Andrew Carlssin, Zaman Yolcusu mu?

Borsada birkaç haftada 800 doları 350 milyon dolara çeviren Andrew Carlssin, dolandırıcı mı? yalancı mı? sahtekar mı? ya da iddia ettiği gibi zaman gezgini mi?4 min


1
5 paylaşım, 1 puan

Hikayemiz 2002 yılında yaşandı. Wall Street’te borsa ile uğraşan 44 yaşındaki Andrew Carlssin, 800 dolar ile hisse senedi alıp satmaya başlıyor. Hikaye gayet normal bir şekilde başlamasına rağmen yaklaşık 1 yılda bu para yüz binlerce kat artarak 2003 yılında 350 milyon dolar gibi bir rakama ulaşıyor. İmkansız gibi görünen bu durum sermaye piyasasını kontrol eden SEC’in dikkatini çekiyor ve inceleme başlatılıyor. Çünkü bu kadar başarılı bir işlem ancak içeriden bilgi alınarak yapılabilir ve bu da Amerikan yasalarına göre büyük suç

Andrew Carlssin Tutuklanıyor

Amerikan kuruluşu olan SEC yaptığı araştırmadan ve incelemeden sonra 800 doların 126 çok riskli işlem ile 350  milyon dolara çıktığını,bu işlemler esnasında nerede ise hiç hata yapılmadığını tespit ederek 28 Ocak 2003’te içeriden bilgi aldığı gerekçesiyle Carlssin’i tutukluyor. SEC yetkilileri borsacıya içeriden bilgi verildiğini düşünüyor. Fakat bu noktadan itibaren hikaye ilginç bir hal almaya başlıyor. Andrew Carlssin, herkesi şaşırtan bir savunma gerçekleştiriyor. “Ben gelecekten,2256’dan geliyorum. Tutulan kayıtlar sayesinde bu dönemde yaşanan ekonomik krizi ve işlemlerin sonuçlarını biliyordum. Bu yüzden bu kadar kazandım. Ama dikkat çekmemek için bazen kasıtlı olarak başarısız işlemler yaptım. Buna rağmen yakalandım”

borsaci1.jpg

Bu açıklamayı inandırıcı bulmayan yetkililer, bu durumun tek mantıklı açıklaması olarak firmalardan bilgi alındığını bunun ise suç olduğunu açıklıyor. Fakat yetkililerin açıklayamadığı şey içeriden bilgi alınması durumunda bile bu şekilde bir kazancın zor olması.

SEC’te çalışan bir yetkili ise adamın yalan söylediğini açıklayarak “Bu adam ya deli ya da yalan söylemeyi seven biri ama bu durumda elimizde bir de açıklanması zor bir gerçek var 2 hafta içerisinde 800 dolarlık yatırımı 350 milyon doların üzerine çıkarmış. Borsada yaptığı alış ve satışlar beklenmedik gelişmelerden kaynaklanıyor bunun ise şans olarak açıklanması imkansız”

Usame Bin Ladin ve AİDS Çözümü

Zaman yolcusu olduğunu, 2256 yılından günümüze geldiğini, tüm her şey kayıtlı olduğu için zengin olma arzusuna karşı gelemediğini açıklayan esrarengiz adam Andrew Carlssin, dünya için önemli bir hastalık olan AİDS hakkındaki gerçeklerle Amerika’ya yapılan en büyük saldırı olan 9 Kasım saldırısından sonra Amerika için küresel terörü engellemenin en önemli ismi olan Usame Bin Ladin’in akıbetini de bildiğini iddia ederek bunun için zaman yolculuğu yapması gerektiğini açıkladı.

Carlssin’i sorgulayan müfettişler, zaman yolcusu olduğunu iddia eden zeki mi deli mi olduğunu anlamadıkları bu kişiye zaman makinesinin yeri ile AİDS ve Usame Bin Ladin hakkında sorular sorduğunda ise Carlssin’in verdiği yanıt teknolojilerinin kötü kişilerin eline geçmemesi için zaman makinesinin yerini gösteremeyeceği, AİDS ve Usame Bin Ladin hakkındaki bilgiler için de zaman yolculuğu yaparak geri dönmesi gerektiği şeklinde oluyor. 

350 milyon doları açıklanamayan şekilde kazanan zaman yolcumuzun ömür boyu hapis yatması beklenirken kendisine biçilen 1 milyon dolar kefareti ödeyerek serbest bırakılıyor. Andrew Carlssin, serbest kaldıktan sonra gazetecilere UFO gördüğünü anlatanlara ve UFO’nun gerçekte var olduğunu söyleyenlere inanan kişilerin kendisine de inanacağını New York polis teşkilatı ile FBI’nın ise gerçekleri er ya da geç göreceğini açıklıyor. 

Usame Bin Ladin ve AİDS ile ilgili olarak bilgi verip vermediği ise yetkililerin basına bilgi vermemesinden dolayı belirsizliğini koruyor.

Kayıtlarda Yok

Serbest kaldıktan kısa süre sonra kayıplara karışan zaman gezgini Andrew Carlssin’in iddialarının gerçek olabileceğinin kanıtı ise 2002 Aralık ayı öncesinde bu kişiye ait kayıt bulunamaması

Zaman Yolcuları
Hollywood senaryolarına taş çıkartan bu hikaye kadar kafa karıştırıcı başka zaman yolcusu hikayeleri de bulunuyor. Bunlar arasında biri var ki dikkatli gözlerden kaçmıyor. 

zamanyolculugu1.jpg

6 Ocak 1928’de gösterime giren Charlie Chaplin’e ait “Time Traveller” filminde dikkatli gözlerden kaçmayan bir sahne var. Bu sahnede arkada bir kadın cep telefonu gibi bir şey ile konuşarak geçiyor. Cep telefonunun bu filmden yaklaşık 70 sene sonra çıkmış olması kadının zaman yolcusu olduğu ile ilgili iddiaları güçlendiriyor.

zaman-yolcusu2.jpg

Başka bir zaman yolcusu ise gökyüzünde zaman sıçraması yaptığı iddia edilen bir İngiliz pilot. Pilot uçağında Edinburg üzerinden uçarken boş bir hava alanının üzerinden geçiyor. Geri dönerken ise boş olan hava alanının yenilendiğini, mekaniklerin mavi tulumlu olduğunu hava kuvvetlerine ait uçakların da sarıya boyandığını fark ediyor ve durumu üstlerine rapor ediyor. Bu olaydan 3 yıl sonra ise Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklar sarıya boyanıyor, mekanikler mavi tulum giymeye başlıyor ve pilot subayın rapor ettiği hava alanı yeniden kullanıma açılıyor.

zamanyolcusu3a.jpg

İlginç bir zaman yolculuğu hikayesiyle ilgili bir iddia ise bir cafede bulunan mektuplar hakkında. Cafede oturan biri masanın altında gizli bir çekmece çekmecenin içinde ise mektuplar buluyor. Bu mektuplardan birinde zaman yolculuğu yaptığı iddia edilen Dave’in zaman makinesinde yaşanan bir arıza nedeni ile 2013 yılında mahsur kaldığı ve geri dönmek için yardım istediği yazarken diğerinde uzay-zaman-manyetik ışık kondansatörü hakkında bilgi veriliyor.zamanyolcusu3b.jpg


Sosyal medyada paylaş!

1
5 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
aliolmez

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!