Adana’da Kiralık Dilenci Çocuk Operasyonu

Adana'da gerçekleştirilen operasyonda dilenmesi için kiralanan 11 çocuk ve aileleri yakalanarak İl Göç Müdürlüğüne teslim edildi.1 dk okuma süresi


2
6 paylaşım, 2 puan

Suriye’de devam eden iç savaştan kaçıp Adana’ya yerleşen ve çocuklarını kiralayarak dilenmesi için günlük 20 TL ile 100 TL arasında para alan aileler için Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi.

POLİS TARAFINDAN UZUN SÜREN TAKİP

Adana Emniyet Müdürlü Selami Yıldız, Adana’da göreve başladıktan bir süre sonra trafik ışıklarının olduğu bölgelerde sürücüleri rahatsız eden sayıca fazla çocuklar hakkında takip işlemi başlattı. Sürücülerden zorla para isteyen çocuklar ve ailelerine yönelik başlatılan operasyon sonucunda aileler bir ay süre ile göz hapsine alındı.

ARAÇ YOĞUNLUĞUNA GÖRE ÜCRET

Çocuk Şube Müdürlüğü ile beraber yürütülen operasyon kapsamında çocukları dilendirmek için birilerine günlük 20 TL ile 100 TL arasında kiralayan aileler tespit edilmesiyle, bu ailelerin emniyete getirilmesi için çalışma başlatıldı. Polisin yaptığı operasyonlar sonucunda yakalanarak Emniyete getirilen aile ve çocuklar sorguya alındı.

İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araç yoğunluğunun fazla olduğu bölgelere kiralanan çocukların günlük fiyatlarının 100 TL olduğu belitilirken, polis bu tespitlerden sonra aileler hakkında suç duyurusu gerçekleştirdi. 100 kişilik bir polis ekibinin katıldığı eş zamanlı operasyonlar neticesinde, Koza, Yeşilyurt, Fatih gibi mahallelerdeki bir çok eve baskınlar gerçekleştirildi. Trafik ışıklarında sürücülerin yanına gelerek “Evsizim ve üşüyorum, açım” tarzı söylemler ile para isteyen 11 çocuk ve aileleri yakalandı. Yakalanan aileler Adana Valiliğine bağlı İl Göç idaresi Müdürlüğüne götürülerek, teslim işlemleri gerçekleştirildi. 11 kişi ise Osmaniye’de bulunan Düziçi Barınma Merkezine gönderildi.


Sosyal medyada paylaş!

2
6 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!