En İyi 3 Antivirüs Programı

4 min


0
6 paylaşım

İnternet hizmetinin yaygınlaşması ile beraber dijital dünyada elektronik sistemlerin sorunlarını beraberinde getirmektedir. Anti virüs programları ilk zamanlarda daha çok bilgisayarlar için kullanılsa da teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tabletler ve telefonlara da anti virüs programları dâhil edilmiştir. Virüs programı ararken insanların aklından geçen ilk şey hem ücretsiz olup hem de cihazının virüsten zarar görmemesini istemektedir. Bu duruma baktığımızda ise ücretsiz virüs programlarının da etkili olan sürümleri olduğunu görüyoruz. Özellikle son zamanlarda internetten alışveriş yapmanın yaygınlaşması ile birlikte kredi kartlarının güvenlik sistemleri ne kadar artmış olsa da kimi virüsler bütün güvenlik duvarlarını aşabilmektedir.

Güvenlik konusuna baktığımızda insanların en fazla korktuğu konulardan biri de telefonlarında yer alan resimlerin, mesajların vb. konuların başkasının eline geçmesinden korkmaktadırlar. Özellikle uygulama yüklerken veya herhangi bir siteye girerken bu durumlar başımıza gelmektedir. Son zamanlarda herkesin duyduğu konulardan biride reklam virüsleridir. Reklam virüslerine tıklandığında özellikle faturalı hat sahiplerine ek fatura tahsilatı yaparak mağdur etmektedir. Uygulama ve virüs saçan sitelerden bulaşan bu virüslerde reklamlar otomatik olarak açılır, aynı zamanda sizi bir kanala abone edip yaklaşık 1 ay sonra gelen SMS ile abonelikten çıkma mesajı gelecektir. Bu gibi durumlar insanın canını oldukça fazla sıkmaktadır, bu gibi durumlardan korunmak için kesinlikle telefonunuzda ücretsiz de olsa anti virüs programı kullanmaktır.

Virüs programları arasında en iyi virüs programlarını sizler için derledik, 2017 yılına kadar bu zamana kadar gelmiş geçmiş en iyi virüs programlarına bir göz atalım. Bu listede virüs programları hakkında bilgiler verirken kesinlikle programların sırası daha kaliteli olduğunu belirtmediği paylaşalım.

Birçok bilim dergisinin en iyi virüs programlarını sayfalarına yer verdiği programlar ve AV-Comparatives gibi test ve anketler yapan sistemlerden alınan verilere göre anti virüs programları önerirken ülkemizde de en fazla kullanılan anti virüs programlarına değineceğiz.

Avast Anti-virüs Programı

Avast anti virüs programını sizler de en az 1 kerede olsa bilgisayarınıza kurmuşsunuzdur, bu programı tablet, telefon ve bilgisayar versiyonları mevcuttur. Programın en güzel yanlarından birisi siz iş yapıyorken virüsü tespit edip imha sessizce temizlemesidir. Çoğu virüs programı oldukça rahatsız edici sesler çıkartarak rahatsız etmektedir. Programın sessiz modu ile tamamen bildirim vermeden çalışma yapma imkânı vermektedir. Ayrıca oyun severler içinde oyun modu ile kendini tamamen yavaşlatmaktadır. Avast free anti virüs programı kullanıcılarına ücretsiz olarak sunsa da birçok güzel özelliği ücretli versiyonda sunmaktadır. Ücretsiz versiyonu da oldukça güncel tutan avast anti virüs programı büyük trojen virüslere kadar etkilidir. Eğer bilgisayarınızda bir virüs programı yok ve az ram yiyen bir program arıyorsanız sizlere ilk önerimiz avast anti-virüs programı olacaktır.

AVG Antivirüs Programı

AVG anti virüs programı virüs programları arasında kendini kanıtlamış bir programdır. Özellikle güvenilir olmayan linklerden korunmada iyi olduğunu belirtelim. Rusya’da yapılan bir analizde en iyi ücretsiz virüs programı unvanını aldığını da hatırlatalım. Virüs programı indirirken programda bulunması gereken en önemli özellikle kesinlikle anti virüs programında E-posta tarama özelliğinin olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü birçok işyeri çalışanlarının E-posta yoluyla tüm kişisel bilgilerini tehlikeye soktuğunu belirtelim. AVG virüs programı özellikle büyük sorunlar yaşatan trojen virüslerle başa çıkmaktadır. AVG virüs programı bilgisayarı yavaşlatmasa da eski bilgisayar ve telefonlarda sorun yaşatabilmektedir, bu yüzden dolayı sistemi yorduğunu da söyleyelim. AVG virüs programının en beğenilen özellikleri arasında bir de update özelliği sayesinde bilgisayarınızda güncellemeleri otomatik olarak sessizce yapmaktadır. Telefon veya tabletler de ise telefona eklenen resim, video, uygulama vb. tüm verileri otomatik olarak taramaktadır.

Kaspersky Antivirüs Programı

Virüs programları arasında dünya listelerinde sıralamaya girmeyi başaran bir virüs programı olan Kaspersky programı oldukça güçlü bir anti virüs programıdır. Programın güzel yanlarına bakacak olursak; program bilgisayarınızda virüsleri temizlediği gibi ram yiyen uygulamaları da düzeltmektedir. Özellikle internet ortamında yaşanan güvenlik sorunlarında olumlu olarak işaretlediğiniz siteleri bile ikinci kez açtığınızda taramaktadır. Virüs programlarında istenilen özelliklerden birisi de sessiz modda çalışmasıdır, çalışma esnasında veya bir program içerisinde alt kısımdan çıkarak dikkatinizi dağıtmayan Kaspersky anti virüs programı dünya genelinde en fazla indirilen program arasında yer almaktadır.

Kaspersky anti virüs programı ne kadar bilgisayar cihazlarında kullanılsa da mobil cihazlar da aktif kullanıcı sayısı 2017 yılı itibariyle 10 milyonu bulmuştur. Kaspersky mobil anti virüs programı özelliklerine baktığımızda anti-virüs, çağrı ve mesaj filtresi, uygulama kilidi ve hırsızlığa karşı koruma sağlamaktadır. Virüs programı kullanıcıları tarafından en fazla beğenilen özelliği kuşkusuz ki uygulama kilididir.  Mobil cihazlarda en fazla yaşanan sorunlardan biri de web sayfalarında güvenli bir şekilde sörf yapmanızı sağlayacak bir virüs programıdır, Kaspersky anti virüs programı sayesinde rahatlıkla internette sörf yapabilme, ayrıca pazarlamacılar tarafından veya dolandırıcıların sizleri aramasına imkân vermeyen spam numaraları otomatik olarak engellediğini de belirtelim. Kaspersky anti virüs programının birçok ödül aldığını ve hem mobilde hem de bilgisayar cihazlarında oldukça etkili olan bir anti virüs programıdır.

Siz değerli kargamel.com okuyucuları olarak deneyimlediğiniz anti virüs programlarını yorum bölümüne yazarak kullanıcılara deneyim kazandırabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!