Ağlatma Garantili En Duygusal Filmler

4 dk okuma süresi


2
5 paylaşım, 2 puan

Kargamel.com okuyucuları için hazırlamış olduğumuz duygusal film listemizde IMDb puanlarına göre en üst sıralarda yer alan ve en fazla beğeni alan filmleri sizler için bir araya getirdik. Bu filmleri izlemediyseniz ve kaçırılmayacak filmleri izlemek için listemizi gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden sizlere iyi seyirler diliyorum.

Not Defteri (The Notebook)

2004 yapımı Not defteri filmi konusuna detay vermeden bakacak olursak; Kasabaya tatil için gelen bir genç kızın başından geçen aşk hikâyesini konu alan filmin konusu aşk filmleri arasında en başarılı olan bir türdür. IMDb puanı beklentinin altında alınmış olsa da filmin kopyasını çeken filmler bile izlenilmiştir. Film MTV de birçok ödül almıştır. İki sevgilinin ekonomik farklılıklarına değinen filmde ikinci dünya savaşının yaşanmasıyla iki çiftin arasında birçok sorun çıksa filmin final sahnesi herkesi ağlatmıştır. Bu filmi izlemediyseniz kesinlikle kaçırılmaması gereken aşk konulu filmler içinde ilk sırada yer almaktadır. Not defteri filminin IMDb puanına bakacak olursak, IMDb puanı 7,9’dur.

Can Dostum (Intouchables)

Duygusal filmler arasında IMDb de iyi bir puan alan “Can Dostum” filmi oldukça başarılı bir yapıttır. 2011 yılında gösterime giren Can Dostum filmi, izleyenleri büyülemiştir. Can Dostum filminin konusuna kısaca değinecek olursak; filmde gerçek arkadaşlık ve dostluğun nasıl geliştiğini ve dürüst bir adamın neler başarabileceğini gösteren güzel bir duygusal filmdir. Filmde karşıt iki görüşte olan iki kişinin nasıl dost olduklarını ve zıt konularda uyumlu oldukları halde nasıl anlaştıklarını anlatan filmi aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte izleyebilirsiniz. Hayatta kaçırılmayacak film listesi yapılacak olsa bu film inanın baş sıralarda yer alabilecek kadar kaliteye sahip olduğunu belirtelim. Can dostum filminin IMDb puanına baktığımızda filmin IMDb puanı 8,6 puan ile puanını fazlasıyla hak ediyor.

12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave)

“12 Yıllık Esaret” filmi 2013 yılında gösterime giren ve dram türü filmler listesini alt üst eden süper ötesi bir filmdir dileyebiliriz. Hatta bu film Oscar film töreninde tüm ödülleri tek seferde aldığını da belirtelim. Film drama türünde oldukça etkili olan bir tür olduğu gibi filmin konusu da farklı olduğu için filmin kalitesini artırdığını söyleyebiliriz. “12 Yıllık Esaret” filminin konusuna bakacak olursak, 1853 yıllının başlarında geçen hikaye de özgür kemancı bir zencinin köle olarak kaçırılmasıyla başlayan film, kölelik yıllarında başlarından geçen olaylar ve haklılığını savunma sürecini anlatan filmin dram seviyesinin oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Filmin IMDb puanına bakacak olursak “12 Yıllık Esaret” filminin IMDb puanı 8,1 ile puanını hak ediyor.

Yeşil Yol (The Green Mile)

1999 yılı yapımı bu film drama filmlerine yön veren filmdir. Filmin yapım yılı olarak çekimler yeni teknolojilerden faydalanılmamışta olsa filmin konusu muhteşemdir. “Yeşil Yol” filminin konusuna değinecek olursak; hapishane de görev yapan gardiyanın ve ölüm mahkûmu olan bir mahkûm ile yaşananlar anlatılmaktadır. Gardiyan Paul Edgecomb ve John Coffey arasında yaşananlar filmi izleyenleri oldukça dramatik sahneler yaşatmayı başarmıştır. Film Stephen King romanından uyarlanmış olması da filmin kalitesini belli etmiş. Hapishane de geçen filmde önemli sahnelerden olan elektrikli sandalyedir. Bu sandalye filmden 5 yıl önce kullanılmış olması da filmin ne kadar gerçekçi olduğunu göstermektedir. “Yeşil Yol” filminin IMDb puanına baktığımızda filmin IMDb puanı 8,5 puan almıştır.

Schindler Listesi (Schindler’s List)

1993 yılı yapımlı film hem drama hem de savaş yıllarında ki zorlukları anlatır. Filmi büyük ihtimalle büyük bir çoğunluk izlemiştir, eğer izlemediyseniz bu filmi hem drama açısından hem de ikinci dünya savaşı zamanlarında Nazi filmi tarzı filmleri seviyorsanız bu filmi izleyebilirsiniz. “Schindler Listesi” filminin konusuna baktığımızda ikinci dünya savaşında Nazi döneminde Alman iş adamları Yahudileri fabrikalarında ücretsiz çalıştırarak hem üstlerinden para kazanıyor hem de dünyaya katliam yapmadığını kanıtlamış oluyordu. Film 1994 yılında Oscar’da 12 dalda adaylık gösterilmiş ve toplamda 7 dalda ödül aldığını hatırlatalım. Filmin ilgi çeken en önemli konusu film gerçek yaşam hikâyesinden alındığından dolayı filmin kurgusuna muhteşem işlenmiştir. Filmde Alman komutan iş adamına toplamda 1100 Yahudi işçinin listesini isteyerek hayatını kurtarmayı amaçlıyor. Film gerçekten izlenmeye değer drama filmleri arasında yer almaktadır. “Schindler Listesi” filminin IMDb puanı ise 8,9 ile puanını hak etmektedir.

Okuyucu (The Reader)

2008 Yapımlı drama filmi 2. Dünya savaşı sırasında çiftin aşkını anlatan ve savaş esnasında yaşanan karışıklıklar ve sorunları konu almaktadır. “Okuyucu” filminin konusuna değinecek olursak; filmde 2. Dünya savaşı sonrasında Almanya’nın kendini toparladığı zamanlarda Michael adlı genç kendinden yaşça büyük olan Hanna’ya âşık olmuş ve bu savaş sürecinde Michael’in ortadan kaybolması ve ilerde avukat olarak tekrar sahneye çıkmasını anlatmaktadır. Michael çalışkan ve hırslı bir avukat olmuştur. Hanna ile yolu kesilme sebebi ise oldukça ilginç olur, Nazi suçlaması yapılan bir mahkeme de yollarının kesişmesiyle aşk yeniden başlar mı? Bilinmez merak edenler filmi kesinlikle izlemesini tavsiye ediyoruz. “Okuyucu” filminin IMDb puanına baktığımızda IMDb puanı 7,6 puan almıştır.


Sosyal medyada paylaş!

2
5 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!