Android 8.0 Ne Zaman Çıkacak? İsmi Belli Oldu Mu?

Google'in bu sene telefonlara sürmesi beklenmekte olan Android 8.0 ne zaman çıkacak? Android 8.0 O'nun ismi belli oldu mu? Kargamel ekibi olarak Android 8.0 hakkında tüm öğrendiklerimizi sizlere aktarıyoruz.3 min


6
10 paylaşım, 6 puan

Google’in üzerinde hassasiyet ile çalıştığı ve büyük umutlarla geliştirdiği Android 8.0 işletim sistemi hakkında yeni detaylar internete sızdırılmaya devam ediliyor. Bilindiği üzere Google Android 8.0’ı 2017 yılında piyasaya çıkaracak ve tahminlere göre yılın ilk günlerinden bu yana Google düzenli şekilde Android 8.0 işletim sistemi için yeni özellikler geliştirdi. Peki Android 8.0 ne zaman çıkacak? İsmi belli oldu mu?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıların merakla beklediği Android 8.0’ın ne zaman çıkacağı sorusu gün geçtikçe daha sık aranmaya devam ediyor. Peki bu konu hakkında internete net bir sızıntı oldu mu? Android 8.0 ne zaman piyasaya çıkacak, google ne zaman sunacak açıklama geldi mi? Kargamel ekibi olarak Android 8.0 işletim sistemi hakkında detayları merak edenler için araştırdık.

Android 8.0 İşletim Sistemi Ne Zaman Çıkacak

Google özellikle Şubat 2017’den bu yanlı Android 8.0 işletim sistemi üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Mart ayında çıkan ilk alfa sürümünden sonra birkaç ay içerisinde beta sürümleri sunuldu ve Temmuz ayında finak beta sürümünün yayımlandığı öğrenildi. Buna göre Google Android 8.0 işletim sistemi için şu anda son çalışmaları yapıyor olsa gerek çünkü final beta sürümü Temmuz 2017’da yayımlandı ve aradan neredeyse bir ay gibi bir süre geçti.

Bir ay içerisinde Google’în yeni işletim sistemi Android 8.0 için tespit edilen hataları giderdiği, kullanıcı yorumlarına baktığı ve telefonlarda ki durumunu kontrol ettiği tahmin edilmektedir. Peki Android 8.0 ne zaman çıkacak, ismi belli oldu mu? Buna göre Google cephesinden ya da internete sızma bilgi olarak her hangi bir tarih yok fakat Android 8.0’ın Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunulacağı belirtilmektedir. Eğer Google tarafından her hangi bir gecikme yaşanırsa Android 8.0’ın Eylül ayı içerisinde sunulacağı tahmin ediliyor. Google’dan halen net bir açıklama gelmediği için büyük bir olasılıkla halen bazı konularda denemeler yapılıyor ya da Google’in aklını kuracalayan bazı sorunlar var. Peki akıllarda ki diğer en önemli soru da şu oldu. Android 8.0’ın ismi ne olacak, Android 8.0 işletim sistemi adı belli oldu mu, android 8.0 adı ne olacak? Bu soruların yanıtları içinde Kargamel ekibi olarak detaylı bir araştırma yaptık ve bazı sonuçlara eriştik.

Android 8.0 İşletim Sistemi İsmi Ne Olacak

Google cephesinden bugüne kadar Android 8.0 için bazı konferanslar yapıldı ve resmi sosyal medya hesapları üzerinden bazı açıklamalar gerçekleştirildi. Yapılan tüm bu değerlendirmelerde elbette hatalar oldu ve neredeyse Android 8.0 işletim sisteminin adı belli oldu.

Buna göre piyasalara ve Google’in yaptığı hatalara baktığımız da Android 8.0 işletim sisteminin ismi ya Oreo olacak ya da Octopus olacak. Büyük bir olasılıkla Android 8.0’ın ismi Oreo olacak. Ancak yine de net bir şekilde adı bu olacak diye konuşamayız. Çünkü Google tarafından yayımlanmış videolara baktığımız da Android 8.0 için önce Octopus isminin sızdırıldığı daha sonra Oreo’a dönüldüğü görülmektedir. Google tarafından biz kullanıcılar için de büyük bir oyun oynanıyor olabilir.

Android Telefonlara 8.0 Ne Zaman Sunulacak

Google, Android 8.0 işletim sistemini yayımlasa dahi bilindiği üzere tüm telefonlara aynı anda güncelleme gelmiyor. Öyle ki tüm telefonlar için Google ayrı ayrı çalışmalar yapıyor ve güncellemeleri sonra yayımlıyor. Eski işletim sistemlerine bakıldığında en geç güncellemeyi Samsung firmasının aldığı görülmektedir. Buna göre Samsung bir önce ki işletim sistemini neredeyse 4 – 5 ay sonra aldı. LG – HTC – Sony gibi firmalar ise ortalama 2 – 3 ay gibi bir süre sonra güncellemeyi aldı.

Android 8.0 işletim sisteminin Ağustos’un sonlarında ya da Eylül ayında yayımlanması beklenmektedir. İlk olarak güncellemenin Google’in sahibi olduğu telefonlara ve General Mobile Discovery cihazlarına sunulması bekleniyor. Ardından aylar sürecek bir çalışma içerisine girecek olan Google yavaş yavaş tüm telefonlara Android 8.0 işletim sistemini verecek.

Ancak bu süre bazen epey uzayabiliyor. Bilindiği üzere Google tüm cihazlar için Android işletim sisteminin açıksız ve sorunsuz çıkmasını istediği için çokça beta, alfa sürümü yayımladıktan sonra ancak güncellemeyi telefonlara veriyor. Samsung telefon sahiplerinin Android 8.0’ı ancak 2017 sonun da ya da 2018 yılın da alabileceği tahmin ediliyor. Diğer cihazlarında ortalama Kasım – Aralık veya daha sonra alması beklenmektedir. Tabi şu anda bunlar tamamen tahmindir yani sürelerde Google’ın hızına bağlı değişiklikler olabilir.


Sosyal medyada paylaş!

6
10 paylaşım, 6 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!