Arda Turan Milli Takımı Bıraktı

4 dk okuma süresi


4
5 paylaşım, 4 puan

ardabasintoplantisi-1.jpeg

Bilindiği üzere Arda Turan geçtiğimiz günlerde A Milli Takım kampında Milliyet Gazetesi görevlisi Bilal Meşe‘ye yönelik sözlü ve fiziki saldırıda bulundu. Yaptıklarından sonra milli takımdan Fatih Terim tarafından kovulan ve milli takımı bıraktığını açıklayan Arda Turan‘ın bu agresif davranışının sebebi Euro 2016’da prim mevzusu olduğu ortaya çıktı.

Bizimle Miydin?

Arda uçağa bindikten sonra hedefinde olan Bilal Meşe‘nin yanına giderek; “Söyle Bilal Meşe, orada mıydın? Sen bizimle miydin ki prim mevzusunu biliyormuş gibi yazdın? Ben şerefime, aileme laf ettirmem. Benim için her şeyden önce aile gelir şeref gelir namus gelir.” şeklinde bağırarak basına öfkesini Bilal Meşe’den çıkardı…

Arda Turan‘ın havaalanı içinde değil de uçakta gerçekleştirdiği bu sözlü ve fiziki saldırının Arda tarafından planlanmış olduğu düşünülmekle birlikte güvenliklerin araya girmesini istemediği de akıllara geliyor. Takım arkadaşlarının da Arda’nın yanında bulunup Arda’ya destek vermesi de gözlerden kaçmayan bir başka detaydı. Arda her dakika sesini daha da yükselterek öfkeli tavrıyla kaba tabirle babası yaşındaki gazetecinin üzerine yürüdü.

Seni Bu Uçağa Kim Aldı?

Bağırışların ardından Arda Turan ağıza alınmayacak küfürler sarfetti ve Bilal Meşe’yi o uçağa aldıran kişinin ailesine varacak kadar ağır küfürler, hakaretler etti. Olayların devamında Bilal Meşe kendisini savunarak “Hayır, ben senin ailenle ilgili yazı yazmadım.” şeklinde sözler söylese de yanlarında bulunan Caner Erkin ve Burak Yılmaz gazeteciye bağırarak yerine oturmasını söylediler.

Olayların devamında Fatih Terim’in yardımcılık görevini yapan Levent Şahin ve Nedim Yiğit olay yerine gelerek Arda Turan’ı sakinleştirip uçağın diğer kısmına götürdüler. İddialara göre Fatih Terim’in Arda’yı milli takım kadrosundan çıkarmasından sonra Arda milli takımı bırakacağını söylemişti. Ardından Arda, basının karşısına geçerek milli takıma veda etme zamanının gelmiş olduğuna inandığını söyledi ve milli takımı bıraktı. Basın toplantısında dikkat çeken bir diğer detay ise, kayıt yapan kameramanlar dışında basında bulunan gazetecilerin toplantıda dışarı çıkarak Arda’yı protesto edişiydi… Arda’ya destek olmak amacıyla milli takımdan arkadaşları da basın toplantısında dinleyici olarak bulundular.

Daha öncelerinde 2012 yıllarındaki Volkan Demirel’in kampta bir gazetecinin üzerine doğru giderek “Seni evinden aldırırım!” şeklinde gerçekleştirdiği sözlü saldırısını akıllara getiren bu olay, ülkemiz için üzücü bir durum olmakla birlikte basına verilen(daha doğrusu verilemeyen…) değeri gösteriyor.

Haydi gelin, daha önce milli takımda yaşanan bu tarz ilginç olayları bir Karga’nın gözünden tekrar hatırlayalım…

Tugay Kerimoğlu

Tugay Kerimoğlu – Mustafa Denizli Polemiği

2000 Avrupa Futbol Şampiyonasında Tugay Kerimoğlu Belçika maçında öfkelenip Mustafa Denizli’ye doğru kramponlarını fırlatmıştı. Bu öfkesine neden olan şey ise sadece oyundan alınmasıydı… Yaptığı hareket yıllarca tartışılmış ve oyuncuya karşı bazı insanların bakış açısını değiştirmişti.

