Deprem Tetikleyen İklim Değiştirebilen Silah: HAARP

1 dk okuma süresi


1
7 paylaşım, 1 puan

Nicola Tesla tarafından icat edildiği düşünülen HAARP, son zamanlarda gerçekleşen birçok olayda kullanıldığı düşünülen bir teknoloji ürünü olarak adlandırılmakta. Komplo teorileri ile sıkı fıkı olan kişiler dahi bu teknolojik ürünün ne işe yaradığı, hangi alanlarda kullanıldığını dahi bilmiyor. Yaygın söylentilerde ise daha çok yapay depremler oluşturabilme, iklimsel değişiklikler ve insan beynini kontrol altına alabilme gibi pek çok iddialar bulunmakta. Bu teori ile ilgili bilgiler konusunda araştırma yapan kişiler HAARP’ın kesinlikle Tesla ile ilgisinin bulunmadığını söylese de bazı kanıtlar günümüzden 100 yıl önce bu teknolojinin keşfedilmiş olması ile ilgilidir.

Birçok belge içerisinde Tesla’nın elektrik olmadan ampulleri yakabildiğini, manyetik alanlar ile oynamalar yaparak atmosfere çeşitli gönderimlerde bulunduğu görülmüştür. Hatta hakkında yazılan bazı biyografilerde frekans üretici adı altında geliştirdiği bir icadın yaşadığı tüm semti yok edecek bir elektrik yükü ile dolu olduğunu göstermektedir. Tesla’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği deneylerden de ilham alınarak üretilmiş olan HAARP halen gizliliğini koruyan bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır.

haarp.gif

Bazı uzmanlar, Tesla’nın resmi olarak yayımladığı bir deprem üretici makinesi olduğunu kabul etmektedir. Geliştirdiği deneyler ile atmosfere dalgalar gönderebilen Tesla, fay hatlarında kırılma, çatlama gibi durumları meydana getirebilecek bir teknolojiyi hayata geçirmişti. İncelemeler sonrasında ise HAARP’ta böyle bir mekanizmanın olmaması komplo teorilerinin sadece iddialardan öteye geçememesine neden olmakta. Kuruluş amacı Dünyanın en büyük radyo vericisi olarak gösterilen proje 50 Milyar dolardan fazla bir bütçe ile finanse edilmekte. 1993 yılında Alaska sınırları içerisinde başlayan yapım faaliyetleri 2003 yılında sona ererek faaliyetlere başlamış durumda. Yapılan iddialara rağmen karşı bir görüş belirtmeyen Amerika, projelerinin hiçbir kötü çalışma içerisinde kullanılmadığını belirterek masumane bir açıklama yapmak durumunda kalmıştır. Bu konu hakkında yürütülen çalışmaların ilki 17 Ağustos depremi ile başlamıştır. Dönemin başbakanı Bülent Ecevit, deprem sonrasında bilim insanları ile yaptığı çalışma sırasında bu işin arkasında Amerika olabilir sözü tüm gizemli teorilerin gün yüzüne çıkmasına neden olmuştur.

Bu teknolojinin arka planını düşünmek gerekirse oldukça başarılı bir planlanmanın yapıldığını görmekteyiz. Masumca kurulan radyo frekans çanakları aslında atmosferdeki tüm enerjileri biriktirebilecek bir güce sahip. Amerika, bu teknolojisi ile istediği zamanda istediği ülke ya da bölgeyi arkasında hiçbir iz bırakmadan yok edebilecek bir gücü elinde barındırıyor. HAARP’ın iklim üzerindeki etkisinin konuşulması da tehlikelerin aslında ne boyutta olduğunu göstermektedir. İklim uzmanlarına göre bu teknolojinin herhangi bir alanda etkisinin olmadığını üretilen dalgaların iyonosfere kadar ulaşamadığını, doğal olarak iklim üzerinde herhangi bir etkinin meydana gelmesinin asla mümkün olmadığından bahsedilmektedir. 

HAARP, daha çok iletişim alanında kullanıldığını belirten yetkililer, HAARP ile ilgili bilgilerin tamamen açık bir şekilde paylaşıldığını, proje hakkında kesinlikle gizli bir dosya birikintisinin olmadığından bahsederler. Yer altında gizlenen herhangi bir mühimmat ya da vb. durumların tespitinde de kullanılan bu teknolojinin kısmi olarak da bir askeri üst görevi üstlendiğini görmekteyiz. Deprem oluşturabilme etkisinden hiçbir şekilde bahsedilmeyen bu teknoloji hakkında ise insanların herhangi bir korkusu, endişesi olmaması gerektiğini belirten yetkili kurumların açıklamaları çoğu kişi tarafından samimiyetsiz bulunuyor. Amerika’nın geçmiş yıllarda ortaya çıkan bazı teknolojik üstleri bu durumun en net kanıtı olarak gösterilmektedir. Bir önceki yazımız olan 51. Bölge’nin halen çalışmaları net olarak belirgin olmaması, HAARP üzerindeki açıklamalarında da büyük gizliliklerin olduğunu netleştiriyor. Olası deprem sorunlarında kanıt olarak gösterilecek olan bu sistem, ülkelerin güncel tehlike listeleri arasında da yerini almış durumdadır.


Sosyal medyada paylaş!

1
7 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!