Dünyada Düzenlenen En Garip 10 Yemek Festivali

2 min


0
6 paylaşım

Yemek yemeyi hepimiz çok severiz. Damak tadımıza uyan, yerken bize zevk veren tüm gıdaları iştahla yeriz. Dünyanın her yerinde çok farklı festivaller düzenlenir. Siz hiç garip yemekler festivali duydunuz mu?

 

Sizin için dünyada düzenlenen en garip 10 yemek festivali hakkında bilgi sahibi olabileceğiz bir yazı hazırladık.

 

  1. Yamu marul günleri: Yamu ve Arizoa’da düzenlenen bir festival günüdür. Yamu bir eyaletin adıdır. ABD’nin marul ihtiyacın büyük bir bölümü bu eyalet karşılıyor. Çiftçilerin geçim kaynağı olan Marul onlar için çok önem arz ediyor. Bu yüzden marul günleri düzenleyip, en büyük salata yarışması yapıyor lahanalarla top oynuyorlar.

 

  1. Dünya Bezelye Atama Şampiyonası: İngiltere’de düzenlenen bu günün hikâyesini 1971 de bir okul müdürü yazmıştır. Okula gelir getirebilmek için bezelye atma yarışması düzenlemiş ve başarılıda olmuştur.

 

  1. Kırmızı Turp Festivali: Meksika’da düzenlenen bu festivalde turplar sanki birer sanat eserine dönüşmüş gibi gözüküyorlar. Her biri farklı ve çok güzel şekillere sahip turplar sanki heykeltıraşların elinden çıkmış gibi gözüküyor.

 

  1. Portakal Festivali: İtalya’da düzenlenen bu festivalin başlangıç tarihi 12. yüzyıla dayanıyor. O dönemde geçit törenlerde kızlar erkeklerin ilgisini çekmek, için balkondan portakal atarlarmış. Erklerde karşılık vermeye başlamış ve bu bir geleneğe dönüşmüş.

 

5.Şeker Atma Kavgası: En tatlı festival bu olsa gerek. İspanya’da düzenlenen bugün de insanlar birbirlerine tart ve şeker atarak kavga ederler. O gün pastaneler ürünleri bedava verir.

 

  1. Boğa Taşağı Yeme Festivali: ismi çok itici değil mi? ABD ve Montano’da düzenlenen bu festivalde en güzel pişirilmiş, kızartılmış boğa taşakları yarışıyor.

 

  1. Pancake Yarışı: İngiltere’de düzenlen bu festivalde kadınlar ev hanımı kıyafetlerini giyip ellerinde pancake tavalarıyla 350 metrelik bir koşuya başlıyor ve 1. olan kadın panceke’i havaya atıp tavada ters düz edip finalist oluyor.

 

  1. Sarımsak Festivali: Californi’ya da düzenlenen bu festivalde amaç sarımsaklı gıdalar pişirmektir size garip gelecek ama sarımsaklı dondurma, sarımsaklı içecekler, tartlar birbirleri ile yarışıyorlar.

 

  1. Arabayla hayvan Öldür ve Pişir: En garip ve vahşi Festival bu olsa gerek. Arabayla çarptıkları hayvanları en güzel şekilde pişirip yemek festivalinin tek amacıdır.

 

  1. Janbon Festivali: Havai de düzenlen bu festivalde yapılan bütün yemeklerin geliri Havai Yemek bankasına gidiyor ve bu yemekler evsizlere dağıtılıyor.

 

 


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Murat

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!