Erdoğan’dan Belediyelere Denetim Talimatı

Recep Tayyip Erdoğan belediyelerin denetlenmesi için müfettiş atayacaklarını belirtirken, yapılan yanlışlara göz yummayacaklarının sinyalini verdi.2 dk okuma süresi


3
6 paylaşım, 3 puan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı istifa açıklamalarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter üzerinden bazı mesajlar yayınlayarak gençlere güvendiğini vurguladı.
Melih Gökçek dün akşam saatlerinde kendine ait Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin akabininde istifa edeceği günü belirterek veda etmişti.

Twitter’da “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Beştepe’de görüştük. Dört gün boyunca Ankara bürokrasisine ve bazı sivil toplum örgütlerine veda için ziyaretlerde bulunacağım. Cumartesi günü ise Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplanacak ve meclis üyesi arkadaşlara veda ederek, istifamı vermiş olacağım.” ifadelerini kullanarak yazı yayınlayan Melih Gökçek’in bu tweetlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan attığı tweetlerde “Biz bu yolda koltuk sevdası için oturmuyoruz. Hizmet etmek bizim en büyük işimiz. Bunun içinde gençlerden korkmak, çekinmek değil gençlerle olmak için bir yol çizmiş bulunuyoruz. Gençler bu emaneti vakti ve saati geldiği zaman devralıp yürütecektir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün basına kapalı olarak gerçekleştirilen AK Parti İstişare ve Değerlendirme toplantısında yerel yönetimler hakkında önemli mesajlar vererek, ilçe Belediye Başkanlarının yaşadığı bazı sorunlar üzerinde konuştu. 2019 seçimleri için açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda “Arkadaşlar önümüzde ki seçimlerde işimiz daha zor, odaklanarak sıkı çalışıp hareket etmemiz gerekiyor. Herkes üzerine düşen görevi yaparsa vatandaşlarımızın gönlüne dokunabilir, onların taleplerini karşılayabiliriz. İstifa konularına gelince, madem ki istifa yönünde bir parti kararı bulunuyor bunun bir an önce hayata geçmesi gerekiyor. Ben size gereken her şeyi söyledim. Karar verilen istifalar yapılan istişareler sonucunda değerlendirilip belirtildi. Bu saatten sonra ne gerekiyorsa o yapılacak.

BELEDİYELERE DENETİM

Her belediyeye müfettiş atayacağız ve bu müfettişler iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan imar uygulamaları, belediyelere aktarılan payların kullanımı gibi konularda denetleme yapacaklar. Gelen bütün şikayetler yerinde değerlendirilecek olup, yasalara uymayan ve yanlış yapan her kim olursa cezasını çekecek ve hakkında yapılması gereken her şey yapılacak.” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada paylaş!

3
6 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!