Dünyanın Sonunu Bekleyen Anıt: Guidestones Rehber Taşı

1 min


2
8 paylaşım, 2 puan

Guidestones Anıtı

Amerika sınırları içerisinde bulunan ve 29 yıl önce kim tarafından dikildiği belli olmayan rehber taş, dünyanın sonunu beklediği ortaya çıktı. İlk başta büyük esrarengiz olaylar barındırdığı düşünülen bu anıt taşlar, kıyamet gününden sonra dünyada sağ kalabilen insanlar için bir rehber olarak görülebileceğinden bahsedilmektedir. Rehber içerisinde sağ kalan kişilerin yeni bir medeniyet kurabilmeleri için 8 farklı dilde fizikten genetiğe, matematikten tarihe kadar birçok alanda kalıcı bilgiler bulunmaktadır.

İnşa edilen anıtlar, 5 metre yükseklikte olup her birinin ağırlıkları 20 ton olacak şekilde hazırlanmıştır. Konumu ve yapısı gereği her türlü doğal olaylara karşı özel ve dayanaklı bir şekilde yapılması, anıtı korunabilmesi için gerekli tüm düşüncelerin iyi bir şekilde kurgulandığını göstermektedir. Anıtların R. C. Christian adına dikildiği ve gerekli izinlerin belediye tarafından alınarak yapıldığı belirtilmiştir. Anıtlar içerisinde en dikkat çekici bilgilerin ise dünya nüfusunun ne olursa olsun 500.000.000 üzerinde olmasını, insanlığın devamının için ne olursa olsun nüfusun bu orandan fazla olması gerektiğinden bahsedilmiştir.

Başta İngilizce, İspanyolca gibi popüler diller ile talimatlar girilirken ebedi diller arasında gösterilen İbranice anlatımların yazıldığı diller arasında gösterilmektedir. Dünyada gerçekleşecek herhangi bir kıyamet senaryosunda anıtların sapasağlam kalabilmesi mümkün müdür bilinemez. Anıtın bir bölümü, günümüzde kullanılan takvim hakkında bilgiler verdiği gibi yeni kurulacak medeniyetin hangi aşamalar ile hangi teknolojiyi nasıl başlatabileceği hakkında da bilgiler veriyor. İlk yerleşim bölgesinin hangi coğrafyalar üzerine kurulacağı, tarım faaliyetlerinin nasıl başlayacağı da verilen bilgiler arasında yerini almaktadır. Anıtın korunabilmesi için bölge hükümetine yüklü miktarda bağış veren R. C. Chiristian, asıl amacının ne olduğu ile ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmamıştır. 


Sosyal medyada paylaş!

2
8 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!