Dünyanın En Güvenli Şehirleri Listesi!

Sizler için trafik ve suç oranlarını araştırarak dünyanın en güvenilir şehirleri listesini hazırladık. Listemizde dünya genelinde en güvenilir 7 şehir bulunuyor.3 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Günümüzde güzel bir şehir bulmak ve burada yaşamak en önemli konular arasında yer almaktadır. Her ne kadar hiç istemiyor da olsak malesef suç oranları giderek artmaya devam ediyor. Ülkemizde başta olmak üzere pek çok ülke de artık gençler o kadar kötü yetiştiriliyor ki hiç sorumlulukları olmadan köşe başlarında kalabalık şekilde toplanarak insanlara laf etmeye başlıyorlar. Halde böyle olunca herkes dünyanın en güvenli şehirleri listesini arıyor.

Trafik ve Suç Oranlarını Araştırdık

Kargamel ekibi olarak sizler için dünyanın suç oranı en az şehirleri araştırdık. Bu şehirlerde yaşamak hem eğlenceli, hemde güvenilir. Hatta listede öyle şehirler var ki trafikte ses duymanız dahi neredeyse imkansız. En azından sağa veya sola sinyal verdiğinizde arkadaki insanın yol verdiğini söylersek yüzünüzde şimdiden bir şaşırma olmuştur.

En Güvenli Şehirler

1-) Japonya, Tokyo

Tokyo denildiğinde kalabalık ve suçlar ile dolu bir şehir aklınıza şimdiden gelmiştir. Ancak aklınızda oluşan bu durum tamamen filmler ile alakalıdır. Tokyo dünyanın en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir öyle ki son nüfus sayımlarına göre nüfusunun 40 milyona yakın olduğu belirtilmektedir.

Nüfusu bu kadar çok olan bir şehirde suç oranlarının oldukça az olması insanları şaşırtmaktadır. Hatta pek çok Tokyo’ya giden turist yerli halkın kendisine iyi davrandığı ve bundan sonra defalarca Tokyo’ya gideceğini belirtmiştir. Japon insanları gerçekten saygılı insanlar olarak bilinir.

2-) Singapur

Singapur normalde Cumhuriyet ile yönetilen bir ülke olarak biliniyor ancak pek çok harita ve kaynakta Singapur’un halen Çin Halk Cumhuriyetine bağlı bir şehir olarak gösterildiği de görülmektedir. Buna göre ticaret ve yatırın açısından dünyanın en gelişmiş, zengin ülkeleri arasında yer alan Singapur’un insanı gayet saygılı ve genel olarak zengin insanlar bulunduğu için güvenlikte hat safhada keza suç oranları oldukça düşük seviyelerde olduğu görülmektedir.

3-) Hollanda – Amsterdam

Hollanda’nın tüm illeri için aynı şeyi söylemek elbette imkansızdır. Ancak Hollanda ülkesinin Amsterdam kentinin oldukça güvenilir olduğunu öğrendik. Amsterdam genel olarak gece hayatı ile bilinen kentler arasında yer alıyor. Terör olaylarının tüm dünyada artması ile birlikte Amsterdam’da güvenlik oranı hat safhaya çıkartılmış durumda. Bu yüzden kentte suça izin verilmemesi için yoğun çaba sarf edilmektedir. Bununla birlikte küçük suçlar hariç olmak üzere kentte çokta büyük suçların olmadığı söylenmektedir.

4-) Çin Halk Cumhuriyeti – Hong Kong

Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyetine bağlı olarak bilinmekte olan özel yönetim bölgesi ilan edildiğinden dolayı kendi yönetimini kendi gerçekleştirmektedir. Teknoloji ve ticaret anlamında dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alan Hong Kong’da dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Gökdelenlerin memleketi olarak bilinen Hong Kong’da zengin sayısı bir hayli fazla ve güvenlik önlemleri de en üst düzeyde denilebilir. Bölgede ufak suçlardan başka büyük olayların yaşandığı pekte söylenemez.

5-) Almanya – Münih

Almanya’nın en güvenilir kenti Münih olrak biliniyor. Ancak Almanya’da yaşanan iç karışıklıkların artması ve eylemlerinde bir hayli çoğalmasından dolayı Münih’i listeye ekleyip eklememekte zorluk çektik. Fakat yine de insanın saygısından dolayı Münih güvenilir şehirler listesine halen girebilecek düzeyde denilebilir.

6-) İsveç – Stockholm

Dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi denildiğinde Kargamel ekibi olarak aklımıza genel olarak Stockholm geldi. Stockholm kültür, yatırım ve ağaçlandırma olarak büyük yatırımlar almış bir kenttir. İnsanı o kadar saygılıdır ki özellikle trafiğe çıkıldığında saygıdan dolayı korna sesini dahi duyamazsınız. Hatta sinyal vermenize karşılık arkadaki arabalar hemen durmakta ve size yol vermek için sıraya girmektedir. Tabi iyi niyeti suistimal edecek insanların trafiğe alınmadığı ve büyük cezaların verildiğinin de söylenmesi gerekir.

7-) İsviçre – Zurih

Farklı yapıları ile gündeme gelmiş ve sürekli olarak turistlerin ilgi odağı olmuş ülkelerinde bir tanesi şüphesiz ki İsviçredir. İsviçre’nin en tanınır kentleri arasında yer alan Zurih sakin hayatı ile biliniyor. Bu kentte genel olarak gürültü duyamazsınız. Kafa dinlemelik ve güvenli bir şehir arıyorsanız size kesinlikle Zurih’i önerebilirsiniz. Zurih’in 400 bine yakın nüfusu olduğu biliniyor ve şehirde hırsızlık olaylarına dahi oldukça az rastlanıyor. Bunun temel sebebi ise ülkenin halka ciddi anlamda maddi imkan sağlamasıdır denilebilir.

Sizlerde güvenli şehir arıyorsanız yukarıda listelemiş olduğumuz 7 şehri inceleyebilirsiniz. Trafikte sessizlik, suç oranlarının az olması gibi temel sebepler sizi bu ülkelere çekebilir.


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!