Blade Runner 2049 Filmi İle İlgili Sony’den Açıklama Geldi!

2 dk okuma süresi


4
8 paylaşım, 4 puan

Blade Runner filmi ile ilgili son zamanlarda yapılan tartışmalar ile ilgili Sony Pictures’den açıklama geldi. Türkiye’de yer alan filmlere getirilen sansürle ilgili ülkemizde film severler tarafından büyük bir tepki çekmişti. Yapımcı firma olan Sony Pictures’den ilk açıklamalar şöyle geldi;

Sony Pictures filmle ilgili yapmış olduğu açıklama “ Bazı bölgelerde yerel kültüre saygısından dolayı filmde hafif düzeyde değiştirilerek piyasaya sürülmüştür” açıklaması geldi. Filmde ülkemiz tarafından oldukça yoğun tepki gören filmin sansüre uğraması yerel kültürün sonucu olduğu açıklandı. Bugüne kadar herhangi bir sansür yapmayan üretici Sony Pictures, Blade Runner 2049 gibi kült bir filmi sansür uygulaması getirmesi herkesi şaşırttı.  Geçtiğimiz Cuma günü sinemaseverlerle buluşan Blade Runner 2049 filmi Sony üretici tarafından sansüre uğrayak sinemaseverlerle buluştu.

Sony Pictures Hatasının Farkında!

Sony Pictures’in yapmış olduğu sansür uygulamasına birçok eleştirmenden tarafından tepkiye yol açtı. Sony Pictures şirketi her ne kadar yerel kültürü bahane ederek filmde sansür uygulaması yapsa da eleştirmenler tarafından Türklere yapılan bir saygısızlık olduğunu söylediler. Dünyada ve ülkemizde beklenen en iyi bilim kurgu filmi olmaya aday olan bir filmde ülkemizde sansüre uğramış olması böyle büyük bir filmde yapılan açıklanamaz bir hata olduğu görüşünde olan eleştirmenlerden sert yorumlar geldi. Ülkemizde bugüne kadar herhangi bir sansür yapmayan Sony Pictures firmasının Türk halkına yapmış olduğu hatanın farkına varıp filmde uygulanan sansürü kaldırması yönünde yorumlar yapıldı. Ülkemizin geleceği açısından kaygılanacak bir durum olarak gören eleştirmenler Sony firmasının bu hatadan kısa zamanda vazgeçip önümüzdeki çıkacak filmlerde bu sansür hatasını bir daha yapmayacağı yönünde açıklamalarda bulundular. Birçok eleştirmen ve birçok film sever tarafından sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Sony firmasının film çıktıktan birkaç gün sonra bu kadar sert eleştiri aldığına şaşırmış olmalı ki film vizyondan hemen 2 gün sonra açıklama gereğinde bulundular. Blade Runner 2049 filmi 2017 yılının en iyi çıkış yapan filmi ve en iyi bilim kurgu filmi olma yolunda aday gösterildiği biliniyor.


Sosyal medyada paylaş!

4
8 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
6
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!