En Hızlı İnternet Modemleri! Turkcell – Vodafone – Türk Telekom

Hızlı internete girmek isteyen kullanıcılar için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone'nin sunmuş olduğu internet modemlerini inceledik. En hızlı internet modemlerini haberimizde bulabilirsiniz.3 min


2
8 paylaşım, 2 puan

Yaşadığımız teknoloji çağında artık internete girmek her şeyden daha kolay oldu. Öyle ki parmak kadar cihazlar ile internete girer olduk. Teknolojinin ve internetin nimetlerinden faydalanmak isteyenler modem almakta, internet bağlattırmakta ve sörf yapmanın tadını çıkarmaktadır. Peki en iyi ve hızlı internet modemleri hangisidir? Türk Telekom Jet, Turkcell Vınn ve Vodafone Vodem modemlerinin hangisi daha iyidir.

Şu anda internete girmek her şeyden daha kolay işte bu yüzden kullanıcılar internete girereken en hızlı şekilde girmek ve bir şey indirirken en hızlı şekilde indirmek istiyor. Bizde Kargamel ailesi olarak en iyi ve hızlı internet modemleri jet * vodem – vınn karşılaştırması yaptık. Bu makalemiz aracılığı ile hızlı ve iyi bir şekilde interete girmek isteyenler akıllarında ki Turkcell, Türk Telekom, Vodafone modemlerinin hangisi daha iyi, usb modem, hangi modem daha iyi, internete en hızlı girdiren modem, hızlı modem gibi soruları giderecektir.

Modem Çeşitleri ve Markaları

Türk Telekom İnternet Modemleri

Türk Telekom Jet Modemleri genel olarak Huawei firması ile ypaılan ortaklık sonucunda oluşturulmuştur. Ancak kullanıcıların sevmediği bir yönü var ki Türk Telekom sıklıkla cihaz değişikliği yapıyor. Bu yüzden cihazında arıza olan kullanıcılar modemlerini tekrar tamir ettiremiyor ve parça bulamıyor. Türk Telekom önceleri usb modemler ile internet sundu, daha sonra 10 kişiye kadar bağlanılan avea jet wifi modemi çıktı şimdi ise birkaç tane cihaz piyasaya sürüldü.

Ortalama olarak kıyaslama yapıldığında Türk Telekom’un sürdüğü modemler interneti 21 Mbps hızına kadar kullanıma izin vermektedir. İnternete hızlı girmek isteyenler 4,5G mobil wifi modem’i tercih edebilir. Normal düzeyde girmek istiyorsanız ise Zyxel Wifi Repeater modemi oldukça kullanışlıdır. Ancak ikici el bulabilirseniz Avea Jet Wifi Modemi de sizlere kesinlikle tavsiye ederiz. Bu üç modem ile wi-fi dağıtımı yaparak farklı cihazlar üzerinden aynı anda internete bağlanabilirsiniz. Türk Telekom’un usb modemleriyle sadece bir bilgisayar üzerinden internete bağlanırsınız ve internetin de oldukça yavaş olacağını bilmeniz gerekmektedir.

Turkcell İnternet Modemleri

Turkcell Vınn denildiğinde hepimizin aklına siyah USB modemler gelmektedir. Bu modemin gücü o kadar iyi ki diğer wi-fi dağıtarak internete girmemizi sağlayan modemler kadar interneti iyi kapsamaktadır. Turkcell’de kullanıcıların güzellik yaparak 4,5G Vınn Wifi ve Turbo Vınn Wifi modellerini piyasaya çıkarttı. İki modem de oldukça hızlı internete giriyor. Ancak usb modem olarak bilinen Vınn modem artık piyasadan kaldırıldı yani ürün satılmıyor. Tabi mağazaları gezerseniz hala sıfır ürünleri bulabilirsiniz.

4,5G Vınn Wifi ile 150 Mbps hızına kadar, Turbo Vınn Wifi modemi ile ise 300 Mbps hızına kadar internete girebilirsiniz. Ancak ürünlerin fiyatları 250 lira civarında olduğu belirtilmektedir. İnternet üzerinden sıfır kullanılamamış ürünleri bu fiyata satın alabilirsiniz. Turkcell’in ürünleri biraz daha iyi gibi görünebilir.

Vodafone İnternet Modemler

Vodafone’nin internet modemi denildiğinde akıllara ilk olarak Vodem ürünü gelmektedir. Bu ürün ile hızlı bir şekilde internete girebilmekteydik. Ancak USB modemlerin artık tercih edilmemesi ile Turkcell gibi Vodafone’de güncellemeye giderek wi-fi dağıtımı yapan ve aynı anda çok sayıda cihazın bağlanabilmesini sağlayan modemi Vodafone satışa sundu. Yeni Wi-Fi modemi Vodafone bayilerinden uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.

Peki ürünün hızı ne durumda? Vodafone’nin yeni Wi-Fi modemine bakıldığında teknik özellikleri bakımından fazla detay verilmemiş ancak sizleri uçurabilecek teknolojiye sahip ürünler olmadığı görülmektedir. Aslında Vodafone’nin yeni sunmuş olduğu modem Türk Telekom’um tarifesini bitirmiş olduğu Avea Jet Wifi modemi oldukça andırıyor denilebilir teknik özellikleri de epey benzer olduğundan normal ve hızlı arasında bir internete bağlanacağınızı belirtebiliriz.

Hangi Ürün Daha Hızlı

Peki evine, iş yerine ya da odasına yeni bir modem almak isteyenler hangi ürünleri tercih etmelidir. Öncelikle sıfır ürünler pahalı olduğu için temiz bir ürün bulabilirseniz ikinci el almaktan kaçınmayınız. Hız tutkunuyum ve hattım 4,5G uyumlu diyorsanız Turkcell’in ürünlerini inceleyebilirsiniz. Turkcell 4,5 Vınn modem sizi hız konusunda doruklara uçuracaktır.

Yine Türk Telekom’un 4,5G hızına sahip modemi de hız konusunda size üstün performans verebilir. Normal hız bana yeter diyorsanız Türk Telekom Zyxel Wi-Fi modemini tercih edebilir, normal hız olsun fiyatı da iyi olsun diyorsanız da Vodafone’nin yeni sunmuş olduğu Wi-Fi modemini satın alabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

2
8 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!