Çin Bilim İnsanları Süper Köpek Üretti! Daha Akıllı ve Güçlü

Çin bilim insanları sonunda bunu da başardı. Süper köpek adını verdikleri daha akıllı, daha güçlü ve daha hızlı köpek üretimi yaptılar.2 min


4
11 paylaşım, 4 puan

Teknoloji ve bilimdeki gelişimler insanları ağzını açık bırakmaya devam ediyor. Bilindiği üzere uzun süredir bilim insanları hayvan ve insan klonlama çalışmaları yapıyor. Bu sayede aynı insandan birden fazla kişiyi üretmeye çalışan bilim insanları tarihin olmaz derdirten başarısını yenmek istiyor.

Çinli bilim insanları tarafından yeni yapılan açıklama ile mucize bir klonlama gerçekleştirildi. Buna göre Çinli bilim insanları süper köpek adını verdikleri bir köpek üretimi yaptılar. Bu köpek aracılığı ile Çinli bilim insanları daha akıllı, daha zeki ve daha güçlü köpek üretimi yapacaklarını belirtmektedir. Peki bu üretim nasıl yapıldı, Çinli bilim insanları tarafından Süper Köpek denilen köpeğin özellikleri neler olacak, köpek robot yoksa normal bir köpek mi olacak?

Genetiği Değiştirildi!

Çinli bilim insanları tarafından yapılan açıklama ile bir köpeğin klonlandığı ve köpeğin daha zeki, daha güçlü, daha hızlı olabilmesi için genetiğini değiştirdiklerini duyurdular. Peki ne gibi değişiklikler yapıldı. Genetiği değiştirilen süper köpeğin türü ne olacak.

Süper köpek adı verilen köpeğin tür ismi Long Long olarak duyuruldu ve genetiği değiştirilecek klonlanan Long Long köpeği türünün ilk örneği olarak bilinmektedir. Bu türün ilerleyen dönemlerde dahada fazla artırılması beklenmektedir.

İlk Süper Köpek

Bilim insanları uzun zamandır çeşitli klonlama çalışmaları yapmaktadır. Ancak süper köpek klonlaması daha önce hiç yapılamamıştı. Daha önce yapılan klonlama çalışması var olan bir canlıyı aynı özelliklerine sahip olarak yeniden üretmek idi. Ancak Çinli bilim insanları klonlama işine farklı bir boyut kazandırarak hem köpeği klonlamayı başardılar hemde köpeğin genetiği değiştirilerek köpeğin özelliklerini de değiştirmiş oldular.

Süper Köpeğin Özelikleri

Çinli Bilim insanları tarafından yeni var edilen Long Long köpek türü süper köpek olarak biliniyor. Peki bu süper köpeğin ne gibi özellikleri olacak. Buna göre tüm özellikleri belirtilmedi ancak kamuoyuna yapılan açıklamada köpeğin diğer köpeklere nazaran daha yetenekli, daha güçlü, daha pratik, daha zeki ve daha çevik olacağı belirtildi. Buna göre bu köpeklerin diğer köpeklere göre daha hızlı koşması, daha iyi düşünmesi ve olayları çabuk kavrayarak çözüm yeteneğine kavuşması beklenmektedir.

Çinli bilim insanları tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen dönemlerde süper köpek için çalışmaların devam edeceği ve başarılı sonuçların alınması ile genetikte değişimler yapılarak ileride klonlanacak olan köpeklerin daha güçlü, daha hızlı ve daha yetenekli olarak dünyaya getirilebileceği belirtildi. Buna göre yeni klonlanan köpek henüz küçük olduğu için köpeğin ne gibi yetenekleri olacağı bilinmiyor.


Sosyal medyada paylaş!

4
11 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!