Çöpe Giden 7500 Bitcoin ve Kaybedilen 71 Milyon Dolar

1 min


5
8 paylaşım, 5 puan

2009’da sanal para birimi Bitcoin, teknik çevreler dışında oldukça fazla bilinmiyordu, ancak son aylarda dijital paraların değeri katlanarak arttı. 2013 yılına kadar normal seyrinde ilerleyen Bitcoin, bu yıldan sonra pik yaparak ilk kez 1000 Dolar seviyesini aşmıştı. Olayın kahramanı, Bitcoin’in yeni yeni tanıtıldığı yıllarda 7500 Bitcoin satın alan James Howells isimli İngiliz. Howells, Bitcoin hesabının bilgilerinin kayıtlı olduğu HDD’i çöpe attığı için 71 Milyon Dolar’dan mahrum kaldı. 2009 yılında satın aldığı 7500 Bitcoin’in bugünkü değeri ise tam tamına 71 Milyon Dolar.

Son Pişmanlık Fayda Etmedi

Britanya’ya bağlı Galler’in Newport şehrinde yaşayan James Howells, üzerine içki döktüğü Dell XPS N1710 model laptop’u temizlemek için parçalarına ayırır. Daha sonra sonuç alamayınca cihazı içinde Bitcoin cüzdanına ait anahtar bulunan sabit diskiyle beraber çöpe atar. 2013 yılından sonra Bitcoin’in değerlenmesiyle durumun farkına varan Howells, ilk olarak yaşadığı yerdeki çöplükleri karıştırmış daha sonra ise Galler’de bulunan büyük çöp toplama alanlarını Bulldozer yardımıyla eştirmiş. Fakat hiçbir girişiminden sonuç alamamış. Tabii Howells bu girişimlerde bulunduğu sırada Hard disk’in değeri daha henüz 15 Milyon Dolar civarındaydı.

Bitcoin fiyatları arttıkça üzüntüsü katlanarak artan James Howells’in hikayesi ilerleyen günlerde daha birçok kez gündeme geleceğe benziyor.


Sosyal medyada paylaş!

5
8 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
12
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
10
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
2
Helal Olsun
Görkem

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!