Erzurum Gizemli Yol’un Sırrı! Kontak Kapalı Araçlar Yokuş Çıkabiliyor

Erzurum ili Abdurrahman Gazi Türbesine yakın yerde bulunan gizemli yolda sürücüler kontak kapalı bir şekilde yokuş çıkarı yol çıkabiliyor. Peki yokuş yukarı yolda araçlar nasıl hareket edebiliyor?2 dk okuma süresi


7
9 paylaşım, 7 puan

Dünyanın pek çok bölgesinde gizemli yerler bulunabilmektedir. Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum ilinde gizemli yol ismi verilen bir bölge var ve buraya çok yakın noktada Abdurrahman Gazi Türbesi bulunmaktadır. İddia’ya göre Erzurum Gizem’li yolda sürücüler kontak kapalı yokuş çıkabilmektedir. Üstelik Erzurum Büyükşehir Belediyesi tabelalar ile sürücülerin yapması gerektiğini asmış durumda yani bu sırrı her gelen denemekte ve her gelende aynı sonuç verilebilmektedir.

Erzurum’da yaşayan halka göre gizemli yol yokuş yukarı ve burada araçlar kontak kapalı bir şekilde yokuştan yukarıya çıkabilmektedir. Tabi hal böyle olunca bu iddiayı çürütmek isteyen pek çok bilim adamı ve akademisyende Erzurum Gizemli Yol’u ziyaret ederek pek çok yorum yapabilmektedir.

Türbe Hikmeti Diyenler Var!

Kontak kapalı araç ile yokuş çıkabildiğiniz yol Abdurrahman Gazi Türbesi‘ne giden bir yoldu ve bölge halkının bir bölümü buranın türbe hikmeti sayesinde gizemli olduğunu söylemektedir. Tabi bunu tüm Erzurum halkı diyor dersek kesinlikle yanlış olur çünkü gizemli yolun bilimsel olarak pek çok yorumu ve açıklaması da bulunuyor. Peki mühendislerin ya da yolda inceleme yapanların yorumları nedir, Erzurum gizemli yol’da araçlar kontak kapalı bir şekilde nasıl yol çıkabilir.

Göz Yanılması!

Yolda inceleme yapan pek çok kişinin araştırmasına göre gizemli yol aslında yokuş yukarı değil ve aksine rampa aşağıdır. Ancak gözünüz ile bu yola baktığınız da kesinlikle bu yol yokuş yukarı diyeceksinizdir. Sizler için haberimize Erzurum gizemli yol için birkaç fotoğrafta koyduk ve fotoğrafları incelerseniz yolun gerçekten de yokuş yukarı gibi durduğu görülmektedir.

Yapılan incelemelere göre ve su terazisi sonuçlarında yolun yokuş yukarı değil rampa aşağı olduğu görülüyor ve bu sebepten dolayı araçların kontak kapalı olarak yokuş çıkabildiği söyleniyor. Ancak madem öyle bu yol neden yokuş yukarı gözüküyor sorusun henüz yanıtsız.

Diğer Yollarda Neden Göz Yanılması Yok

Bölge halkının pek çoğu yapılan yorumlara inandığını söylüyor ancak göz yanılması ile neden diğer yokuş aşağı yolların yokuş yukarı gibi durmadığının sorusunun da yanıtlanmasını istiyor. Sizlerde Erzurum gizemli yola giderek denemelerinizi yapabilir ve meraklı sonuçlarınızı paylaşabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

7
9 paylaşım, 7 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
6
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!