Adana’da Havuzdaki Taşkınlık Olayları İçin Taciz Timi Kuruldu!

Adana'da bir işletme sahibi taciz olaylarının önüne geçebilmek için 12 kişilik bir taciz timi kurdu. Bu tim havuzda taşkınlık yapanlar için havuzda gözlem yapıyor.2 dk okuma süresi


0
8 paylaşım

Yaz aylarının gelmesi ile pek çok kişi her zaman olduğu gibi yine sıcaklıktan şikayetçi olmuş durumda. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Akdeniz Bölgelerindeki sıcaklıklar aşırı derece artmış durumda. Pek çok yerde termometreler 50 dereceye yakın göstermektedir.

Sıcaktan bunalan pek çok aile kendisini denize ve havuza atmaktadır. Yetişkin kişiler için bilindiği üzere ülkemizde çok fazla havuz yok. Genel olarak aileler için yapılmış havuzlar var ve bu havuzlara ailecek gelmeyen ya da yanında bir bayan ile gelmeyen kişiler alınmamaktadır. Ancak insanlar aileleri ya da yanında kız arkadaşları ile dahi gelseler havuzda malesef taciz olayları yaşanabilmektedir. Adana’da bir işletme sahibi taciz olaylarının artması üzerine taciz timi kurdu ve havuzda gözetim başladı.

12 Kişilik Ekip

İşletme sahibi tarafından yapılan açıklama ile havuzun her tarafının gözlemlendiği ve taciz olaylarının önüne geçilmesi için 12 kişilik kadın, erkek karışık bir tim kurulduğu belirtildi. Bu timin görevi ise taciz olaylarının engellemek evet yanlış okumadınız bu timin görevi boğulmalar değil taciz olaylarını engellemektir. Peki bu ekipten her hangi birisi taciz olayı gördüğünde neler oluyor?

Tacizciler Ne Yapılıyor

İşletme sahibi tarafından ve taciz timi çalışanları tarafından yapılan açıklamalarda havuzda taşkınlık yapmak isteyen ya da kadınlar ile erkekleri rahatsız etmek isteyen kişilere hemen taciz timi müdahale ediyor. Bu ekip tacizci kişiyi güzel bir üslup ile uyararak havuzda kimsenin etkilenmemesi için kişiyi hemen havuzdan çıkartarak çıkışa kadar kendisine eşlik ediyor.

Havuzda yapılan taşkınlık fazla ise emniyet görevlileri çağrılmakta ve havuzda yapılan taşkınlıklar küçük çapta ise söz konusu şahıs havuzdan dışarı çıkartılıyor, güzel bir dil ile uyarılıyor ve bu işletmeye bir daha gelmemesi için talep edildiği gibi bir daha bu işletmeye alınmayacağı yönünde de konuşma yapılıyor.

İşletme Sahibi: Taciz Olayları Azaldı

İşletme sahibi tarafından yapılan açıklama ile buraya ailelerin geldiği ve onlar için özel çalışmalar yapılarak kimse tarafından rahatsız edilmemeleri için çalıştıkları belirtildi. Yaz aylarının yaklaşması ve çok fazla kişinin havuzları akın etmesi ile taciz olaylarının da çoğaldığı ve bu olayların önüne geçmek için taciz timi kurmaya karar verdiklerini belirten işletme sahibi bu ekibin kurulması ile taciz olaylarının en aza indirildiğini belirtti.

Aile havuzlarında bilindiği üzere karışık olarak kadın ve erkek bir arada yüzebilmektedir. Bu tür havuzlarda istenmiyor da olsa malesef taciz olayları yaşanabilmektedir. Taciz olaylarının önüne geçebilmek için böyle bir girişim yapılmış ve başarılıda olduğu görülmüştür.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!