Çocuklarda Gıda İntoleransı

2 min


0
5 paylaşım

Gıda intoleransı yalnızca, yetişkin ve gençlerde gözlemlenen bir durum değildir. Çocuklarda ve hatta bebeklerde de sıkça rastlanabilen bir durumdur. Belirti olarak da benzer özelikler göstermektedir. Çocuklarda görülen gıda intoleransında, kabızlık, cilt problemler, akne problemi, sürekli uykulu olma hali ya da aksine uykusuzluk sorunu gözlemlenmektedir. Daha ileri durumlarda ise, bağışıklık sisteminde zayıflama, aşırı şişmanlık durumu, sık sık grip olma gibi belirtiler gözlenmektedir. Gıda intoleransı testi, çocuklara da güvenli bir şekilde yapılmaktadır. İmuPro test çeşitlerinden birini tercih ettikten sonra kan vermeleri yeterli olacaktır. Sonraki evrede uzman kişiyle beraber beslenme seçenekleri değerlendirilir.

Besin Hassasiyeti Testi Nasıl Yapılmaktadır?

Hemen her yaş grubu için testin yöntemi aynıdır. Öncelikle Imupro basic, screen, complete şeklinde 5 farklı test türünü bünyesinde barındıran İmupro testlerinden birini tercih etmelisiniz. Buna göre sizden alınan kan değerleri, seçmiş olduğunuz testin bünyesinde bulunan gıda sayısı kadar gıda testerı üzerinde değerlendirilecektir. Özellikle şüphelendiğiniz bir besin grubu ya da koruyucu/ ek gıda türü varsa onun yer aldığı test şeklinde karar kılabilirsiniz. Laktoz, et ürünleri, früktoz gibi, hangi gruba ait olduğunu bildiğiniz şeyler üzerinden gitmelisiniz. Alınan kan sonuçlar, besin proteinlerini içeren testerlar üzerinde denenir ve hangisine ne kadar reaksiyon gösterdiği tespit edilir.

ImuPro Test ile Hangi Gıdalar İncelenmektedir?

Genel başlıklar altında bakmak gerekirse, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tahıl ve bakliyatlar, sebzeler, meyveler, baharatlar, alkollü ve alkolsüz içecekler, deniz ürünleri, kuruyemiş türleri, koruyucu ve ek gıdalar ve diğerleri şeklinde ayrılmış ürün kategorilerinin hepsi Imupro kapsamında yer alıyor. En az 22 en fazla 270 olmak üzere birçok gıda üzerinde hassasiyetinizi test edebiliyorsunuz. Testi yaptırmak için gıda intoleransı testi Bursa, İstanbul, Ankara, Adana gibi birçok büyükşehirde bulunduğunu ve burada yaptırılabileceğini söyleyebiliriz. Yaklaşık 300’e yakın besin üzerinde araştırma yapan bu test, belirttiğimiz gibi yetişkin ve çocuklar üzerinde kullanılabilmektedir.

İmuPro IGG Gıda Testleri Nerede Yapılır?

Gıdalara olan alerjinizin seviyesini ölçtürmek ve gıda intoleransına hangi ölçüde sahip olduğunuzu bilmek isterseniz İmupro bünyesinde bulunan gıda testlerini değerlendirme altına alabilirsiniz. Şikayetinizin boyutunu bilmiyorsanız, İmupro’nun sitesinde bulunan hızlı testi uygulayıp sizin için ne kadar gerekli olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber, testi uygulatmaya karar verirseniz de merkezlerini ziyaret edebilir ya da web sayfalarından faydalanabilirsiniz. Gıda intoleransı testi mutlaka, bu alanda uzman ve kaliteli bir laboratuvara sahip kliniklerde yapılmalıdır. Aynı zamanda yalnızca test süreci ve sonuç aşaması için değil sonrasında da mutlaka sizlere yardımcı olacak klinikler tercih etmelisiniz. Gıdalara olan hassasiyetinizi öğrendikten sonra nasıl bir düzene geçmeniz gerektiği, neleri nasıl tüketmeniz lazım bu konuların hepsi için bir strateji oluşturulmalı ve buna göre hareket edilmelidir.


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Advertorial

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!