Danimarka Hükümetine Mail Atarak Grönland’ı İsteyen Genç

Alkolü fazla kaçırınca hayalini kurduğu Grönland'ı Danimarka hükümetine mail atarak isteyen 23 yaşında ki Joe'nun mailine, Danimarka hükümeti tarafından cevap geldi.2 min


1
9 paylaşım, 1 puan

23 yaşındaki Joe isimli genç alkolü biraz fazla kaçırınca hayalini gerçekleştirmek ümidi ile Danimarka hükümetine mail gönderdi. Hükümetten Grönland’ı isteyen genç sosyal medya da büyük ilgi gördü.

“Romu fazla içtiğim zaman dünya ellerimin arasında gibi hissettiğim oluyor” ifadelerini kullanan Joe, uzun zamandır Grönland’ın kendisine ait olma hayalini kurduğunu fakat satın almasının imkansız olduğunu belirtti. Arzuladığı hayal için uzun yıllar para biriktirmesi gerektiğini vurgulayan Joe, geçtiğimiz akşam alkole devam ettikçe ilginç bir fikir üretti.

Aklına ilginç bir fikir gelen ve fikri uygulamak için cesaretlenen Joe, Danimarka’nın egemenliği altında bulunan Grönland’ı istemek için, Danimarka hükümetine bir mail gönderdi. Mail’in konusuna ise “Grönland’ı kullanıyor musunuz?” ifadelerini ekledi.

Mail içerisine arkadaşları ile uzun zamandır Grönland’a sahip olmak istediklerini belirten ve Danimarka halkının endişe etmemesini vurgulayan Joe, böylesine büyük bir alanı yönetme potansiyelleri olmasa bile başaracaklarına inandıklarını ifade ederek mail yazdı. Teklifini kabul etmemeleri halinde Xbox oyunlarını ve Rolling Stone dergilerini de Danimarka hükümetine verebileceğini belirten Joe, attığı mail ile Danimarka’dan 2.166.086 km2’lik alanı istedi.

Sabah uyandığında bir şey hatırlamadığını ve attığı maili bile unuttuğunu belirten Joe yaptığı açıklamada “Cidden hiç bir şey hatırlamıyorum. Maile cevap gelmese haberim bile olmazdı. Ama maile cevap gelince çok şaşırdım ve acaba yanlış bir şey yaptım mı? Hapse girer miyim? gibi sorular aklımı çok kurcaladı.” ifadelerini kullandı. Neyse ki Joe’nun korktuğu şeyler olmadı ve Danimarka Dışişleri Bakanlığı imzalı bir mail Joe’ya gönderildi.

DANİMARKA HÜKÜMETİNDEN YANIT

Danimarkanın gönderdiği mail ise şöyle ;

“Sevgili Joe, bize mail gönderdiğin için teşekkürler. Büyük hayallerden oldukça hoşlanıyoruz. Bir gün rüyalarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini asla bilemezsin fakat sana Grönland’ı veremeyiz. Yine de bunu bize sorduğun için teşekkür ederiz. İşe belki de en küçükten başlamalısın. Sana gönderdiğimiz bu linkte bir iş ilanı bulunuyor, Grönland’da öğrencilere İngilizce öğretecek birine ihtiyaç var. Sana kendin için uygun bir ülke bulmakta başarılar. Saygılarımızla…”


Sosyal medyada paylaş!

1
9 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!