Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti

2 min


0
5 paylaşım

Alışveriş yapmaktan hoşlanmayacak kimse yoktur. Bayanlar her şeye yeterince sahip olsa da yine de gözleri mağazaların vitrinlerinde, reklamlarındadır. İhtiyaç olsa da olmasa da alışveriş yapmanın rahatlatıcı bir etkisi olduğu reddedilemez. Birçok büyük şehir alışveriş tutkunlarına hitap edecek ışıltılı mağazalarla, alışveriş merkezlerine sahiptir. Ülkemiz dışında harika alışveriş merkezleri olduğunu da biliyoruz. Dünyada alışverişin en iyi 10 kenti hangileridir diyorsanız alışveriş rehberini okumaya devam edin ve sorularınıza yanıt bulun.

 

1.Milan

Modanın kalbi burada atmaktadır. En iyi alışveriş yapılabilecek şehirdir.

 

2.New York

Amerika’ya, New York’a gittiğinizde doyasıya alışveriş yapabilirsiniz. Büyüleyici ve davetkar alışveriş caddelerinin sunduğu imkanları yerinde görmek gerekir. Bu caddelerin en önemlisi Beşinci caddedir.

 

3.Londra

Moda ve alışveriş tutkunlarını büyüleyecek, İngiltere’nin en önemli şehirlerinden biri olan Londra’da moda defilelerine de sık rastlanıyor. Bond caddesi alışveriş bakımından çok meşhurdur.

 

4.Paris

Adı aşkla birlikte anılan şehir ünlü alışveriş caddeleriyle doludur. Housmann Bulvarı en ünlü alışveriş caddelerinden. Modanın takibi burada yapılır.

 

5.Zürih

İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih alışverişte lüksten vazgeçemeyenlere hitap ediyor. Son derece modern ve lüks alıveriş caddelerinde, ünlü markalar ve şahane kıyafetler arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Bahnhofstrasse caddesi Zürih’in en meşhur alışveriş caddesidir.

 

6.Kopenhag

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Bu şehirde alışveriş caddeleri trafiğe kapalıdır. Bütün meşhur markalar bu görkemli cadde ve mağazalarda bulunabilir. Zürih’in en meşhur alışveriş meydanı Town Hall’dir.

 

7.Bangkok

Tayland’da bulunan bu şehirde geleneksel kıyafetler bulunabilir. Bitpazarı denilen alışveriş merkezlerinde ikinci, üçüncü el ilginç kıyafetler satılmaktadır.

 

8.Hong Kong

Lüks alışveriş merkezlerine sahip olan Hong Kong’ta her aradığınızı uygun fiyatlarla bulabilir ve satın alabilirsiniz. Star Street Precint Meydanı da alışverişin kalbinin attığı bir yerdir.

 

9.Dubai

Dubai zenginliği ve lüks yaşayan insanları ile bilinir. Alışveriş konusunda da lüks ön plandadır. Dubai Hall adlı alışveriş merkezine de çok rağbet edilmektedir.

 

  1. Stockholm

Bu şehirde hem ekonomi hem de kültürel düzey yüksektir. Moda’ya yön verebilecek düzeyde olan Stockholm’de dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Murat

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!