Ege Üniversitesi Duyurdu! Devlet Vakfına Para Yatır Dersten Geç

Ege Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği tarafından yapılan açıklama ile devlet vakfına 100 lira bağışlayan öğrenciler kaldıkları dersten geçirilecekler2 dk okuma süresi


3
11 paylaşım, 3 puan

Günümüz gençleri artık bir yerlere gelebilmek için kesinlikle üniversite okuması gerekmektedir. Hele ki birde üniversite okuyan genç sayısı arttığı için artık bölümü en iyi derece ile bitirebilmek gerekiyor. Ancak gün geçmiyor ki üniversitelerde yaşanmakta olan skandallar ve olayların ardı arkası kesilmesin.

Peki bu sefer adresimiz neresi? Adresimiz İzmir Ege Üniversitesidir. Bilindiği üzere Ege Üniversitesi ülkemizin en bilinen ve popülaritesi yüksek üniversiteler arasında yer almaktadır. İlgili üniversitenin popülaritesi yüksek olduğu içni tüm bölümlerin taban puanları da oldukça yüksek oluyor hal böyle olunca da öğrencilerin başarısı yüksek olduğu için sınavlarda akademisyenler öğrencileri adeta ter akıtmaları ile baş başa bırakıyor.

ege-uni.png

Peki Ege Üniversitesinde neler oluyor? Basında ve sosyal medya da paylaşıılan resimler, fotoğraflar, videolar gerçek mi? Kargamel ekibi olarak bu içeriklerin gerçek olmamasını canı gönülden isterdik ancak yapılan paylaşımlar üzücü olmasına rağmen gerçek.

Ege Üniversitesi Tarafından Yapılan Duyuru

Ege Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü aracılığı ile yapılan duyuru da topluma hizmet uygulamaları dersini alan öğrencilere önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruya göre topluma hizmet uygulamaları dersinden kalan öğrencilerin Mehmetçik Vakfına, Kızılay’a, diğer devlet vakıflarına veya 15 Temmuz Şehit aileleri ile Gazilerine yapılacak 100 liralık bağış ile öğrencilerin kaldıkları dersten geçirilecekleri duyuruldu. Peki bu haber gerçek mi? Ege Üniversitesi Rektörlüğü açıklama yaptı mı?

paylasim.jpg

Rektörlük: İnceleme Başlattık

Ege Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden böyle bir duyurunun kamuoyuna paylaşılması, haber siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde de bu duyurunun yayılması ile Rektörlük acil bir şekilde açıklama yaptı ve yapılan açıklama da üniversiteni böyle bir uygulaması olmadığını ve yapılan paylaşım hakkında inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Peki Ege Üniversitesinde meydana gelen bu olaylar nasıl yaşandı? Bu konu hakkında henüz kamuoyuna bir bilgi paylaşılmadı ancak duyuru Ege Üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü aracılığı ile resmen duyurulduğu için sitenin şifreleri ve giriş bilgilerinin çalınmış olabileceğini akıllara getirdi peki gerçeklik payı olabilir mi?

Bu haberler kamuoyunda gerçekten yaygara olmasaydı 100 lira bağış yapanlar kaldıkları derslerden geçecek miydi? Bu konuyu yorumlamak değerli Kargamel okuyucularımızın görüşleridir bizlerde genç arkadaşlarımızı destekleyerek ilgili paylaşımı yapan kişilere ‘‘aman hocam, aman” diyoruz. Umut ediyoruz ki Ege Üniversitesi Rektörlüğü gerekli soruşturmalarını başarı ile tamamlar ve ilgili kişilere gerekli cezalar verilir.


Sosyal medyada paylaş!

3
11 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
7
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
6
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!