Dünyanın En Zengin 10 Uyuşturucu Baronu

1 min


1
7 paylaşım, 1 puan
 1. 1 Al Capone


  1920 -1933 yıllarında aktif olarak piyasayı yöneten Al Capone, 1. 3 milyar dolar servete ulaşarak listemizin 10. sırasında yer almıştır. Liste numarasına aldanmayın. Sıralamamız 10.sıradan başlıyor
 2. 2 Griselda Blanco


  Listemizin 9. sırasında yer alan ünlü uyuşturucu baronumuz bir kadındır. Griselda Blanco, Kolombiya'nın en tehlikeli kişileri arasında yer alarak 2 milyar dolarlık bir servet ile hayata gözlerini yummuştur.
 3. 3 Carlos Lehder


  Kolombiya'nın uyuşturucu piyasasını bir zamanlar ele geçiren Carlos Lehder, 1947 yılında öldüğünde tam 2.7 milyar dolara servete sahipti
 4. 4 Jose Gonzalo Rodriguez Gacha


  1947 yılında hayatını kaybeden ünlü uyuşturucu baronu, Kolombi'ya pazarından elde etmiş olduğu servet tam 3 milyar dolardı.
 5. 5 Khun Sa


  Tüm dünya neredeyse onu Afyon Kralı olarak bilmekte. Dünya üzerinde satılan her afyondan payını alan Khun Sa, öldüğünde 5 milyar dolar servete sahipti
 6. 6 Ochoa Kardeşler


  İnternet aleminde haklarında fazla bilgi bulunmayan Ochoa Kardeşler, gelmiş geçmiş en iyi baronlar arasına gösterilmekte. 3 kardeşin toplam serveti ise 6 milyar dolar idi.
 7. 7 Dawood İbrahim Kaskar


  Yasal faaliyetlerde bulunarak para kazandığını iddia eden Dawood İbrahim Kaskar, 1955 yılında ödlüğünde 6.7 milyar dolar servete sahipti.
 8. 8 Amado Carillo Fuentes


  Meksika, aslında dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinin çıktığı nokta olarak gösterilmekte. Amado Carillo Fuentes, krallığını ilan ettiği gün 25 milyar dolar servete sahipti.
 9. 9 Pablo Escobar


  Dünyanın en büyük uyuşturucu karteli olarak bilinen Pablo Escobar, oldukça gizemli bir hayata sahipti. Adım adım bu sektör içerisinde liderliğe kadar yaklaşması, onun felaketini getiren durumlar arasında gösterilmekte. Escobar, öldüğünde tam 30 milyar dolar serveti arkasında bıraktı.
 10. 10 Fabio Ochoa


  Listemiz içerisinde yer alamayan Ochoa Kardeşler, oldukça büyük bir uyuşturucu piyasasının tek hakimi olarak gösteriliyor idi. Listemizin birinci sırasında yer alan babaları Fabio Ochoa, 40 milyar dolar servete sahip olarak ölmüştür.


Sosyal medyada paylaş!

1
7 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!