Emekliler Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak? Tarih Verildi

Memur ve SSK, Bağ-Kur emeklileri zamlı maaşlarını ne zaman alacak? İşte milyonlarca emeklinin beklediği zammın ne zaman verileceği tarihi.2 dk okuma süresi


0
8 paylaşım

Ülkemizde milyonlarca emekli her 6 ayda bir zam oranının ne kadar olacağına dair yapılacak olan açıklamaları dikkatli bir şekilde incelemektedir. Yaşamın, kiranın, gıdanın ve giyim ürünlerinin pahalı olmasından dolayı pek çok emekli geçinemediğini belirtmektedir. Bu durumdan dolayı hükümet ve Maliye Bakanlığı harekete gelerek emeklinin refah şekilde yaşayabilmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Temmuz ayında emeklilere yüzde kaçlık zam yapılacağı merak ile beklenirken geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna emeklilerin maaşlarına ne kadar zam yapılacağı belirtildi. Yapılan açıklama ile ekonomistlerin yaptığı tahmini değerler bir birine yakındı ancak yine de emeklilere beklenilen zam malesef verilemedi. Peki memur emeklisi ve SSK ile Bağ-Kur emeklisinin maaşına Temmuz ayında yüzde kaçlık zam yapıldı.

Maaşlara Yüzde Kaç Zam Yapıldı

Memur emeklisi ile SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşın yüzde 4’lük bir zammın yapılacağı zaten beklenmekte ve bu yüzdelik dilimin üzerine ilaveten enflasyon farkının da eklenmesi beklenmekteydi. Yapılan açıklamalar göre memur emeklisi için Temmuz zammının yüzde 7’ye yakın ve SSK ile Bağ-Kur emeklisinin Temmuz zammı ise yüzde 6’ya yakın olarak duyuruldu.

Ekonomistlerin yaptığı tahminler bakıldığında memur emeklileri için Temmuz zammının yüzde 7 ile yüzde 7,5 arası SSK ile Bağ-Kur emeklileri için Temmuz zammın ise yüzde 6 ile yüzde 7 arasında olabileceği belirtilmekteydi. Yapılan açıklamalar ile yorumdaki rakamlar bir birine yakın ancak yinede emekliler maaşlarına yapılan zamlardan memnun değil.

Zamlı Maaşlar Ne Zaman Verilecek

Memur emeklisine müjdeli haber verilerek maaşlarının bayramdan önce yani 22 Haziran – 23 Haziran 2017 tarihinde yatırılacağı belirtilmişti. Normal maaşlardan ayrı olarak memur emeklileri zamlı maaşlarını 14 Temmuz 2017 tarihi itibari ile alabildi. Ancak SSK ve Bağ-Kur emeklisi zamlı maaşlarını ne zaman alacaklarına dair bir açıklama belirtilmedi. Peki SSK ile Bağ-Kur emeklisi zamlı maaşlarını ne zaman alacak.

Buna göre SSK ile Bağ-Kur emeklisinin zamlı maaşlarını 17 Temmuz’dan itibaren ay sonuna kadar alabileceği tahmin edilmektedir. Yakın zaman içerisinde SSK ile Bağ-Kur emeklileri için zamlı maaşların ne zaman hesaplarına yatırılacağına dair kamuoyuna duyuruda yapılabilir. Şu an için ön görülen tahminler 17 Temmuz’dan başlayarak Temmuz ayının sonuna kadar olduğu görülmektedir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yüzde 5.89’luk bir zam yapıldı. Her ne kadar SSK be Bağ-Kur aracılığı ile emekli olan 2 milyon kişi ilgili zam oranlarından pek memnun gibi görünmüyor olsa da Maliye Bakanlığı tüm personellerin ve emeklilerin maaşlarının zamanında yatırılabilmesi için uygun zam vermeye çalışmaktadır.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!