Elon Musk’ın Paylaşımı Sonrası Atatürk Kelimesi Milyonlarca Arama Aldı

Cumhurbaşkanı ile görüşmek için Türkiye'ye gelen Elon Musk'ın Anıtkabir'de fotoğrafını paylaşması üzerine ABD'de "Atatürk" kelimesi sıçrama yaptı.1 dk okuma süresi


4
10 paylaşım, 4 puan

Silikon Vadisi’nin dahi çocuğu Elon Musk’ın Türkiye’ye gelerek Anıtkabir’de çektirdiği resimleri sosyal medya hesabı üzerinden yayınlaması sonrasında dünya genelinde “Atatürk” aramalarının oldukça fazla olduğu tespit edildi.

Geçtiğimiz gün Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeler yapan Elon Musk, Türksat 5A ve Türksat 5B uydularnın fırlatılması konularında ve bazı çeşitli konularda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmelerin ardından Anıtkabir’e de ziyaret gerçekleştiren Silikon Vadisi’nin dahi çocuğu Elon Musk, bu ziyaret sonrasında çektiği resimleri kendine ait instagram hesabı üzerinden yayınladı.

Elon Musk’a Yoğun İlgi

Elon Musk’ın sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderilere binlerce yorum yağarken, ülkemizde ki insanlarda Elon Musk’a karşı büyük bir sevgi beslediğini ifade etti. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde “Atatürk” kelimesinin aramalarda sıçrayışta olduğu gözlemlendi.

Elon Musk’ın attığı paylaşımı gören bir çok kullanıcı Google üzerinden ulu önder Atatürk hakkında ki bilgileri araştıdı. Google trafiğinde görülen bu durum, Elon Musk’ın paylaşımından önce Amerika Birleşik Devletleri’nin aramasında “Atatürk” neredeyse hiç yokken büyük bir sıçrama ile en üste çıktı. Bir süre sonra aramalar normale dönse bile yurt dışında bir çok kişinin hala “Atatütk” kelimesini aradığı belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bu aramalar en yoğun olarak Connecticut, New York, California, Washington DC ve Virginia eyaletlerinde görülürken, Elon Musk’ın paylaşımında bahsettiği “üç kırık kemik” ifadesinin de arandığı görüldü.

Yerli Otomobilde de Ortak İş İddiası

Öte yandan SpaceX, Tesla, The Booring Company gibi firmaların sahibi konumunda bulunan Elon Musk ile Türksat uydularını uzaya gönderme dışında yerli otomobil konusunda da bir çok proje de ortak iş yapılacağı iddia ediliyor.


Sosyal medyada paylaş!

4
10 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
4
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!