Adolf Hitler Neden Yahudileri Seçti?

1 min


1
5 paylaşım, 1 puan

İkinci dünya savaşı sırasında meydana gelen olaylar Yahudi ırkının yok olmasına neden olabilecek bir boyuta gelmişti. Almanya yönetiminin başında bulunan Adolf Hitler, tespitlere göre 6 milyondan fazla Yahudi’nin ölümünden sorumlu tutulmaktadır. Düşmanlığa dönüşecek kadar bir kine neden olan etmenler üzerinde araştırma yapan bilim insanları, yeni gelişmelerin ortaya çıkartarak düşmanlık ile ilgili paylaşımlarda bulundular.

Dönem üzerinde yapılan çalışmalar üzerine sonucuna göre o dönemde Alman ekonomisinin çökme derecesine kadar gerilemesinde Yahudilerin büyük bir parmağı olduğunu, Rusya’da meydana gelen Bolşevik ihtilallerine ise Yahudilerin büyük bir görev üstlenmesi düşmanlık sebepleri hakkında net bilgiler vermektedir. Hitlere ait olan “Kavgam” adlı eserde is; Yahudilerin zehirli bir mantara benzediğini ve mantarın yenilmesi durumunda nasıl bir aileyi yok ettiği görülmüşse Yahudiler de aynı etkili bulundukları toplumlarda göstermektedir sözü ile nefretini anlatmaya çalıştığını görmekteyiz. Savaş sırasında Alman ailelerin kuru bir ekmeğe muhtaç duruma gelmesinde Yahudilerin büyük parmağı olsa da 6 milyonluk bir katliam bu durumun oldukça vahim bir durumu olarak gösterilmektedir. Eğer Almanya savaştan başarılı bir şekilde ayrılsa idi bugün bu ırka ait insan varlığının tamamen ortadan kalkacağı tahmin edilmektedir.

Savaş sırasında mülteci kamplarına yerleştirilen Yahudi aileler tarafından kaleme alınan hatıratlar, katliamlarla ilgili bilgilerin açığa çıkmasına da neden olmuştur. İnsanlık dışı birçok işkence aletleri ile katledilen insanlar yaşadıkları durumları günü gününe kaleme almıştır. Yahudiler, dini nedenlerden dolayı devlet kurmaları yasaklanmış olup çeşitli toplumlar ile bir arada yaşamaya mahkum kalmıştı. Bazı araştırmacıların Hitlerin’de bir Yahudi kökenli olduğunu dile getirmesi üzerine araştırmaların seyri kısmen de olsa değişmiştir. Olaylardan sağ kurtulan birçok insanın ise röportajlar ile yaşadıklarını dile getirmesi araştırmaların sonuca bağlanmasına büyük bir rol oynamaktadır. Halen net olarak belirlenemeyen düşmanlık ile ilgili hem “Kavgam” kitabından veriler hem de röportaj raporları incelenmeye devam ettiğini söyleyebiliriz.


Sosyal medyada paylaş!

1
5 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!