Avusturya’dan Skandal Duyuru! Türkiye İçin Giriş Kapıları Kapatıldı

Avusturya tarafından yapılan açıklama ile Türkiye Ekonomi Bakanının ülkeye girişinin yasaklandığı belirtildi. 15 Temmuz için Türk vatandaşları kabul edilmeyebilir.2 min


0
9 paylaşım

Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında yaşanmakta olan skandal olaylar giderek büyümeye devam ediyor. Çözümleri ne zaman olacak, bu gerilimin sebebi nedir diye sorular sorarken Türkiye ile Avusturya arası ilişkileri kopartan açıklama Avusturya tarafından yapıldı.

Bilindiği üzere yurt genelinde 15 Temmuz’da demokrasi nöbetleri tutulacak ve şehitleri anma etkinlikleri yapılacak. Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan Türklerde düşünülerek buralara bakanların gönderilmesi ve Avrupa’da yaşayan Türk halkının da 15 Temmuz’da çeşitli yerlerde demokrasi nöbetleri tutarak şehitleri anma etkinlikleri yapması planlanmaktaydı.

Ekonomi Bakanı Ülkeye Girmez Açıklaması!

Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi 15 Temmuz 2017 tarihinde Avusturya’da yaşayan Türkler için Avusturya’ya gidecekti. Ancak Avusturya tarafından yapılan açıklama ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin ülkeye giriş yapamayacağı belirtildi. Bu açıklamanın üzerine söz konusu ülkeye ”ne oluyor Avusturya? diyoruz.”

Turkiye.jpg

Bilindiği üzere bu karar sadece Avusturya tarafından alınmadı. Bu açıklamadan önce Hollanda tarafından da 15 Temmuz için açıklama yapılmış ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in Hollanda’ya giriş yapmasını arzu etmedikleri duyurulmuştu. Hollanda’nın bu açıklamasının ardından Avusturya’nın da böyle bir açıklama yapması herkesi şaşırttı.

AB Türkiye İplerini Kopartıyor

Avrupa Birliği ülkeleri neredeyse Türkiye ile ilişkilerini durdurma kararı alacak kadar ileri gitmeye başladı. Türkiye’nin Avrupa Birliğine gitmesine neredeyse ramak kala bu olayların yaşanması ve Avrupa ülkelerinde Türk bakanlara iyi muamele yapılmayarak Avrupa’da yaşayan Türk halkının gösterilerin polislerin sert müdahale etmesinden sonra neredeyse tüm ipler kopartıldı.

Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa Birliği ülkesinde PKK, PYD, YPG bayrakları ile yürüyüşler yapan kişilere polislerin müdahale dahi etmediği görülürken Avrupa Birliği ülkelerinde 15 Temmuz şehitlerini anma için yapılan etkinliklerin bir bir iptal edilmesine anlam dahi verilemiyor.

nato.jpg

Türkiye Dışişleri Bakanlığının Avrupa Birliği ülkeleri ile görüşme yapmaya çalışması ve 15 Temmuz şehitlerini anma, demokrasi nöbeti etkinliklerinin yapılması için izin çağrısında bulunması beklenmektedir. 15 Temmuz tarihinde yapılacak olan etkinliklerde hiçbir taşkınlığın olmaması beklenirken Avrupa Birliği ülkelerinin neden böyle bir karar aldığı henüz bilinmiyor.

Günün ilerleyen saatlerinde veya diğer günlerde diğer Avrupa Birliği ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletlerinin de 15 Temmuz etkinliklerini ülkelerinde yapılamaması için iptal etme kararı alabileceği tahmin edilmektedir. Türkiye Dışişleri Bakanlığının bu haberler üzerine nasıl bir yol izleyeceği büyük bir merak ile beklenmekte olup kamuoyuna da Dişleri Bakanlığından duyuru yapılması tahmin edilmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
9 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!