Enerji Vampiri Nedir? Enerji Vampirlerinden Nasıl Korunulur?

1 min


5
8 paylaşım, 5 puan

enerji vampirleri

Bazen güne oldukça enerjik, cıvıl cıvıl başlarsınız. Sonra biri ile karşılaşırsınız… Konuşma bittiğinde bütün enerjiniz tükenmiş, yorgun bir halde bulursunuz kendinizi, hatta bazen esnerken… Daha sonra anlam veremediğiniz bir şekilde, uzun bir süre kendinize gelemezsiniz. Bir anda enerji patlaması yaşarken peki o yaşam sevinci nereye gitti?

Enerji Vampirlerinin Özellikleri

Sosyal yaşamda çevremizdekilerle sürekli enerji alışverişi içindeyiz. Bu özellikle okul, iş ortamı gibi kalabalık ortamlarda daha da yoğundur. Frekansımız tutsun tutmasın herkesle mecburi bir ilişkimiz vardır. İletişime geçtiğimiz kişilerle istemsiz bir şekilde enerji bağlantısı kurarız. Vücudumuzu çevrelediği varsayılan “aura” dediğimiz beden, zihin ve ruh arasındaki bağlantıyı sağlayan manyetik alanları bu kişilerinkiyle kesiştiğinde; işte bu bağlantı sırasında rahatlık veya rahatsızlık, huzursuzluk hissi olarak bize yansır. Enerji vampiri dediğimiz bazı insanlar bu pozitif enerjiyi kendilerine çekerek adeta enerjinizi emerler. Kimisi çok konuşur sizi yorar; kimisi sürekli bir şeylerden dert yanar;  kimisi aşırı Polyannadır; kimisi de oflayıp puflar, aşırı doz kötümserlikten ölecektir. Zaaflarınızı bilen bazı kötü niyetli kişiler de daha da ileri giderek, size kendinizi değersiz hissettirmek için olumsuz davranışlarda bulunabilir veya olumsuz sözler sarf edebilirler. Bu kişiler kötümser, suçlayıcı, kıskanç veya yargılayıcı olabilirler.

Enerji Vampirlerinden Nasıl Korunulur?

Sizi negatifliğe sürüklediğini hissettiğiniz böyle insanlar varsa size tavsiyem ya ilişkinizi kesin, ya da aranıza görünmez bir perde koyun ki kaliteli hayat sürebilesiniz. Onları duymayın, dinlemeyin, görmeyin. Mümkünse o ortamdan uzaklaşın. Kişiliğinizden taviz vermeyin ve manipülasyona açık olmayın. Derin bir nefes alın, gülümseyin ve olumlama yapın. Kendi farkındalığınız yüksek olsun ki karşınızdakiler zayıf noktalarınızdan sizi vurmaya kalkışmasın. En önemlisi kendinizi sevin..! İlişkilerinizde enerjinizi tüketmeyin, besleyin. Etrafınızda size hep pozitif enerji veren, olumlu insanlar olması dileklerimle…


Sosyal medyada paylaş!

5
8 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
10
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Zeynep

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!