Dünya Tarihinin En Kilolu İnsanları Kimlerdir?

Dünyanın en şişman kadını ve erkeği kimdir biliyor musunuz? Sizler için dünyanın en kilolu insanlarını derledik. Bu makalemiz ile en şişman insanların kiloları ve bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.4 dk okuma süresi


3
6 paylaşım, 3 puan

Günümüz de obezite sağlık açısından en büyük problemlerden bir tanesidir. Özellik çocuklarımız artık bilinçsiz bir şekilde henüz 2 – 3 yaşlarındayken abur cubur ile alışıyor ve bu ürünlerde yüksek yağ miktarı olduğu için kilo sorunlarıyla göz göze geliyor. Ailelerin burada bilinçli olması ile çocuğun kilo almasının önüne geçiliyor fakat dünya tarihinin gelmiş geçmiş öyle şişman insanları bulunuyor ki kiloları inanılır gibi değil. En şişman kişilerin kim olduğunu merak edenler için dünyanın tarihinin en kilolu insanları listesi ve bilgileri haberini hazırladık.

Çevremizde 90 – 100 kilo bazı insanları görüyoruz ve ne kadar şişman olduklarını düşünüyoruz. Ancak dünya tarihinin en kilolu insanları listesi ve bilgileri haberini okuduktan sonra çevrenizdeki tüm insanların ne kadar zayıf olduklarını göreceksiniz. Bu makalemiz aracılığı ile dünyanın en şişman insanı, dünyanın en şişman adamı, dünyanın en şişman kadını, tarihin gelmiş geçmiş en kilolu insanları gibi tüm sorularınıza yanıtlar bulabileceksiniz.

Dünyanın En Şişman İnsanları

1-) Jon Brower Minnoch

Dünya tarihinin kayıtlara geçmiş şu ana kadar gelmiş geçmiş en şişman adamı Jon Brower Minnoch’dur. Tabi kayıtlara geçmeyen kişilerde olabilir ancak bizler en şişman insanının Jon Brower Minnoch olduğunu biliyoruz. Buna göre Jon Brower Minnoch 1941 yılında dünyaya geldi ve hayatını 1983 yılında kaybetti.  En ağır insan rekorunu halen elinde bulunduran Jon Brower Minnoch o kadar şişman bir insandı ki sosyal hayatı yoktu ve tartılabilmek için kamyonların kullandığı mekanizmaları kullanmaktaydı. Jon Brower Minnoch tam 633 kilo olarak hayatını kaybetti.

2-) Khalid Bin Mohsen Shaari

Dünya tarihinin en kilolu insanları listesi ve bilgileri makalemizin ikinci sırasında Khalid Bin Mohsen Shaari var. Üstelik Khalid Bin Mohsen Shaari henüz hayatını 4 sene önce yani 2013 yılında kaybetti. Teknoloji oldukça gelişmiş olduğu için Khalid Bin Mohsen Shaari sosyal hayatını vinçler yardımı ile sağladı. 1991 yılında Suudi Arabistastan’da doğan Khalid Bin Mohsen Shaari 610 kilogram olarak biliniyor. Dünya genelinde tanınır bir kişi olduğu için Kral tarafından başkente getirildi ve burada bakımları tam olarak yapıldı. Hayatını ise 22 yaşında kaybetti.

3-) Manuel İrube

Yine henüz yakın geçmişimizde hayatını kaybetmiş bir kişiyi daha sizlere tanıtıyoruz. Dünyanın en şişman üçüncü adamı olarak bilinen Manuel İrube 1965 yılında dünyaya geldi. Obezite ile başa çıkamadı ve kilosu giderek yükselmeye devam etti. Popüler birisi olduğu için pek çok kişinin yardımları ile ayakta durdu. Evlendiğinde bile yatağından kalkamadı ve neredeyse yatağa bağlı hayatını sürdürdü. 2014 yılında hayatını kaybeden Manuel İrube 598,7 kilogram olarak kayıtlara geçti.

4-) Robert Butler

Robert Butler şu anda halen hayatını sürdüren bir kişidir bu yüzden mutlaka adını duymuşsunuzdur. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan Robert Butler 1972 yılında dünyaya geldi. ABD vatandaşı olduğu ve çalışamadığı için hükümet tarafından maddi olarak imkan sağlanılan ve doktor sevk edilen bir kişidir. Robert Butler şu anda 544 kilogram olarak biliniyor ancak doktorların ona uygulamak istediği tedavileri kabul etmiyor.

5-) Carol Yager

Sıra geldi dünyanın en kilolu, en şişman kadınına: kayıtlara geçmiş dünyanın en şişman kadını Carol Yager’dir. 1960 yılında dünyaya gelen ve yüksek kilosu ile ülke hükümetinin dikkatini çeken Carol Yager için özel bir ekip oluşturuldu. Hayatına devam edebilmesi için 15’e yakın itfaiye eri tarafından evine girdirilip çıkartılıyordu. Özel operasyonlarla 200 kilograma kadar verebildi. Carol Yager 1994 yılında hayatını kaybetti ve en yüksek kilosu 544,3 kilogram olarak belirtildi.

6-) Walter Hudson

Walter Hudson’da Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarından bir tanesidir. 1944 yılında New York’ta dünyaya gelen Walter Hudson’da doğuştan bazı hormonal bozukluklar bulunmaktaydı. Bu yüzden yemek yemese dahi kiloları kısa zamanda ciddi şekilde yükseldi ve Walter Hudson 543 kilograma kadar çıktı. Hormonal bozukluklarının önüne geçilemedi ve 1991 yılında kap krizi geçirerek hayatını kaybetti.

7-) Francis John Lang

Francis John Lang dünyanın en şişman 7. kişisi ancak hayatı büyük başarılar ile geçmiş bir kişidir. Gençlik yıllarında ülkesi için askerlik hizmetleri yapmış ve daha sonra reçetesiz kullandığı ilaçlardan dolayı yüksek kilolara kadar çıkmıştır. Francis John Lang 538 kilograma kadar yükseldi. Disiplinli bir şekilde çalışarak 170 kilograma kadar tekrar düştü ve başarısını seminerleri ile yaydı.

8-) Michael Hebranko

Yakın geçmişimizde hayatını kaybetmiş olan kişilerin bir tanesi de ABD vatandaşı Michael Hebranko’dır. Michael Hebranko 1953 yılında dünyaya geldi. ABD’de oldukça popüler olarak bilinen ve televizyon kanallarının şovmeni olarak tanınan Michael Hebranko 499 kilograma kadar yükseldi. Hayatını 2013 yılında kaybetmiştir.


Sosyal medyada paylaş!

3
6 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
6
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!