Bodrum 6,6 Şiddetinde Sallandı! Deprem Detayları Ortaya Çıktı

Muğla ili Bodrum ilçesi Gökova Körfezinde saat: 01.30 surlarında 6,6 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem sonrası hasar, kazazede can ve mal kaybı hakkında tüm detaylar ortaya çıktı.2 min


0
8 paylaşım

İzmir’de art arda depremlerin meydana gelmesi ile gözler İzmir üzerindeyken dün gece saatlerinde Muğla ili Bodrum ilçesinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin olduğu bölgede arama, kurtarma faaliyetlerine başlaması üzere devletin tüm imkanları seferber edildi.

Yapılan açıklamalara göre AFAD, Jandarma ve Polis ekiplerinin bölgeye yönlendirildiği, tüm hastanelerin acil servisleri açık hale getirildiği hemşire, doktor ve ilk yardım ekiplerinin hastanelere çağrıldığı devletin tüm imkanlarının Bodrum’da meydana gelen deprem için seferber edildiği duyuruldu. Peki depremde neler yaşandı, can ve mal kaybı var mı, deprem de kaza zede olarak kaç kişi başvuru yaptı.

Bodrum Depremi Hakkında Tüm Detaylar

Muğla ili Bodrum ilçesi Gökova Körfezi’nde 21 Temmuz 2017 saat: 01.30 surlarında 6,6 şiddetinde deprem oldu. Daha sonra resmi kaynaklardan düzeltme yapılarak depremin 6,5 şiddetinde meydana geldiği belirtildi. Depremin neden olduğu hakkında yapılan açıklamalara ise deniz yüzeyindeki kırılmanın meydana gelmesinden olduğu belirtildi. Kırılmaların olmasından dolayı faylar düşey yönlü olarak hareket etti ve büyük bir göçüntü meydana gelerek Bodrum resmi verilere göre 6,5 şiddetinde sallandı.

Sular Yükseldi

Resmi kaynaklardan, deprem uzmanlarından ve Bodrum’da yaşayan halkın ifadelerinden alınan bilgiye göre suların seviyesinin de yükseldiği belirtildi. Buna göre resmi kaynaklarda su seviyesinin 25 – 30 CM yükseldiği Bodrum halkına göre ise suların 70 – 80 cm yükseldiği belirtildi. Sosyal medya da yapılan açıklamalara göre Bodrum merkezine suların yükselmesinden dolayı çok sayıda sandalın sürüklendiği ifade edildi. Peki sular neden yükseldi.

Suların neden yükseldiği hakkında yapılan açıklamalara göre fayların düşey yönde hareket ettiği ve suyun ters dönerek güçlü bir şekilde Bodrum’a yeniden geldiği söylendi. Suların ters dönerek güçlü bir şekilde Bodrum’a tekrar yönelmesi üzere resmi kaynaklarda su seviyesinin 25 – 30 CM ve bölge halkına göre ise su seviyesi 70 – 80 CM’a kadar yükseldiği belirtiliyor.

Bodrum Gökova Körfezine yakın ve denize sıfır bulunan tüm otel, restoran, kafeler de bulunan masa ile sandalyelerin suya kapıldığı ve pek çoğu gel – git olayından dolayı kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Can Kaybı ve Yaralı Var Mı?

Bodrum’da 21 Temmuz 01.30 surlarında 6,5 şiddetinde deprem meydana geldi peki can kaybı var mı? Yapılan açıklamalara göre Bodrum merkezinin ciddi şekilde sallandığı ve pek çok ev, iş yerinde maddi hasarın meydana geldiği belirtildi. Depremde her hangi bir can kaybının olmadığı söyleniyor. Depremin meydana gelmesinde 358 kazazedenin depremden dolayı yaralandığı ihbarının alındığı belirtildi. 358 kişiden 272’si ambulanslar ile hastanelere kaldırıldı.  Çok sayıda kişinin kırık ve çıkıklarının bulunduğu belirtilirken bazı ağır yaralı kişilerinde olduğu belirtilmektedir. Şuan hastanelerde kazazede olarak ise 20’ye yakın kişinin halen tedavi altında olduğu belirtiliyor.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!