Adana’da İnsan Yüzlü Örümcek Bulundu! Türkiye’de 4 Tane Var

Adana Kozanlı Soydan Doğaner arabasında insan yüzünü anımsatan örümcek buldu. Bu örümcekten Türkiye'de dört tane olduğunu belirtilmektedir. Soydan Doğaner insan yüzlü örümceği evinde beslemeye devam ediyor.3 min


4
8 paylaşım, 4 puan

Türkiye’nin en ilginç olayların yaşandığı şehirlerinden bir tanesi şüphesiz ki Adana’dır. Kargamel ekibi olarak sizleri yine Adana’ya götürmekten gurur duyuyoruz. Aklınıza belki hiç gelmeyecektir ancak Adana’ad insan yüzlü örümcek bulundu. Türkiye’de 4 tane var. Peki bu insan yüzlü örümcekler zehirli mi? İnsan sokuyor mu?

Adana ili Kozan ilçesinde bulunan insan yüzlü örümcek herkesi şaşırttı. Üstelik dahası da var. Kargamel ekibi olarak olayı sizler için araştırdık ve Adanalı Soydan Doğaner’in insan yüzlü örümcek bulup bu örümceği beslemeye başladığı öğrenildi. Peki bu örümcek gerçekten insan yüzlü mü, insan yüzüne mi benziyor. Türkiye’de insan yüzlü örümcekten 4 tane olduğu öğrenildi peki insan yüzünü anımsatan tipleri ile bilinen bu örümcekler başka hangi illerde var.

Adana Kozan’da Bulundu!

Uzaktan bakıldığında insan yüzünü anımsatan örümcek Adana ili Kozan ilçesinde bulundu. Kozan’da yaşayan ve örümceği ilk olarak bulunan Soydan Doğaner özel bir şirkette kumanda kontrol operatörü olarak istihdam etmekte olup 3 çocuklu bir babadır. Buna göre Soydan Doğaner Niğde ili Ulukışla ilçesine yaylaya gitti. Evine arabayla döndükten sonra arabanın ön camında beyaz bir leke olduğunu gördü. Soydan Doğaner önce bu lekenin ufak bir taş olabileceğini düşündü tabi insanın aklına başka bir şey pekte gelmeyecektir. Aracın ön camında bulunan ufak taşa benzettiği cismi atmak için ayaklanan Soydan Doğaner insan yüzüne benzeyen bir örümcek gördü. İlk başta ürktüğünü hatta bunun bir oyuncak olduğunu düşünen Soydan Doğaner örümceği şu anda beslemeye devam ediyor.

Soydan Doğaner, insan yüzüne benzeyen örümceğin kendisinin kaderi olduğunu düşünüp internette bu konu hakkında araştırmaya yapmaya başlamış ve Türkiye’de daha önce üç defa insan yüzlü örümceğin görüldüğünü söylemiş. Buna göre Soydan Doğaner’e rastlamış olan insan yüzlü örümcek Türkiye’de dördüncü rastlanan örümcektir.

Evlerinde Besliyorlar!

Soydan Doğaner ve ailesi şu anda insan yüzlü örümceği evlerinde beslemeye devam ediyor. Buna göre yapılan araştırmalarn bazılarında bu örümceklerin yengeç familyasından dahi geldiği belirtilmektedir. Hatta eğer ayak kısmına dikkatli bir şekilde bakarsanız örümceğin farklı familyalara ait olduğunu düşünebiliirsiniz. Soydan Doğaner yaptığı araştırmalara göre insan yüzlü örümceğin zararsız olduğunu gördü ve onu bir pet şişesine koyarak evine götürdü. Buna göre aile insan yüzlü örümceği pet şişede beslemeye devam ediyor.

Ekmek ve Yeşil Maydanoz Veriyorlar

Soydan Doğaner internetten öğrendiği bilgiler doğrultusunda şu anda insan yüzlü örümceğe ekmek kırıntıları ve yeşil maydanoz vermektedir. Örümcek şu anda verilen bu yiyecekleri tüketiyor ancak Soydan Doğaner örümceğin su ihtiyacını nasıl karşılayacağını bilmediğini ifade etmekte olup hayvan ve böcek konuları ile ilgili olan uzmanların kendisine yardım ederse örümceği onların söylediklerine göre beslemeye devam etmek istediğini belirtmektedir.

Soydan Doğaner’in ailesi ise insan yüzlü örümceği oldukça sıcak bakıyorlar. Diğer örümceklerden oldukça farklı olduğu için kendilerine özel olarak geldiğini düşünen çocuklar evlerinde bu örümceği beslemekten dolayı memnun olduklarını söylemekte ve bu örümceğin babalarının yayladan geçişi sırasında şans eseri aracın camına düştüğüne inanmaktadır.

Thomisus Onustus Türü Örümcek

İnternette araştırmalar yapıldığında insan yüzlü örümceğin thomisus onustus türüne ait olduğu görülmektedir. Bu örümceklerin tabi hepsi insan yüzlü değil yani internette thomisus onustus türünü araştırırsanız farklı şekillere benzeyem örümcekleri de göreceksinizdir hatta insan yüzüne benzeyen sayısı oldukça azdır.

Türkiye’de insan yüzlü örümcek şu ana kadar üç tane görülmüş ve dördüncüsü de Adana’da görülmüş oldu. Aslına bakarsanız bu örümcekler insan yüzlü değildir. Yani örümceklerin yüzleri diğer örümceklerden farksız sadece sırt ya da örümceğin sırt ile tam arka bölümünün birleşiminde bir kabarık alan var. Bu alan da göz, burun, ağız gibi çizgilerin birleşiminden insan yüzüne benzeyen bir örümcek oluşmuş denilebilir.

Ülkemizde bu örümceklerin sayısının çok fazla olduğu bilinmiyor keza insanlar yolda bu şekilde bir örümcek görseler onun örümcek değil farklı zehirli bir böcek olduğu düşüncesi ile öldürebilmektedir. Bu sebepten dolayı kargamel ekibi olarak tüm böcek ve hayvanların yaşama hakkı olduğundan herkese duyarlı olma çağrısına bulunmaktayız. Adanalı Soydan Doğaner insan yüzlü örümceği öldürmemiş ve evine alıp beslemiştir. Ne kadar düşünceli bir insan olduğunu buradan görebilmekteyiz üstelik örümcek zehirli dahi olabilirdi.


Sosyal medyada paylaş!

4
8 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
5
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!