Erdoğan İstifa Konularına Açıklık Getirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Polonya ziyareti dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak Belediye Başkanlarının istifası hakkında açıklamalarda bulundu.1 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Polonya ziyaretinden dönerken uçakta bulunan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yaptığı açıklamalar sırasında Belediye başkanlığı başkanlığı konusunada değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İstifasını istediğimiz Belediye Başkanlarının benim yetkililerim bu şekilde kararını beyan etmiş benimde artık istifamı vermem gerek şeklinde düşünmeleri gerekiyor. Yok istifa etmezlerse bedelleri ağır olur.” ifadelerini kullandı.

DEVLETTEN ALDIKLARI KANDİLE GİDİYOR

Basın mensuplarının Diğer partilerin Belediye Başkanlarının da değiştirilmesi gerekliliğinden bahsetmiştiniz sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “Diğer partiler tamamen kusursuz diyemem. Eğer bir problem olursa ve partinin yönetim kadrosu gereğini yapmıyorsa İç İşleri Bakanlığı durum hakkında soruşturma başlatabilir. Mesela bazı yerlere neden kayyum atandı? Eğer kayyum atanmasaydı onlar devletten aldıkları paraları Kandil’e göndermeye devam edeceklerdi.” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının sorularına samimi yanıtlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı konusu ile ilgili tüm konuşması ise şöyle;

“İstanbul’da Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisi ile haberleşmesi sonucunda olumlu yanıt vererek istifasını dile getirdi. Ardından Düzce’ye giden Genel Başkan Yarcımcımız Düzce Belediye Başkanı ile görüşerek istifasını verdirtti. Bu durumlar Niğde, Balıkesir ve Ankara’yada iletildi. Niğde Belediye Başkanının istifa ettiğini duydum, Bursa’da aynı şekilde yarın bizimle görüşecek.

Biz bunları gerçekleştirirken bir şeyin garantisi içerisinde yapıyoruz. Bu makamlarda oturan bağımsız adaylar değiller, bir partinin gösterdiği adaylar. İstifa partiden tamamen kopmak falan değildir, partiler istifasını veren arkadaşları çok farklı yerlerde değerlendirir.”


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!