En İyi Romantizm Konulu Filmler

4 min


0
5 paylaşım

En iyi duygusal temalı film listesini daha önce yazmıştık, yazmış olduğumuz duygusal temalı filmlerde genellikle dram ve duygusallık içermekteydi, şimdi yayınladığımız bu yazımızda ki film listesinde ise en iyi romantik konulu filmleri diğer adıyla aşk konusunu beyaz perdeye yansıtmış filmleri listeleyeceğiz. Filmleri listelerken sıra sarısı göz önünde alınmayacak, filmler rastgele sıralanacaktır. Şimdi gelelim beyaz perdeye konu olmuş ve dünya genelinde gişe rekorları kıran ve IMDb puanı yüksek filmleri birlikte göz atalım.

Titanic (1997 Yapımı)

En iyi aşk filmleri serisinde başta da dediğimiz gibi herhangi bir sıraya göre yapılmasa da Titanik filmi herkes tarafından bilinen ve ilk sırayı hak eden en iyi aşk konulu film olduğunu tartışmaya gerek yoktur. Filmin yapımı hakkında bilgiler verecek olursak; Titanic filmi 1997 yapımı bir ABD filmidir. Film hem romantik hem de dram türüyle dünyada en büyük başyapıttır. Yönetmenliğini James Cameron’un yaptığı başyapıtta bildiğiniz gibi batmaz denilen Titanic’in batışıyla film oldukça dramatik bir tabloyla karşılaşıyor. Farklı kültürden iki insanın da birbirine âşık olması ve birbirini kovalayan olaylar da art arda gelmesiyle filmden kopamıyorsunuz. Titanic filminin oyuncularına baktığımızda Leonardo Dicaprio, Bilyy Zane, Kathy Bates, Kate Winslet, Loan Gruffudd gibi önemli oyuncular filmde baş göstermektedir. Titanic filminin IMDb puanına baktığımızda 7,7 olarak görmekteyiz.

Günden Kalanlar (1993 Yapımı)

1993 Yapımlı filmin toplamda 8 Oscar’a aday olarak gösterilmiş romantik türde önemli bir filmdir. Romantik türde türlerine yön veren bu filmin konusuna baktığımızda Bay Carson ve güzelliğiyle bilinen Bayan Hughes ile arasında geçen aşkı konu alıyor. Film inanılmaz derecede romantik temada işlenmesi romantik türü sevenlerin en iyi film listelerinde yer aldığını belirtelim. Filmin konusuna baktığımızda James Stevens ikinci dünya savaşı başlamaya yakın olduğu yıllarda İngiltere’de büyük bir malikanede baş uşağı olarak çalışan James Stevens filmde başrollerde olan oyuncular arasında olduğunu söyleyelim. Çok resmi olan James Stevens için “her şey onun için işi olmuş durumdadır” Desek yeridir. Malikanede işe aşçıbaşı olarak güzel bir bayan gelir, ve işler değişir. Filmden fazla bahsetmeden “Günden Kalanlar” filminin IMDb puanından söz etmek istiyorum, filmin IMDb puanı 7,9 olarak belirlenmiştir.

Sil Baştan (2004 Yapımı)

2004 Yapımlı romantik türünde listelerde ilk sıralarda yer alan filmin oyuncuları şöyle; Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunts,  Mark Ruffalo, Elijah Wood, Tom Wılkınson oyuncular arasında yer almaktadır. Filmin sonu izleyenlerin çoğunu rahatsız etmiştir, romantik filmlerin türlerine baktığımızda büyük bir başyapıta aday olarak görülen “Sil Baştan” filmi türünde gerçekten en iyisi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 21. Yüzyılda çekilmiş en iyi romantik film olarak bilinen film gerçekten insanı derinden etkiliyor. Film daha çok yetişkin düzeye hitap ediyor, film izleyenden çok şey istiyor, gerçek bir aşkı ve gerçekçilik oranı en yüksek düzeyde romantik filmler arasında kesinlikle izleyeceğiniz film oldukça güzel bir filmdir, üstünü çizmekte fayda var. Filmin IMDb puanına baktığımızda 8,4 Puan almıştır.

Kanıma Gir (2010 Yapımı)

2011 Yapımlı filmin konusuna direkt olarak girdiğimizde film vampir temalı sevenlerin de seveceği bir filmdir. Filmin konusuna baktığımızda ailesi tarafından fazla ilgi görmeyen çocuğun bir vampir kız arkadaş edinmesiyle başlıyor. Vampir kız çocuktan uzak durmaya çalışsa da duramıyor ve kaçınılmaz aşk başlıyor. Filmde çocuk yaşta romantizm olması değil ailesel olarak da romantizm ve dram söz konusudur. Filmin oyuncularına baktığımızda ABD- İngiltere ortaklaşa yapımlı filmde oyuncular; Sasha Barrase, Richard Jenkins, Elias Koteas filmde önemli oyuncular arasında yer almaktadır. Kodi Smit filmde ki oyuncu isemi Owen olan oyuncu çocuk yaşta olmasına rağmen mükemmel bir oyunculuk gösterdiğini belirtelim. Filmin sonu ise filmin 2. Bölümü gelecek mi? Diye soruları da ardına getirdi, filmin sonunda Owen bir kutu içerisinde Vampir sevgilisi ile Trenle birlikte evden kaçar, daha sonra ne olur? Bilinmezken vampir filmlerinde özellikle Alacakaranlık tarzı gibi seriye bağlayabilir mi? Şuan için yapımcılardan açıklama gelmezken seyirciler ikinci bölümü merakla bekliyor. “Kanıma Gir” filminin IMDb puanına baktığımızda filmin IMDb puanı 7,2 puan almıştır. Bu arada şunu belirtelim. Filmin 2008 yapımlı başka bir türü de bulunmaktadır, başka bir yapımcı tarafından alınan filmin IMDb puanı ise 8 puan almıştır.

Gece Yarısından Önce (2013 Yapımı)

Film hem drama hem romantizm türünde oldukça ön plana çıkan filmler arasında yer almaktadır. Filmin yönetmeni Richard Linklater toplamda 1 saat 49 dakika olan film romantizm film türünde olmasına rağmen uzun soluklu olarak izleyeceğiniz filmler arasında yer alıyor. ABD ve Yunanistan ortak yapımlı filmde oyunculardan söz edecek olursak;  Ethan Hawke, Seamus Dave, Julie Delpy gibi önemli isimler yer almaktadır. Filmin konusuna spoiler vermeden baktığımızda Jesse ve Celline çifti Yunanistan’da geçirmiş oldukları tatilde ilişkileri konusunda hiç beklenmedik bir durumu konuşma içerisine girerler. Ne kadar kavga ederse etsinler birbirilerine karşı besledikleri saf aşk ile çiftlerde filmin sonunda ne olacak? Diye soruyorsanız filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. “Gece yarısından önce” filminin IMDb puanına baktığımızda filmin IMDb puanı 7,9 puan ile oylanmıştır.


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!