Beklenilen Haber: Evlilik Programları Kaldırılıyor!

1 min


0
11 paylaşım

Türk Televizyon tarihi Evlendirme Programlarından çektiği sorunları başka hiçbir program ya da sunumdan çekmemiştir. Her geçen gün artan şikayetler sonunda değerlendirilmiş gibi görünüyor. Toplumsal değerlere aykırı davranışların ekrana taşınması nedeni ile iletilen şikayetler sonucunda RTÜRK bir açıklama yapma gereği duymuştur. Yakın bir zaman içerisinde meclise taşınacak olan bu konu, olumlu sonuçların alınması ile ekranlara veda edecek.

İddialara göre Evlilik Programlarının büyük bir bölümünün cast ajanslarının bir oyunu olduğu belirtilmiş olup entrikalar ile reyting kaygıları yürüttükleri dile getirilmiştir. Birçok programın sevgi ve saygı ile alakası olmayıp tamamen toplumsal değerleri hiçe sayarak dalga geçtikleri de şikayetler arasında yer almaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına meclis içerisinde kurulan bir komisyon olayı bütünüyle ele alacaklarını belirtmiştir. Komisyon, hazırlayacakları kanun hükmünde kararnameyi yakın bir zamanda meclise sunabileceklerini belirtmiştir.

Kararın kısa bir süre sonuçlandırılacağı konusuna emin olduğumuzu belirterek yeni sezonda bu tür programları artık görmeyeceğimizi söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce tedbir oluşturmak amacı ile kanallara uygulanan para cezaları kanallar üzerinde bir etki oluşturmadığı gibi yayınların daha beter bir hale gelerek rant kavgalarının yürütüldüğü bir platform haline çevirmektedirler. Her gün lanetler okunarak şikayet edilen bu programların kaldırılması durumunda ise sektör içerisinde büyük bir boşluğunda olacağı aşikar.

Meclise sunulan yasa tasarısı içerisinde bu konun da ele alındığı da belirtilmiştir. Komisyon, gündüz kuşağı için daha çok kadınların ve çocukların bilgilenebileceği türden eğitici yayınların hazırlanması konusunda da kanallar ile görüşüleceğini belirtmiştir. Kanallar tarafından bu konu ile ilgili herhangi açıklama yapılmazken  karşı bir davanın gelip gelemeyeceği ise merak konusu. Şikayet eden kişiler kadar bu programların müdavimlerinin olduğunu düşünürsek gelecek yayın döneminde büyük tartışmaların olabileceği de tahminler arasında yerini almaktadır.


Sosyal medyada paylaş!

0
11 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!