiştir. Bunun üzerine Avrupa Birliğine kaçan mülteciler pek çok bölgede toplandı ve AB hızlı bir çözüm bularak bazı noktalara çadır kent kurulumlarını yaptı. Çadır kentlerin tamamen bitmesi üzerine Avrupa’da yaşamak isteyen mülteciler buraya yerleşti ve Ankara ile Avrupa Birliği masaya oturarak çeşitli konularda anlaşmaya vardı.

Avrupa Sözünü Tutmuyor!

Avrupa Birliği ülkeleri Ankara ile yaptığı anlaşmalarda Ankara’nın mültecilerin Avrupa Birliği ülkelerine kaçmasının önüne geçecek ve AB ülkeleri bunun karşılığında Türkiye’ye 3 milyar 500 milyon civarı bütçe yardımı yapacak idi. Aradan iki yıldan fazla süre geçti ancak AB sözünü tutmadı ve sözünü tutmadığı gibi Türkiye’yi karalamaya devam etti.

Erdoğan Araya Girdi AB’ye Ateş Püskürdü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında Avrupa Birliği ülkelerine adeta ateş püskürdü. Avrupa’nın hiçbir sözünü tutmadığı ve mülteci konusunda tek bir adım dahi atmadıklarını belirterek Türkiye’ye karşı gerilimlerin devam etmesi halinde kapıların açılacağı ve mültecilere engel olunmayacağı belirtildi.

AB’den Sert Açıklamalar Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın böyle bir açıklama yapması üzerine Avrupa Birliğinden jet bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Türkiye’ye artık fazla güvenmedikleri ve ihtiyacı olmadığını belirten Avrupa Birliği Türkiye’nin kapıları açması durumunda kendilerinin zarar görmeyeceği iki yıl önce yaşanan mülteci krizinin tekrar yaşanmayacağı ve bu konu için pek çok önlemin alındığını belirtti.

AB Mültecileri İnsan Olarak Görmüyor!

Avrupa Birliği ülkeleri kendi insanları için pek çok hizmet yapmaktadır. Ancak konu mültecilere gelindiğinde kıllarını dahi kıpırdatmayan AB ülkeleri çadır kentlerde yaşayan mültecilere dahi kin gözler ile bakmaktadır. Suriye’de sivil halkın bulunduğu bölgelerin bombalanmasını sonuna kadar destekleyen AB mültecileri artık insan olarak görmüyor.

AB ülkelerinde sayısız dernek ve insan haklarını koruduğunu söyleyen ancak işinin ne olduğunu bilmeyen pek çok kişi bulunuyor. Bunların yanı sıra sayısız pet şişelerin hakları, kağıtların gücü hakları, klavyede’ki u harfinin suçu hakları gibi saçmalıklardan ibaret pek çok kuruluş bulunmaktadır. Peki bu kuruluşlar ne yapıyor? Mülteci sorunun çözümü için adım atılıyor mu? Ankara’ya verilen 3 milyar 500 milyon liralık ödeme neden yapılmadı? Bu sorular yorumlanabilir.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!