Erdoğan Açıkladı! Gökçek’in İstifa Kararı Haftaya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan dönüşünde uçakta gazetecilere röportaj vererek Melih Gökçek'in istifa durumu hakkında bilgi verdi.2 min


3
7 paylaşım, 3 puan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan dönüşü sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak merak edilen konulara değindi. Uzun süredir gündemi meşgul eden “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa durumunu” değerlendiren Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere önemli gelişmeler olacağını duyurdu.

“DUVARLARIN İÇERİSİNE FAZLACA SIZDINIZ”

Uçakta yaptığı konuşma sırasında özellikle Melih Gökçek konusuna değinen Cumhurbaşkanı basın mensuplarına “duvarların içerisine fazlaca girdiniz” diyerek göndermede bulundu. Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada ise “Sevgili arkadaşlar bu bizim için çok iç bir mesele haline geldi. Sizde duvarların içerisine çok fazla sızmış oldunuz. Sayın Gökçek ile bizim Cumhurbaşkanı Külliye’sinin karşısında yani 15 Temmuz Şehitler Abidesinin yanındaki alana otopark veya bir müze yapmak için projemiz bulunuyordu. Ne oldu, nasıl oldu vesaire şeklindeki konuları konuşmak için çağırmak istedim. Bu sebepten ifade ettiğiniz konulara da girdik ve bunları konuştuk.

Daha öncede sizlere belirttiğim gibi konuştuğumuz konu Melih Bey’in şahsı ile alakalı şeyler değildir. Parti içerisinde bazı önemli noktalarda değişim iradesi bulunmakta olduğu için bir kaç köşe yazılarında belirtilen ‘seçimle gelen seçimle gider’ yahut ‘ Sandıkla gelen sandıkla gider’ şeklinde ki laflara itibar etmeyiniz. Kimse kusura bakmasın seçimle gelen seçimle gider ama bunlar bağımsız seçimle gitmedikleri için sürekli burada kalınacak diye bir durum söz konusu bile değil.

Bazı arkadaşlarımızın bence bu husus hakkında rahatsızlık duymaması gerekir. Hatta tam tersine eğer partimiz ve yönetimimiz bu şekilde bir karara varmışsa bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mızın yaptığı şekilde nezaketli bir biçimde olaya yaklaşmak gerekir.

NİHAİ KARAR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA

Önümüzde ki hafta içerisinde bazı önemli görüşmelerde bulunduktan sonra konu hakkında nihai kararımızı kesinleştirmiş olacağız. Bu konu hakkında geçen en ufak bir süre bile aleyhimizedir ve buna izin veremeyiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Balıkesir ve Ankara dışında başka sorun olan il var mı?” sorusuna Bursa’yı da katarak bu hafta yapılacak olan görüşmelerin 3 ili kapsayacağının sinyalini vermiş oldu.


Sosyal medyada paylaş!

3
7 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!