En İyi Eski Türk Filmleri Listesi

Geçmişi yad etmek ve göz bebeğimiz olarak bilinen eski Türk filmlerini tekrar izlemek isteyenler için en iyi eski Türk filmlerini sizler için sıraladık. Sıralama imdb puanına göre yapılmıştır.4 min


6
5 paylaşım, 6 puan

Uzun yıllar geçmiş olsa da eski Türk filmlerini hiçbirimiz unutabilmiş değiliz. Kamera görüntüleri, ses efektleri ve animasyonlar oldukça kötü de olsa senaryolarının kaliteli olması ve oyuncularının üstat olmasından dolayı eski Türk filmleri her zaman göz bebeğimizde olacaktır. Kargamel ekibi olarak sizler için en iyi eski Türk filmleri listesi‘ni sizler için oluşturduk.

Sizlerde geçmişi yad etmek, eski Türk filmlerini izlemek istiyorsanız mutlaka Kargamel ekibi tarafından oluşturulan en iyi eski Türk filmleri listesini inceleyerek hangi filmlerin imdb puanının kaç olduğunu görebilir, senaryolarını inceleyebilir ve istediğiniz eski Türk filmleri izleyebilirsiniz.

En İyi Eski Türk Filmleri

1-) Hababam Sınıfı

Hababam Sınıfı filminin ilk serisi 1974 yılında vizyona çıkmıştır. Kemal Sunal, Adile Naşit, Münir Özkul, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi Türk sinemasının efsane isimlerinin yer aldığı bu film Ertem Eğilmez yönetmenliğinde çıkmıştır. Hababam Sınıfının ilk serisinde Özel Çamlıca Lisesine yeni müdür Mahmut Hoca atanmaktadır. Mahmut Hoca burada kopya çeken, haylazlık yapan, dersten kaçan öğrenciler ile uğraşmakta, onlara hayatı öğretmekte ve bir yandan da kendisini onlara sevdirmektedir Sizleri kahkahalara boğacak olan Hababam Sınıfı’nın imdb puanı 9,4’dür.

2-) Tosun Paşa

Kemal Sunal namı değer Şaban karakterinin oynadığı film vizyona çıkarda hiç komedi olmaz mı? Tosun Paşa 1976 yılında çıkarılmış ve en iyi eski Türk filmleri listesine Kargamel ekibi tarafından koyulmuştur. Tosun Paşa filminde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda ve Müjde Ar gibi ünlü isimler oynamıştır. Tosun Paşa filmimizden Seferoğulları ve Tellioğlulları yeşil vadi ismi verilen bir bölgeyi alabilmek için türlü oyunlar ve kavgalar etmektedir. Tellioğullarının reisi olarak bilinen Lütfü bir kurnazlık düşünerek Kemal Sunal’ı tosun paşa olarak ilan eder ve yeşil vadiye göz diker. Ancak daha sonra gerçek tosun paşanın filme girmesiyle ortalık karışık. Tosun Paşa filminin imdb puanı 9,1’dir.

3-) Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Hababam Sınıfı filminin çıkmasından sadece bir sene sonra yine usta oyuncular eşliğinde Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi 1975 yılında vizyona girmiştir. Bu filmde de ilk seride olduğu gibi Kemal Sunal, Adile Naşit, Münir Özkul, Tarık Akan ve Halit Akçatepe oyuncuları oynamıştır. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmimizde meşhur Hababam Sınıfı hasta yatağında ki Mahmut Hoca’yı mutlu edebilmek için sahte diplomalar ile onu ziyarete gider. Fakat Mahmut Hoca’nın yataktan kalkması ve işleri çözmesinden sonra Hababam Sınıfının oyunu yine bozulur. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin imdb puanı 9,0’dır.

4-) Süt Kardeşler

1976 yılında çıkmış olan Süt Kardeşlerin senaryosu 80 dakika ancak sizleri saatlerce güldürecek kalitededir. Süt Kardeş filminde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Halit Akçatepe ve Ayşen Gruda gibi önemli isimler rol almıştır. Süt Kardeş filmimizde harbiye askeri olan Kemal Sunal ve Halit Akçatepe izin almakta ve konağın yolunu tutmaktadır. Ancak konakta esas sütoğlan Şaban değil Ramazan sanılmaktadır. Şaban’ın sürekli Ramazan’a oyunu bozacağına dair tehditler yapması, Ramazan’ın Şabanı kandırmaya çalışması ve gülyabani isminde bir karakterin daha konağı sürekli korkutmaya çalışmasından dolayı filmimizde ortalık iyice karışmaktadır. Süt Kardeşler filminin imdb puanı 9,0’dır.

5-) Şabanoğlu Şaban

1977 yılında vizyona girmiş olan Şabanoğlu Şaban filmi eski Türk filmleri arasında hızlı geçişlerin bulunduğu ve çok sayıda kurgunun bir arada olduğu sayılı senaryoya sahiptir. Şabanoğlu Şaban filmimizde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Halit Akçatepe ve Ayşen Gruda gibi ünlü isimler oynamaktadır. Şaban ve Ramazan askeri seferberlikten dolayı görevdedir. Ancak Şaban’ın komutanıyla arasında komik olayların yaşanmasından dolayı komutan Şaban’ı vurmak ister fakat tam o anda seferberlik sona erer. Seferberliğin iptalinden sonra Şaban ve Ramazan müzik yerinde işe girerek ve burada ki ses sanatçısı Nigar’a aşık olur. Ancak Nigar’ın sevgilisi dönemin en büyük ağır abisi Kadırgalı’nındır. Ramazan ve Şaban’ın Kadırgalıyı komik olaylar ile tutuklattırması Nazır Paşa’nın hoşuna gider ve onları gizli polis yapar. Fakat aslında olay burada başlıyor çünkü Nazır Paşa seferberlik sırasında Şaban’ı öldürmek isteyen komutanın babasıdır. Nazır Paşa Şaban ve Ramazan’a önemli görevler verir ve bu durum Şener Şen’in hiçte hoşun gitmez. Şabanoğlu Şaban filmimizin imdb puanı 8,9’dur.


Sosyal medyada paylaş!

6
5 paylaşım, 6 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
6
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!