ersunhakan.png

Ersun Yanal – Hakan Şükür Polemiği

13 Nisan 2004’te Şenol Güneş’in görevden alınmasından sonra göreve büyük umutlarla getirilen Ersun Yanal kadrosunda sisteme uymadığı gerekçesiyle golcü Hakan Şükür’e yer vermemişti. Bu hareketi bir süre ülke gündemine oturmuştu ve herkes tartışır hale gelmişti. Sonralarında Ersun Yanal görevden alındı ve polemik kısmen çözülmüş oldu…

751561.jpg

Mehmet Özdilek – Behrami Çelme Vakası

Gergin geçen ve sonunda elendiğimiz 2006 Dünya Kupası maçında öfkesini kontrol edemeyen Mehmet Özdilek Behrami’ye çelme takmıştı ve hayli ceza almıştı… Tabii bu gerginliğin bir diğer sebebi de İsviçre deplasmanında yaşanan olaylardı demek yanlış olmaz. İstiklal Marşımızın ıslıklanması gibi provokasyon dolu bir maçtan sonra Saraçoğlu’nda 4-2 kazanmamıza rağmen rakibimizi elemeyi başaramamıştık. Yaşanan olaylar sonrası ekstra bir not düşmek gerekirse eğer, milli takıma 3 maç yurtdışında ve seyircisiz oynama cezası verilmişti…

tore.jpg

Töre Krizi

Beşiktaşlı Gökhan Töre’nin bir arkadaşı Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu’na silah çekmişti. Bu olaydan sonra mağdur olan iki oyuncu milli takım kampına katılmayı reddetmişti ve yine bir kriz oluşmuştu…

volkan.jpg

Volkan Demirel’in Maçtan Ayrılması

Belki de içlerinde en masumu diyebiliriz buna! Volkan Demirel, Türk Telekom Arena Stadı’nda kendisi ve ailesine yönelik edilen küfürlere dayanamamıştı ve eldivenlerini çıkartıp maçı terketmişti. Sonrasında Volkan Demirel’in milli takıma bir daha alınmayışını da gündeme getirecek olsak herhalde yeni bir polemik oluşacaktır.

prim.jpg

Prim Skandalı

Euro 2016 sırasında bir anda bu olay gündeme bomba gibi oturmuştu. Milli futbolcuların, primlerinin eksik yatması gerekçesiyle Fatih Terim’le görüştüğü iddia edilmiş ve kadrodaki bazı isimlerin duyguyla değil parayla oynadığı söylenmeye başlamıştı. Bu süreç sonrası A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ise Caner Erkin, Gökhan Gönül, Burak Yılmaz, Hakan Balta ve Arda Turan’ı bir süre milli takım kadrosuna almamıştı. Eski Milli Takım kaptanı Emre Belözoğlu’nun araya girmesiyle kısmen tatlıya bağlanan olay sonrasında iki taraf barış ilan etmişti.


Sosyal medyada paylaş!

4
5 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
dogukanbey

5 Yorum var

  1. yıllarca doğru şeyler yaparsın, sonra bir yanlış yaparsın, onu görmezler bunu görürler ve üzerini çiziverirler, hayat böyle işte

  2. Milli takım bırakmak nedir ya hem zaten Arda bırakmadı kibarca kovuldu…

  3. Arda Turan davası konusunda haklı fakat ne kadarda haklı olsa o milli takımın kaptanı sonuçta, o yüzden hakkını bu yolla değilde başka yollarla halletse çok daha güzel olurmuş. Sonuç olarakta milli takımı bırakması da Saffet Sancaklı’nında dediği gibi; “Milli Takım bir nevi askerlik gibi bir durumdur, siz hiç askerliği bırakan asker gördünüzmü?”
    O yüzden hem üzülüyorum gittiğine hemde kızıyorum..

  4. Arda turan sonuna kadar haklı ama milli takımı bırakması yanlış oldu hakkında hayırlısı.

  5. Öfke kontrolü önemli, öfkeyle kalkan zararla oturur demiş atalar, dikkatli olmakta fayda var.

Yorumlar kapalı

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!