Dünyanın En Tuhaf İnşa Edilmiş Evleri

Dünyanın dört bir yanında oldukça farklı düşüncelerle inşa edilmiş evlerin olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın en tuhaf görünümlü evleri sizlerle paylaşıyoruz.3 dk okuma süresi


4
6 paylaşım, 4 puan

Günümüzde pek çok kişi ev, konut sahibi olmak ister. Ancak maddi konuda sıkıntı yaşamayan kişiler artık işi biraz daha eğlenceye döker ve tuhaf görünümle evler inşa edebilir. Kargamel ekibi olarak sizler için dünyanın en tuhaf inşa ediğlmiş evleri listesini hazırladık. Bizler bu listeyi hazırlarken tuhaf görünümlü evlere tekrar, tekrar baktık ve bu olamaz kelimesini çokça kullandık.

Ev ya da konut denildiğinde herkesin aklına klasik şeyler gelmektedir. Örneğin bahçeli müstakil bir ev ya da apartman dairesi fakat sizin için hazırlamış olduğumuz listede yer alan bu evler o kadar farklı ki aklınızda ev denildiğinde oluşan profilleri mutlaka bir kenara bırakınız. Çünkü bu tuhaf görünümlü inşa edilmiş evleri gördüğünüzde kafanızdaki ev kavramının anlamı değişebilir.

Dünyan En Tuhaf Evleri

1-) Baloncuk Ev

Baloncuk-Ev.jpg

Fransa’nın Güney Batısında inşa edildiğini öğrendiğimiz ve baloncuk ismini verdiğimiz evin maliyeti 9 milyon dolar. Dışarıdan bakıldığında oldukça farklı bir görünüme sahip hatta insan ilk bakışta ne olduğuna tam olarak anlam veremiyor. Ancak değişik bir mimari tasarımıyla yapılmış olan bu ev herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. Evin 50 sene önce yaptırıldığı ve Fransa hükümetinin burayı tarihi anıt olarak kabul ettiği gerçeği de olaya bir hayli ilginçlik katıyor.

2-) Çelik ile Yapılmış Ev

Evler genel olarak tuğla, beton ve çelik demirlerden inşa edilmiştir. Ancak Robert Bruno işi biraz daha farklılaştırmak ve tuhaf görünüme kavuşturmak için 3 milyon dolar maliyet edip 110 ton çelik kullanarak evi inşa ettirmiştir. Evin yapımının tam 23 sene sürdüğü ve tasarımının ise mimar, heykeltıraş olarak bilinen Robert Bruno tarafından yapıldığı belirtilmektedir.

3-) Fallingwater (Şelale Ev)

fal.png

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve ilk görüşte şelaleyi bizlere anımsatan evin isminin Fallingwater olduğunu öğrendik. Bu ev Kauffman ailesi için yapılmış ve 1935 yılında tasarlanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri Pensilvanya’da bulunan bu evi Kauffman ailesi öncelikle tatil olarak kullanmaktaydı ancak evin konumunun beğenilmesinden dolayı ev modernize edildi. Şelale görünümlü ve Kauffman ailesinin sahibi olduğu bu ev 3 milyon dolara yakın bir maliyet ile yapıldı.

4-) Volkswagen Beetle  (Kaplumbağa Ev)

Avusturya ülkesi Salzburg kentinde bulunan Volkswagen Beetle aracından esinlenerek yapılmış harika görünümlü bir ev bulunuyor. Evin Avusturya’da adı oldukça bilinen ve pek çok mimarisinin olduğu söylenen Markus Voglreiter tarafından yapıldığı belirtilmektedir.

Markus Voglreiter tarafından tasarlanmış ve Volkswagen markasına ait tosbağa, kaplumağa stilli araçtan esinlenerek yapılmış olan bu evin 1,5 milyon dolar maliyet ile yapıldığı ve 2003 yılında tamamlandığı belirtilmektedir. Ev diğer evlerden farklı olmak üzere hem konforlu, hem geniş hemde oldukça tasarrufludur. Yapımcısı ünlü mimar Markus Voglreiter bu evden esinlendikten sonra bu tasarıma benzeyen bir tane de restoran inşa etti.

5-) Klozet Ev

Klozet-Ev.jpg

Dünyanın en tuhaf inşa edilmiş evleri listesinde şu ana kadar sıra dışı ve güzel evleri gördünüz. Ancak klozet evi gördüğünüzde aklınıza mutlaka bu nedir böyle sorusu gelmiştir. Evet resimde görmüş olduğunuz klozet ev yani tuvalet görünümlü olarak inşa edilmiş bir evdir. Bir insan neden tuvalet görünümüne sahip ev yaptırır bilinmez ancak bu evin sahibi Güney Kore’ya bağlı Suwon Belediye Başkanı Sim Jae-Duck’a aittir.

2007 yılında gerçekleştirilen Dünya Tuvalet Birliği Açılış Toplantısı Kutlamasında Güney Kore’ya bağlı Suwon Belediye Başkanı Sim Jae-Duck iki katlı klozet görünümlü bir ev yaptı ve tanıtımını gerçekleştirdi. Herkes tarafından hayretler içerisinde bakılan bu evin maliyeti 1,1 milyon dolar tuttu. Evin 4.500 metre kareye yakın olduğu söylenmektedir.

6-) Dog Bark Inn (Köpek Ev)

kopek-ev-1.jpg

Dog Bark Inn yani köpek görünümlü ev ünlü testere sanatçılarından Dennis Sullivan ve Frances Conklin tarafından inşa edilmiştir. Çevresinde gezenlerin oldukça dikkatini çeken bu evde bir büyük köpek birde yavru köpek dikkatleri çekmektedir. Dog Bark Inn evinin 1 milyon dolar maliyete yapıldığı söyleniyor. Eğer evi merak ederseniz ve gezmek isterseniz bir veya en fazla iki gece konaklama şansına sahipsiniz. Tabi ücreti ne kadar net olarak bilinmemektedir. Ahşaptan yapılmış olan bu ev oymalar sayesinde köpek görünümüne kavuşturulmuştur.


Sosyal medyada paylaş!

4
6 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
6
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!