Avrupa’ya Seyahat Etmek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken 7 Yasak

1 min


1
10 paylaşım, 1 puan

Bizleri bazen ne kadar fazla şaşırtsa da her ülkenin kendine göre kuralları bulunuyor. Bazen bu kuralları koymakta haklı olsalar bile bazen bu kurallar çok gereksiz oluyor. Hani yasaklar-kurallar çiğnenmek içindir klişesi vardır ya, işte aynen bunu uygulayası geliyor insanın. Uymadınız, kuralları çiğnediniz diyelim, ne mi olur? Avrupa’da yapacağınız hatalar için bol bol para cezası öder, tatilinizi kendinize zehir edersiniz. :)

 1. 1 1. Pasaportsuz dolaşmayın.


  Bulunduğunuz ülkenin vatandaşı değilseniz, kesinlikle pasaportunuzu yanınıza almadan dolanmayın. En ufak bir sorgu dahilinde bile  başınız belaya girebilir.

 2. 2 İsviçre ve Almanya'da tatil günleri "ÇIT" çıkarmayın.


  Özel tatil günlerinde ve pazar günleri, Almanya veya İsviçre'de gürültü olmaması için epey uğraşılıyor. Siz siz olun, tatil günleri iş yapmaya kalkmayın. Örneğin çekiç kullanmak, matkat çalıştırmak gibi... Eğer gürültüyü illa yapacaksanız, gelen şikayetlerden sonra ödeyeceğiniz para cezasına hazırlıklı olabilirsiniz. Özellikle İsviçre'nin bu konu hakkında o kadar katı kuralları bulunuyor ki... Mesela İsviçre'de akşam 8'den sonra banyonuzu yıkamaya kalkmanız bile başınıza  bela açabilir.

 3. 3 İtalya'nın turistik yerlerinde piknik yapmayı düşünmeyin bile!


  Piknikten kastım "Türk Pikniği" değil, hani böyle ne ararsan var sofraları... Hayır, kesinlikle değil. Roma'da bulunan İspanyol Merdivenleri'nde çantanızın içerisinden çıkardığınız ufak bir sandviçi yemeniz dahi yasak.

 4. 4 Resmi görevli ve resmi binalarda ısrarla fotoğraf çekmeyin.


  İspanya, Ukrayna, Macaristan, Rusya gibi ülkelerde bulunan hükümet binalarını, havaalanlarının bazı bölümlerini ve askeri binaları fotoğraflamak başınıza ciddi anlamda iş açabilir.

 5. 5 Güvercin besmelemek isterken Paralarınız cebinizden gitmesin.


  Venedik'te bulunan San Marco Meydanı üzerinde ve Viyana'daki Standtpark'ta güvercin beslemek mi istiyorsunuz? Yapmayın ya da gizli yapın. Ama unutmayın eğer bir görevliye denk gelirseniz uyarı alabilirsiniz. Uyarılardan sonra hala beslemeye devam ederseniz bu sefer ödeyeceğiniz para cezası biraz ağır olabilir.

 6. 6 Topuklu Ayakkabı Yasak!


  Bazı kadınlar için bu çok kötü olsa bile, geçerli bir nedenleri var merak etmeyin. Yunanistan'ın antik başkenti Atina oldukça görkemli tarihi eserleri içerisinde barındırıyor. Burada bulunan tarihi bölgelerde yüksek topuklu ayakkabı ile gezmek isterseniz, Yunanlıların hassas olduğu noktaya basıp, yalın ayak dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

 7. 7 Ketçap Yasak!


  Fransa'da okul kantinlerinde ketçap yasak! Yanlış duymadınız, hatta okul kantinlerinde ketçap kullandığı tespit edilen kantinlere, denetim sonrası büyük miktarlarda para cezası kesiliyor. Ketçabın yasak olmasının sebebi ise Fransız kültürüne ait olmaması.


Sosyal medyada paylaş!

1
10 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!