Bakan Duyurdu TEOG Sınavı Kaldırıldı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile bu sene TEOG sınavının uygulanmayacağı, yapılmayacağı belirtildi. TEOG kaldırıldı peki liselere geçiş nasıl olacak.2 min


2
6 paylaşım, 2 puan

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında TEOG sınavına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile kendi zamanlarında liselere geçiş için TEOG adında bir sınavın olmadığı ve bu sınav ile öğrencilerin zorlandığı belirtilerek kendisinin sınava karşı olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu açıklamanın yapılması ile herkesin aklına şu soru geldi. TEOG sınavı kaldırılacak mı? TEOG sınavı yerine ne gelecek. Bugün sonunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından bir açıklama yapıldığı ve TEOG sınavının akıbeti resmen belli oldu. Peki Bakan İsmet Yılmaz ne söyledi. TEOG sınavı kaldırılacak mı?

Bakan İsmet Yılmaz Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile bu sene TEOG sınavının yapılmayacağı, uygulanmayacağı belirtildi. Buna göre TEOG sınavı bakan tarafından yapılan duyuruya göre kaldırılmış oldu. Tabi TEOG sınavının yerine başka bir sistemin getirilmesi ve öğrencilerin liselere bu şekilde geçmesi beklenmektedir. Yani bazı problemler ile karşılaşılır ve öğrencilerin bu sisteme adapte olamadığı ya da öğrenci elemesinin yapılamadığı tespit edilirse önümüzdeki sene TEOG tekrardan getirilebilir. En azından şunu kesinlikle biliyoruz. Bu sene TEOG sınavı uygulanmayacak, yapılmayacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından bu açıklamanın yapılması ile milyonlarca veli ve öğrencinin aklına tek bir soru geldi. Peki TEOG sınavı uygulanmazsa liselere geçiş için ne yapılacak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından bu konu hakkında her hangi bir detay paylaşıldı mı?

Bakanlar Kurulunda Görüşme Yapılacak

Bilindiği üzere ülkemizde yer alan önemli ana maddeler genel olarak bakanlar kurulunda değerlendirilmekte ve bir karara bağlanmaktadır. TEOG sınavı milyonlarca öğrenciyi ve veliyi en derin şekilde etkilediği için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konunun bakanlar kuruluna taşınmasına uygun bulmuş. MEB tarafından tespit edilen liseye geçiş yöntemleri bakanlar kurulunda tartışılacak ve diğer bakanlarında fikirleri alınacak.

Bu sayede bakanlar kurulu tarafından yapılacak açıklamanın ardından ortaöğretim de eğitim görmekte olan öğrencilerin liseye nasıl geçiş yapacağı hakkında kamuoyuna aydınlatıcı bilgi paylaşılacaktır.

MEB ve Özel Okul Temsilcileri Birleşecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınmış olan TEOG’un kaldırılması kararı basında geniş yankı buldu ve özel okullardan adeta tepkiler yükseldi. Bilindiği üzere pek çok veli öğrencisini etüt merkezlerine ya da özel okullara göndermektedir. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bu sene TEOG uygulanmayacak açıklamasından sonra herkesin aklına farklı sorular gelmeye başladı. Ancak veliler ve öğrenciler en kısa sürede liseye geçişin nasıl olacağının açıklamasını istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda MEB ve özel okul temsilcilerinin TEOG konusunda birleşeceği duyuruldu. Buna göre özel okul temsilcileri de TEOG yerine ne geleceği ve liselere nasıl geçiş yapılacağı hakkında fikir beyan edecektir.


Sosyal medyada paylaş!

2
6 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!