Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Ne Zaman Çıkacak

Ülkemizde binlerce kişi bedelli askerlik müjdesi bekliyor. Peki bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkan Erdoğan ve Bakan Süleyman Soylu açıklamalarına göre değerlendirmeler.2 min


5
6 paylaşım, 5 puan

Bilindiği üzere ülkemizde çok sayıda kişi askere gitmek istemiyor. Özelikle lisans öğrencileri üniversitelerini bitirdiklerinde 22 – 25 yaş arasında olmaktadır ve işe atılayım para kazanayım derken yaşları 27 – 28 olabiliyor. Yaş ilerleyince pek çok kişide askerlik korkusu başlıyor ve bedelli askerlik çıkacak mı? ne zaman çıkacak aramaları da hız kazanıyor. Peki ülkemizde bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak.

Bilindiği üzere bir süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında açıklama yapmış ancak bedelli askerlik müjdesi bekleyenler için her hangi bir olumlu yanıt vermemişti. Peki bedelli askerlik şu anda hükümetin gündeminde var mı? Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak. İşte bu soruların ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bedelli askerlik açıklaması.

Cumhurbaşkanı Bedelli Askerlik Açıklaması Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam saatlerinde merak ile beklenen bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalar yaptı. Ancak bedelli askerlik müjdesi bekleyenlere olumlu bir yanıt verilmedi. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik konusunu gündemimizde yok ifadesini kullanarak kapattı.

Katıldığı televizyon programından bedelli askerlik konusunda detaylı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askerlik kadrosunda eksilmelerin olduğu, askere gidişlerin azaldığını ve vatansever kişilerin askere gitmesi gerektiğini belirtti. Temennisinin bedelli askerliğin gündemden düşmesinin olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisinin 16 ay yedek subay olarak askerlik yaptığını ve üniversite mezunlarının bedelli askerlik beklemek yerine asker ocaklarına giderek 6 ay askerlik görevlerini yapmaları ve bitirdikten sonra evlerine gitmeleri gerektiği konusunda açıklama yaptı.

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik konusunda olumsuz konuştu. Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak. Buna göre terör örgütü sorununu ortadan kalkması ve dış tehlikelerin sona ererek Türkiye’nin rahat bir nefes almasından sona tekrar bedelli askerlik gündeme gelebilir. Ancak bu süreç ne kadar zaman içerisinde olur ve Türkiye gerçekten bu süreç içerisinden rahat bir nefes alarak kısa sürede çıkabilir mi bu soruların tamamı yorumlanabilir. Yani kesin bir tarih verilemez.


Sosyal medyada paylaş!

5
6 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!