Biyolojik Bir Silah: AIDS Hastalığı

1 min


0
7 paylaşım

Günümüz teknolojisi ne kadar ilerlese de bazı hastalıklara halen çözüm üretilememekte. Veba gibi milyonlarca insanın hayatını yok eden bir hastalık tedavi edilebilir olmasına rağmen AIDS halen çare bulunamayan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmakta. 1981 yılında ilk kez görülmeye başlanılan bu hastalık kişilerin bağışıklık sistemini yavaş yavaş ele geçirerek ölümlerin meydana gelmesine neden olmakta. Kan yolu ile bulaşılabilir olması bu hastalık üzerinde çeşitli iddiaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Söylentilere göre Amerika AIDS virüsünü laboratuvar ortamında geliştirip başta homoseksüeller ile Afrika kökenli siyahilerin nüfusunu azaltmayı hedeflediği söylenmekte. Biyolojik bir silah olarak üretilmiş gibi görünen bu hastalık üzerinde iddia edilen tüm söylentileri reddeden ABD hastalık ile ilgili herhangi bir bağlantılarının olmadığını belirtmiştir.

Bu konu üzerine araştırmalar gerçekleştiren bilim insanları, HIV virüsünün yüksek oranda genetik çalışmalar sonucunda üretildiğini söylemektedir. Amerika’da yürütülen çalışmalarda ise hastalığın maymunlardan bulaştığı, maymunlar ile ilişkiye giren siyahi kişilerden Dünyaya yayıldığı ifade edilmiştir. Bu konu ile ilgili ilk testler 1978 ile 1981 yılları arasında homoseksüel ve siyahi kişiler üzerinde yürütülmüştür. Tamamen gönüllü ekipler üzerinde yürütülen bu çalışmalar sonucunda hepatit-b testleri yürütülmüş, virüs taraması yapılmıştır. Bu testler ile HIV virüsünün bu kişiler üzerine enjekte edildiği ve ilk testlerin yapıldığı çeşitli iddialar arasındadır. Bu teorilerin çıkış noktası ile 1981 yılında tespit edilen 26 AIDS hastasının kısa bir süre önce oldukça sağlıklı ve herhangi bir sorunlarının bulunmadığını da belirtelim.

Amerika, 1971 yılında insanların bağışıklık sisteminde büyük hasarlar meydana getirebilecek bir virüs için resmi olarak çalışmalara başlamıştı. Elde edilecek virüsün sadece hayvanlar üzerinde kullanılabilir olarak tasarlanması birçok kişinin tepki göstermesine neden olmuştu. Bu araştırmalardan 10 yıl sonra görülen HIV virüsü bu araştırmaların bir sonucu olarak gösterilmekte. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi sürekli bu hastalığın Afrika’da ki maymunlardan yayıldığı iddia edilmekte. Genel olarak Afrikalı siyahilerde görülen bu rahatsızlık böyle bir iddianın ortaya atılmasına neden olmuştur. Bölge üzerinde araştırmalarda bulunan kişilerin ise yaşlı homoseksüellerin neredeyse tamamında bu virüse dair kanıtlar bulunmamıştır.

Hastalık üzerine araştırma yapmak ya da tedavileri ile ilgili raporlar yazmak isteyen kişiler teker, teker ortadan kaldırılmış ya da susturulmuştur. Amerikalı 2 doktor kardeş HIV hastalığı ile mücadele eden kişiler üzerinde çeşitli deneyler yapmıştı. Kısa sürede hastalıkla mücadele ederek bu sorunla mücadele edebilmeyi başaran kişiler bir anda katledilmiştir. Hem doktorlar, hem de hastaların bir anda ortadan kaldırılmış olması şüphelerin giderek artmasına neden olmuştur. Başka bir araştırma yapan ekip ise hastalığa maruz kalan bir kişi üzerinde bir takım deneyler gerçekleştirmiştir. Hastaların kanı 5 saat boyunca yüksek derecede ısıtarak virüslerin birçoğunu yok etmeye başlamıştır. Yaklaşık 50 kişi üzerinde uygulanan bu yöntem %90 başarı oranının elde edilmesine olanak sağlamıştı. Hastane tarafından yapılan açıklamalar bu tedavi türünün aslında bir yalandan ibaret oluğunu, böyle bir tedavinin mümkün olamayacağı iletilmiştir. Anlaşılacağı üzere her kim bu alanda tedavi üretmek isterse ya önü kesilmiş ya da öldürülmüştür.

Son yıllarda tekrardan araştırmalar yapan bilim insanları dünyanın farklı noktasında çeşitli ekipler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Olumlu bir gelişme olması durumunda bu sefer herhangi bir provokasyonun meydana gelmesini engellemek isteyen ekipler, çalışmaları yine gizlilik ile yürüteceğini ifade etmiştir. 


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!