Böcek Yiyen Ülkeler Listesi

Her ne kadar böcekleri sevmesek de bazı ülkelerin böcek yediğini biliyor muydunuz? Böcek yiyen hangisidir ve böcek yiyen ülkeler sorularınızı bu makalemizden sonuçlandırabilirsiniz.3 dk okuma süresi


7
6 paylaşım, 7 puan

Türkiye tarım anlamında gelişmiş bir ülke olduğu için mutfak konusunda da dünyanın en zengin ülkelerinden bir tanesidir. Her ne kadar evimizde bazen yapılan yemekleri sevmeyebiliyoruz. Ancak bazı ülkelerin böcek yediğini biliyor muydunuz? Sizlere Kargamel ekibi olarak böcek yiyen ülkeler listesi haberini oluşturduk. Bu böcekleri gördüğünüz de mideniz bulanabilir.

Belki bizim ülkemizde böceklere tiksinç olarak bakılabilir ancak kilosuna yüzlerce lira vererek o böcekleri yiyen pek çok ülke bulunmaktadır. Böcek yiyen ülkeler listesi haberimizi okuduğunuz da oldukça şaşıracaksınız ancak resimlerini ve hangi ülkeler böcek yiyor sorusunun yanıtlarını gördükçe midenizde bir kötülük hissedebilirsiniz.

Hangi Ülkeler Böcek Yiyor

1-) Afrika Ülkeleri – Tüm Böcekler

Afrika Kıtasında bulunan ülkelerin ne kadar fakir olduğunu ve yemek bulma konusunda oldukça sıkıntılar çektiğini bilirsiniz. Besin oldukça az olduğu için Afrika ülkelerde yaşayan kişiler böcek yemek konusunda kendilerini iyice geliştirmiş durumdalar. Nasıl biz burada fındık, fıstık, ceviz, badem gibi kuruyemişleri gözümüz kapalı yiyoruz. İşte Afrika ülkelerinde yaşaya kişilerde aynen bu şekilde yemeklerini yiyor.

Afrika ülkesine yaşayan pek çok çocuk böcekleri avlamakta ve çiğ çiğ ya da onları kızartarak yemektedir. Yaptıkları tek şey ise böcekleri yakaladıktan sonra kafalarını kopartmak. Yani böceği kafaları kopartarak yiyorlar. Tabi eğer onları pişirip yiyeceklerse kafalarını kopartmaya dahi gerek yok direk ağızlarını atıp yiyorlar.

2-) Çin Halk Cumhuriyeti – Karidesler

Asya ülkeleri arasında en gelişmişlerinden bir tanesi Çin Halk Cumhuriyetidir. Çin’in nüfusu oldukça fazla olduğu için burada da bazı bölgelerde insanlar böcekler yiyebiliyor. Peki Çin’de Karides yenildiğini biliyor muydunuz? Üstelik Çinliler Karides’i sarhoş ettikten sonra tiksinmeden çiğ çiğ yiyor. Karidesleri avlayan halk bunları sarhoş edecek bir sıvıya yatırıyor ve karidesler sarhoş olduktan sonra onları çiğ çiğ yiyor. Sanıyoruz ki karideslerin çiğ çiğ yenmesi lazım ve insan ağzında hareket etmemesi için onları sarhoş ettikten sonra yiyor. Ancak o karidesler nasıl çiğ çiğ yenir bilinmez.

3-) Uganda – Çekirge

Afrika Kıtasında bulunan ülkeler arasında yer alan Uganda’da açlık yüzünden her gün çok sayıda kişi hayatını kaybetmektedir Burada ki halk kendisine besin olması için çekirge yemektedir. Çekirgeden ülke olarak pekte hoşlanmıyoruz desek yeridir. Hatta tarım ile uğraşanlar mahsulleri için çekirgeleri bölgeden kovmaya çalışmaktadır.

Uganda Cumhuriyetinde halk çekirge gördüğünde hemen böceği avlamaya çalışmakta ve çekirge çok fazla kaçamadığı için onu kolayca yakalayabilmektedir. Daha sonra çekirgeyi ufak bir ateşte kızarttıktan sonra onu kızarmış et misali tüketmektedir. Tabi bazı Ugandalı halkın ateş ile uğarşmadan da yediğini öğrendik.

4-) Japonya – Eşek Arısı

Teknoloji ile gelişmiş olarak bilinen Japon halkının eşek arısı böceği yediğini biliyor muydunuz? Evet yanlış okumadınız Japonya’da halk nasıl yakalıyor bilinmiyor ancak eşek arılarını yakalamakta, kaynatılmak da ve sonra bir güzel yenmektedir. Üstelik ağız tadımız olsun diye buradakiler eşek arısını kraker eşliğinde yemektedir.

5-) Meksika – Sivrisinek Yumurtası

Sivrisineklerden kim nefret etmiyor desek muhtemelen ben diyen çıkmaz. Yaz ayları boyunca her tarafımızı baştan aşağıya yiyen ve bizi kaşındıran böcekler olarak bilinen Sivrisinekler çiftleşme evresinden sonra yumurta bırakmaktadır. Meksika halkı da sivrisinek yumurtasını yemektedir. Acaba Sivrisineklere inat olsun diye birileri yedi öyle mi başladı bilinmez ancak bu adamlar pilav gibi sivrisinek yumurtası yiyor.

6-) Tayland – Su Böcekleri

Bu canlılara su böceği ifadesini kullanıyoruz ancak aslında bunlar böcek olmaktan çoktan çıkmış çünkü boyutları kadar büyük ki artık hayvan dahi denilebilir. Her ne kadar fotoğrafta gördüğümüz de bile su böceklerinin ne kadar tiksindirici göründüğünü düşünsek de Tayland halkı su böceklerini yiyor ve oldukça da seviyorlar.


Sosyal medyada paylaş!

7
6 paylaşım, 7 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
14
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
10
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
6
Bayıldım
Kızdım Kızdım
5
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
9
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
30
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
6
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!