EGM 21. Dönem POMEM’e 12 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alınacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 21. dönem POMEM'e 12 bin Polis Özel Harekat PÖH adayı alınacak.2 min


0
8 paylaşım

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde binlerce Polis Özel Harekat personeli istihdam etmektedir. Terör ile mücadele, uyuşturucu, kaçakçılık vb. gibi ağır suç teşkil eden olaylara yönlendirilmekte olan Polis Özel Harekat personelinin sayısının artırılması için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer almakta olan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM eğitimleri ile Polis Özel Harekat yetiştirmektedir.

Aylarca önce bilindiği üzere 19. dönem POMEM’e Polis Özel Harekat alımı yapılmıştı. Toplam 10 bin kişilik alımda adaylardan en az lise mezunu olma şartı aranırken Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ile askerlik şartı da aranmamıştı. Pek çok şartta esnemeye gidildiğinden dolayı 19. dönem POMEM 10 bin Polis Özel Harekat alımına ortalama 270 bin kişilik bir müracaat gelmişti.

19. dönem POMEM alımından sonra geçtiğimiz ay 20. dönem POMEM’e lisans mezunu 10 bin polis alımı yapıldı. Her ne kadar başvuru sayısı yetersiz olduğu için toplam 8 bin 500 civarı lisans mezunu polis adayı alınmış olsa da ilerleyen dönemlerde yerleşemeyen adaylar için daha fazla alımlar yapılacak ve mezuniyet şartları da esnetilecektir.

PÖH Alınsın İstekleri Sonuç Getirdi!

Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığına çok sayıda aday Polis Özel Harekat alımı yapılsın talebinde bulunurken sosyal medya ve imza sitelerinde de çok sayıda kampanyalar oluşturulmuştu. Yapılan tüm çalışmalar sonunda sonuç verdi ve PÖH alımı yapılacağı müjdelendi.

Yozgat POMEM Müdürü Duyurdu

Polis Özel Harekat alımı yapılacak sorularının sayısı artarken sonunda Yozgat POMEM müdürü Yozgat ilinde bulunan İleri Gazetesine verdiği demeçler ile Polis Özel Harekat alımı bekleyen adayları sevindirdi. Yozgat POMEM müdürü tarafından yapılan açıklama ile 21. dönem POMEM alımlarının Polis Özel Harekat sınıfı için yapılacağı belirtildi.Alımların 20. dönem eğitimleri bitmeden yani ortalama olarak 4 – 5 ay içerisinde yapılacağını belirten Yozgat POMEM müdürü 21. dönemde toplam 12 bin kişilik alımın yapılmasının beklendiğini duyurdu. PÖH ilanı bekleyen adaylara müjdeli haberlerin duyurulması ile imza siteleri ve sosyal medya aracılığı ile adaylar tekrar kampanyaya başladı. Peki bu sefer yapılan kampanyalar nelerdir.

İmza Kampanyaları Başladı!

Bilindiği üzere önceki yıllarda Polis Özel Harekat alımlarında mezuniyet olarak en az lisans mezunu şartı aranmaktaydı. 19. dönemde bir ilke imza atılarak mezuniyet şartı lise seviyesine indirilmişti. Şimdi adaylar 19. dönemde POMEM PÖH alımında aranmakta olan şartların yine aranmasını ve mezuniyet şartının lisans seviyesine kesinlikle çekilmemesini talep etmektedir. 21. dönem POMEM 12 bin Polis Özel Harekat alımında mezuniyet şartı yine lise seviyesinde kalırsa başvuru sayısında yeniden rekor sayıya ulaşılacaktır.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!