Dünyanın En Korkunç Mekanları

3 min


0
5 paylaşım

Dünyada gezilmesi gereken o kadar fazla yer var ki, gündelik işleri ile meşgul olan birisinin tüm bu dünya güzelliklerini canlı bir şekilde görebilmesi imkansız gibi bir şey. Buna rağmen tabi ki de tüm mekanları gezemeyeceğiniz, gezmemeniz gerektiği anlamına gelmez. Yaz tatilinde birkaç farklı yeri gezseniz bile bu deneyim sizin için oldukça önemlidir. Dolayısıyla çekinmeden gezmeye bir an önce başlayın. Çünkü eğer şimdi başlamazsanız, ileride her şey için çok geç olabilir. Sonuçta insan, belirli bir yaşa ulaştıktan sonra gerek hastalık sorunları olsun, gerek yaşam problemleri olsun doğal olarak insanı yıpratıyor ve gezmeyi ikinci plana atıyor. Bugüne kadar insanların gezmek istedikleri yerler arasında yüzlerce farklı mekan duydum. Ancak hiç insanların gezmemek istediği yerleri duymamıştım. Aslında gezilmek istenmeyen yer olacağını düşünmemekle birlikte korkunç yerlerin olabileceğini düşünüyorum ve insanların buraları gezmek istememesini de korkmalarına bağlıyorum. Zaten korkunç mekanlara biraz sonra baktığınız zaman, genel olarak bu mekanların çeşitli sebeplerden dolayı terkedildiğini göreceksiniz. Öyleyse daha fazla durmaya gerek yok, hemen aşağıya geçin ve dünyanın en korku dolu mekanlarına göz atın.

 

Fransa, Paris Katakombu

Fransa, Paris Katakombu

Paris Katakombu, pek çok kişi tarafından bilinmese de dünyanın en korkunç yerlerinden birisidir. 17. ve 18. yüzyılda salgınlardan dolayı hayatını kaybeden 6 milyon insanın cesedine ev sahipliği yapan bu mekan, 322km uzunluğundadır. Oldukça soğuk ve ıssız olan, bundan da ötesi milyonlarca insanın iskeletinin bulunduğu bu yere, bugüne kadar girmeyi deneyen sayılı kişi olmuş. Çünkü bilinene göre burada pek çok karanlık derin çukur var ve insanların buralara düşmesi an meselesi. Dolayısıyla da buraya girmek için tam anlamıyla deli olmak gerek. Buna rağmen buraya gitmek isteyen çılgın Kargamel okurları olursa bu mekan Paris’e 17 km uzaklığında.

 

Meksika, Oyuncak Bebek Adası

Meksika, Oyuncak Bebek Adası

Bu adanın tüm hikayesi, yerli Julia Berrera’nın sahilde ölü bir kız çocuğu bulmasıyla birlikte başlamıştır. Akli dengesinden şüphe edilen Berrera, ölen kızın cesedini sakladığını düşündüğü pek çok oyuncak bebeği, bu adanın çeşitli yerlerine atmıştır. Ancak buna rağmen Julia Berrera, kızın ölümü üzerine psikolojisinde çeşitli bozulmalar yaşamış ve bir süre sonra buna dayanamayıp çıldırarak ölmüştür.

 

İskoçya, Overtoun Köprüsü

İskoçya, Overtoun Köprüsü

Diğer mekanlara baktığımız zaman bu mekanda tehlikenin daha az olduğunu söyleyebilsem de gerçekten insanın psikolojisini bozabilecek türden bir mekan. Aslında mekanda hiçbir olağanüstü olay tespit edilmemiş ancak bu köprüde yaşanan intiharların sayısının artmasıyla birlikte Overtoun Köprüsü’ne pek çok kişinin yaklaşımı değişmiştir. Hatta bir süre sonra sadece insanlar değil, köpekler de bu köprüden atlamaya başlamış. Ortalama olarak ayda 1 kez bir köpek bu köprüden atlayarak ölüyor. Bugüne kadar bu köprüden dolayı öldüğü sanılan canlıların sayısının 600’ü aştığı söyleniyor. Bunun  yanı sıra mekanın tek olumsuz yanının, oldukça bunaltıcı olduğu söyleniyor.

 

Kamboçya, Tuol Sleng Soykırım Müzesi

Kamboça, Tuol Sleng Soykırım Müzesi

Pek çok dünya vatandaşı bilmese de Kamboçya’da 1975-79 yılları arasında yapılan soykırımlarda toplam 20.000 kişi hayatını kaybetmiş. Zamanında öldürülen bu yerli halk, bu mekanda tutsak olarak tutulmuş. Yani bu mekan, o dönemlerde bir nevi hapishane işlevi görüyormuş. İçerisinde çeşitli işkence aletlerinin de bulunduğu bu müze, 10 yıl önce halka açılarak “Soykırım Müzesi” adıyla anılmaya başlanmış.

 

Bu mekanların korkunç olması bazı kişilere göre bir şehir efsanesi gibi gelmiş olabilir ancak bu mekanlarda yaşanan olaylar ile ilgili hem dönemin mağdurları, hem de pek çok yerli halk bizzat bilgileri doğruluyor. Bu yüzden yukarıda bulunan mekanlar ziyaret listenizde bulunuyorsa mutlaka çıkarmanızı öneririm.


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
mehmetoyamak

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!