Cumhuriyet Bayramı Etkinliğinde 1923 Gönüllüden Türk Bayrağı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çoşku ile kutlanırken, etkinlikler kapsamında 1923 gönüllü bir araya gelerek Türk bayrağı oluşturdular.2 min


3
24 paylaşım, 3 puan

Hatay’a bağlı İskenderun ilçesinde 29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri alanında Sarı Zeybekler Derneği’nin öncülük ettiği gönüllü rekor denemesi yapıldı. 1923’ü simgeleyecek olan 1923 kişi Türk bayrağı rekor denemesine katıldı.

1923 KİŞİDEN BAYRAK YAPMA

Etkinlik kapsamında gönüllüler alana kırmızı beyaz tişörtler ile geldiler. Her yaştan katılımcınıın bulunduğu gruplar ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile kamera kaydı alınarak alana giriş yaptılar. Gönüllüler alanda bedenleri ile ilk dev Türk bayrağını oluştururken, çevrede ki bir çok kişi alkışlayarak destek oldu. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Ne mutlu Türk’üm diyene” şeklinde sloganlar atan vatandaşlar İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı’nı söylediler.

Sarı Zeybekler Dernek Başkanı Nevzat Kurt yaptığı açıklamada 1923 gönüllüyü bulduklarını ifade ederek gerekli rekorlar için Guiness Rekorlar Kitabı yetkililerinin tespit yaptığını belirtti.

ANTALYA’DA 600 METRELİK DEV TÜRK BAYRAĞI

Öte yandan Antalya’da ki Muratpaşa Belediyesi ve Cumhuriyet için Antalya El Ele platformu bir araya gelerek Konyaaltı Caddesinde bulunan varyantta fener alayı düzenlediler. Ellerinde bayraklar, Mustafa Kemal’in fotoğrafları bulunan bir çok Antalyalı Konyaaltı Beach Park girişinde toplanarak katılım sağladı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve helikopterle tedbir aldığı bilinirken, caddeye açılan ara sokakları da güvenlik şeritleriyle kapattı. Ellerinde fener ve Türk bayrakları taşıyarak Cumhuriyet Meydanına yürüyen çok sayıda kişi 600 metrelik bayrakla gösteri yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu gibi bir çok ismin katıldığı etkinlik alanında konuşma yapan Başkan Menderes Türel, Cumhuriyetin Türkiye için birleştirici bir çimento olduğunu belirterek, ülkenin yol haritasını çizdiğini ifade etti.


Sosyal medyada paylaş!

3
24 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
5
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!